Her Yerde Uygulayabileceğiniz Bir Baş Ağrısını Gidermenin 10 Hızlı Yolu


91
9 paylaş, 91 points

Bir çalışmaya göre yetişkin insan nüfusunun neredeyse yarısı yılda en az bir kez baş ağrısı çekiyor . Migren, küme baş ağrısı ve gerginlik, görme veya sinüs sorunları nedeniyle ortaya çıkan baş ağrısı türleri vardır. Gerilimden kaynaklananlar en yaygın olanıdır ve yaklaşık 1,6 milyar insanı etkilemektedir.
Sıcaklık tedavisiSıcak bir duş almak,  gergin kasları gevşetmenize yardımcı olur  ve baş ağrısını hafifletebilir. Ancak her zaman duş almak için vaktiniz olmayabilir, bu durumda sıcak kompres kullanmak da yardımcı olabilir.
Her Yerde Uygulayabileceğiniz Bir Baş Ağrısını Gidermenin 10 Hızlı Yolu 1
AromaterapiÖzellikle belli uçucu yağların kokusu, lavanta , bir baş ağrısı yatıştırır. Alnınız ve tapınaklarınızdaki yağı nazikçe masajlayın ve sessiz, karanlık bir odada uzanın ve rahatlayın.Nane yağı da baş ağrılarının tedavisinde faydalıdır ve İran’daki Şiraz Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada migren tedavisinde de etkili olduğu bulunmuştur.
Her Yerde Uygulayabileceğiniz Bir Baş Ağrısını Gidermenin 10 Hızlı Yolu 2
Su içDehidrasyon baş ağrılarının sık görülen bir nedenidir . Bu baş ağrılarını uzak tutmak için, kendinizi uygun şekilde nemli tutun. Ancak, aşırı hidrasyonun kanda bulunan sodyumun fazla seyreltildiği bir durum olan hiponatremiye yol açabileceğini unutmayın. Bu bir baş ağrısına, mide bulantısına ve şişkinliğe neden olabilir – dehidrasyon ile kolayca karışabilen semptomlar.
Her Yerde Uygulayabileceğiniz Bir Baş Ağrısını Gidermenin 10 Hızlı Yolu 3
Bitkisel tedaviZencefil, migren dahil baş ağrısını tedavi etmek için yüzyıllardır kullanılmaktadır  . Son çalışmalar da etkinliğini kanıtlamıştır. Baş ağrısı durumunda, yarım çay kaşığı öğütülmüş zencefilin suyunu karıştırarak hazırlanan zencefil suyunu içebilirsiniz.
Her Yerde Uygulayabileceğiniz Bir Baş Ağrısını Gidermenin 10 Hızlı Yolu 4
Union Valley’e MasajNasıl bulunur : Bu noktalar , baş parmağınız ve işaret parmağınız arasında oluşan ağda bulunur.Adımlar :Alanı bulun ve sıkıca, ancak yaklaşık 10 saniye boyunca acı verici şekilde sıkın.10 saniye sonra tutamı serbest bırakın ve diğer elinizi baş parmağınızı dairesel hareketlerle hareket ettirerek bu bölgeye masaj yapın. 10 saniye boyunca saat yönünde, ardından da 10 saniye boyunca saat yönünün tersine hareket edin.Bu işlemi karşı tarafınızda tekrarlayın.Bu akupunktur noktası,  baş ve boyundaki , genellikle baş ağrıları ile ilişkili gerginliği azaltmadayardımcı olur.
Her Yerde Uygulayabileceğiniz Bir Baş Ağrısını Gidermenin 10 Hızlı Yolu 5
San Yin Jiao noktasında acupressure kullanmakNasıl bulunur : Bu akupunktur noktası ayak bileğinizdeki en yüksek noktanın 4 parmak genişliğinde, bacakların iç tarafındaki kemiğin arkasındaki kanalda bulunur.Adımlar :Noktayı bulun ve baş parmağınızı kullanın ve yaklaşık 4-5 saniye boyunca sıkı bir basınç uygulayarak bu bölgeye masaj yapın.Bu noktaya basmak stresi giderir ve zihin üzerinde sakinleştirici bir etkisi vardır
Her Yerde Uygulayabileceğiniz Bir Baş Ağrısını Gidermenin 10 Hızlı Yolu 6
Baş ağrısını gidermek için Bilinç Kapıları’na basmakNasıl konumlandırılır : İçi boş alanda kafatasının tabanında 2 dikey boyun kası arasında bulunan bir çift  nokta vardır .Adımlar :İki elin de işaret parmağını ve orta parmaklarını kullanarak, yaklaşık 10 saniye boyunca her iki taraftan sıkıca bastırın.10 saniye sonra bırakın ve tekrarlayın.Bu , boyundaki gerilime bağlı baş ağrısını hafifletir  . Ayrıca bir migren ile başa çıkmada yardımcı olur  .
Her Yerde Uygulayabileceğiniz Bir Baş Ağrısını Gidermenin 10 Hızlı Yolu 7
Sondaj Bambu noktasına masaj yapmakYerleştirme : Bu noktalar , burun köprüsünün kaşların sırtı ile birleştiği yerde, burnun her iki yanında bulunur.Adımlar :Her iki tarafa da yaklaşık 10 saniye boyunca aynı baskı uygulamak için işaret parmaklarınızı kullanın.Basıncı boşaltın ve tekrarlayın.Bu noktalara baskı uygulamak , göz yorgunluğu ve sinüsün neden olduğu baş ağrılarınıhafifletmede etkilidir .
Her Yerde Uygulayabileceğiniz Bir Baş Ağrısını Gidermenin 10 Hızlı Yolu 8
Omuz Kuyularına Konum MasajıBulma : Omuz omuz noktası ve boynunuzun tabanı arasında yer almaktadır.Adımlar :Başparmağınızı kullanarak başparmağınızı dairesel hareketlerle yaklaşık 1 dakika hareket ettirerek sol tarafınıza masaj yapın.1 dakika sonra, sağ tarafta aynı şeyi yapın.Bu  boyun ve omuz sertliği rahatlatır ve buna bağlı olarak ortaya çıkan bu sayede herhangi bir baş ağrısı.
Her Yerde Uygulayabileceğiniz Bir Baş Ağrısını Gidermenin 10 Hızlı Yolu 9
Çene kemiği eklemi Bulmak için : Bu  her gözün dış köşesinde yer almaktadır.Adımlar :İşaret ve orta parmaklarınızı kullanarak bu noktayı gözlerinizin her iki tarafına aynı anda hafifçe sürtünerek rahatlayın.Bir migren ile ilişkili ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur  .En son ne zaman başın ağrıyordu? Bununla nasıl başa çıktın? Deneyimlerinizi aşağıdaki yorumlarda bizimle paylaşın.Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

91
9 paylaş, 91 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
5
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
13
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
9
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Aşk Aşk
2
Aşk
Çok komik Çok komik
4
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
13
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
9
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı