Her Gün 4 Kaju Fıstığı Yerseniz Vücudunuza Neler Olur?


72
7 shares, 72 points

Kaju fıstığı, tereyağlı tatlı tadı ve belirgin şekli ile bilinir. Ve çoğumuz onları basit bir aperatif olarak diyetimize dahil etmeyi sevmemize rağmen, bu fındıkların vücudunuz için harika şeyler yapabileceği hakkında hiçbir fikriniz yoktur, çünkü çeşitli besinleri içerdikleri için.

Bizler  Nestfun olarak bu fındık konusunda bilimsel makalelerin onlarca sıkıntıyı yaşayan ve şimdi 9 yararlarıyla ilgili makalemizi paylaşıyoruz. 4 kaju fıstığı her gün yemeyi unutmayın.

9. Cildiniz parlamaya başlayacaktır.

Kaju Fıstığının 9 yararı
© depositphotos.com  

Kaju fıstığı, cildiniz için yararlı olan mükemmel bir bakır ve antioksidan kaynağıdır  . Antioksidanların yaşlanma belirtilerini azalttığı bilinmektedir ve bakır , diğer enzimlerle birlikte cildinizin esnekliğini arttırmaktan sorumlu olan kollajeni üretir.

8. Daha az hastalanırsınız.

Kaju Fıstığının 9 yararı
© depositphotos.com   © depositphotos.com  

Kaju da büyük bir çinko kaynağıdır  . Ve bu kimyasal element, bağışıklık sistemi hücrelerinin gelişimi , antioksidan enzimlerin üretimi ve genel olarak bağışıklık sisteminizin etkinliği için önemlidir

7. Kemiklerin güçlenecek.

Kaju Fıstığının 9 yararı
© depositphotos.com  

Sadece 10 gram kaju bakır için günlük değerin yaklaşık% 30’unu ve magnezyum için% 20’sini sağlayabilir. Bakır , kemiklerinizin ve bağ dokularınızın gelişimini desteklerken, magnezyum vücudunuzun kalsiyumu emmesine yardımcı olur ve osteoporoz gelişme riskini azaltır.

6. Gözleriniz korunacak.

Kaju Fıstığının 9 yararı
© depositphotos.com  

Kaju fıstığı, gözlerinizi sağlıklı tutmak için önemli olan antioksidanlar olan lutein ve zeaksantin bakımından zengindir  . Günlük tüketilirse, bu antioksidanlar iyi görüş sağlar ve çevreden alabileceğiniz enfeksiyonları uzak tutar . Zeaksantin ayrıca retinanızı zararlı UV ışınlarından korur.

5. Migrenleriniz uzaklaşacak.

Kaju Fıstığının 9 yararı
© depositphotos.com   © depositphotos.com  

Magnezyum eksikliği vücudun çeşitli yerlerinde artan kan basıncı, sık baş ağrıları ve ağrı gibi birçok sağlık sorunları yol açabilir. Düzenli olarak kaju yemek, uygun magnezyum dengesine sahip olmanızı ve sizi migrenlerden kurtarmanızı sağlar.

4. Kaju ile dişleriniz daha sağlıklı olacak.

Kaju Fıstığının 9 yararı
© depositphotos.com  

Kaju fıstığındaki en inanılmaz bileşiklerden biri anakardik asitlerdir . Bu asitler diş çürümesine ve akneye neden olan gram-pozitif bakterileri öldürebilirler .

3. Daha enerjik hissedeceksiniz.

Kaju Fıstığının 9 yararı
© depositphotos.com   © depositphotos.com  

Kaju fıstığı , E, K, B6, bakır, fosfor, çinko, magnezyum, demir ve selenyum vitaminleri de dahil olmak üzere bir dizi mineral ve vitamin içerir . Hepsi vücudunuzun düzgün çalışmasına yardımcı olmak için önemli roller oynamaktadır. Ve senin metabolizma daha sağlıklı, daha enerjik gün boyunca bunu da hissedeceksiniz.

2. Kilonuzu yönetmek daha kolay olacaktır.

Kaju Fıstığının 9 yararı
© depositphotos.com

Çoğu insan günlük olarak fındık yemenin kilo almaya neden olabileceğine inanıyor. Aslında, bu doğru değil. Kaju fıstığı yağları içerir, ancak bu yağlar sağlıklıdır ve kaju fıstığında bulunan magnezyum vücudunuzdaki yağ ve karbonhidrat metabolizmasını düzenlemek için gereklidir.

Aslında, kaju fıstığı ılımlı ve düzenli olarak tüketen insanlar daha hızlı kilo kaybederler ve obez olma riski daha düşüktür. Bunun yanı sıra, bu kuruyemişler çok besleyici olduklarından ve sizi uzun süre dolu tutabildiklerinden sizin için harika bir atıştırmalık olabilir  .

1. Saçınız parlaklaşacaktır.

Kaju Fıstığının 9 yararı
© depositphotos.com  

Kaju fıstığında bulunan bakır saçınızı parlak ve güçlü tutacak ve ipeksi pürüzsüz bir doku sağlayacaktır. Bu kuruyemişler ayrıca melanin adı verilen bir pigment üretimini teşvik ettikleri için saçınızın rengini artırmanıza yardımcı olabilir .

Uyarı : Bir kaju aşığı olsanız bile, 4-5 fındık günlük kısmını aşmaması iyi olur özellikle baş ağrısı .

Kaju fıstığı sever misin? Belki bazı lezzetli kaju tarifleri biliyorsunuzdur? Lütfen yorumlarda bizimle paylaşın!Like it? Share with your friends!

72
7 shares, 72 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
12
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
6
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
2
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Aşk Aşk
9
Aşk
Çok komik Çok komik
10
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
6
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
2
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir