Her zaman Yediğimiz 12 Gıda Sizi Öldürebilir


60
9 shares, 60 points

Gıda hayatta kalmak için bir zorunluluktur. Tatillerimizin çoğu ve en güzel anılar hatıraların etrafında inşa edilir. İster rahat bir yemeğin tadını çıkarın, isterse füzyon denemek için uzuvlara çıkın, keşfedilecek her zaman yeni yiyecekler vardır.

Ancak, yenen her şey yenmemelidir. Bu liste, zehirli parçaları olan genel yiyeceklere, uygun şekilde hazırlanmaması durumunda zehirli ve seyahat ederken karşılaşabileceğiniz bazı gıdalara baktık..

12. Zehirli Gıda: Küçük hindistan cevizi

Hindistan cevizi zehirler mi?

Hindistan cevizi , Karayipler ve Endonezya’da yetişen popüler bir baharattır. Tohumun çekirdeği hindistan cevizidir. Küçük hindistan cevizi sıcak, tatlı bir tat verir

Aynı zamanda bir halüsinojeniktir. Bir çay kaşığı çiğ hindistan cevizi yüksek bir kalp hızı, bulantı, ağız kuruluğu ve kusma getirir. İpucu: baharat rafındaki hindistan cevizinin çoğu çiğ değildir.

11. Mantarlar

ölümcül mantarlar

Çoğu insan yabani mantar yenmeyeceğini iyi bilir . Yapmazsanız, mantarlar inanılmaz derecede toksik olabilir ve uzmanlar bile kötü bir mantarı iyi mantarla karıştırırlar.

Zehirli mantarların hepsi de parlak renkli değildir. Belirtileri arasında böbrek hasarı, bulantı, kusma, kramplar ve ishal sayılabilir.

Bazı mantarlar ölümcül olup, İmparator Claudius, bir çar ve bir de dahil olmak üzere birçok ölümde ölüm ajanı olarak adlandırılmıştır. Genellikle bir marketten mantar satın almak güvenlidir.

10- Zehirli Gıda: Barbunya Fasulyesi

Zehirli gıdalar barbunya

Barbunya fasulyesinin aslında toksik olabileceğini kim bilebilirdi ? Lektin denilen bir glikoproteini içerdikleri ortaya çıkıyor. Bu protein, midenizdeki hücreleri öldürerek aşırı mide bulantısı, ishal ve kusmaya neden olabilir.

Barbunya fasulyesi zehirlenmesinden kaçınmak oldukça kolaydır. Kuru fasulye kullanıyorsanız, en az 5 saat boyunca suya batırın. Bu özellikle barbunya fasulyesini yavaş bir tencerede pişiriyorsanız önemlidir.

9. Zehirli Gıda: Elmalar

Zehirli gıdalar Elma çekirdeği zehirli olabilir

Kötü Kraliçe Snow White’da yoldaydı . Elmalar doğal olarak çok toksik bir madde olan siyanür içerir. Siyanür tohumlarda bulunur, bu yüzden çekirdekleri temizlediğiniz den emin olun.

Kendinizi zehirlemek için çok sayıda elma tohumu gerekir, ama dikkat etmekte fayda var.

Daha ciddi bir problem, pestisitlerin elma derisine yapışıp ardından geleneksel toplama sırasında elmaya cilalanmasıdır. Meyveyi yıkayın ve en iyi sonuç için balmumu kaplamasını çıkarın.

8. Kirpi Balığı

Zehirli gıdalar Kirpi balığı yemek öldürebilir

Japonya’ya seyahat ediyorsanız, çok farklı yiyeceklerle karşılaşırsınız. Bir incelik fugu . Bu kirpi balığı, uygun şekilde hazırlanmamışsa felç veya hatta ölüme neden olabilir.

Karaciğer ve iç organlar aşırı derecede toksiktir. Bazı şefler, dilinizi sersemlemiş bir his vermenize yetecek kadar karaciğer bırakırlar. Çok fazla ve ölebilirsin!

7. Bal

Zehirli gıdalar bal sizi zehirleyebilir.

Pastörize edilmemiş bal , arılar yanlış bitkilerden nektar veya polen toplarsa pirolizidin alkaloitleri içerebilir . KA’lar karaciğer sirozu ve kansere neden olabilir. PAlar pastörizasyonla elimine edilir.

Bal ile ilgili bir diğer konu ise botulizmdir . Botulizm küçük dozlarda son derece ölümcül olmakla birlikte, baldaki seviyeler sağlıklı yetişkinlerin yiyebileceği kadar düşüktür.

6. Kereviz

Zehirli gıdalar kereviz fazla yemek zehirleyebilir

Basit kereviz hakkında muhtemelen ne ölümcül olabilir ? Kıtır kıtır, su bakımından zengin, peyniri güzel bir şekilde çıkarmak için yeterince yumuşak ve diyetin atıştırması.

Kereviz içinde ve kerevizde 64’ten fazla farklı kimyasal bulabileceğin ortaya çıktı. Kereviz büyüdükçe, yerden çok fazla su alır ve suyun çok çeşitli böcek ilacı içerdiğini gösterir .

Böcek ilacı güvenliğinin arkasındaki bilimi kabul edip etmeme, kendine bir iyilik yap ve organik kereviz satın almak isteyebilirsin.

5. Yaban mersini

Zehirli gıdalar yaban mersini

Pestisit ve gübre kalıntısı yüksek olan diğer bir ürün tipi meyveleridir . Meyveler narin ve böceklerle popüler olduğu için çiftçiler, ürünlerini piyasaya sürmek için birçok böcek ilacı ve gübre kullanır.

Yaban mersini , insanlara ve çevreye zarar verdiği bilinen 52 farklı böcek ilacı içerir.

İşin garibi, donmuş meyveleri satın alırsanız, böcek ilacı kalıntılarında çok daha düşük olur. Meyveleri yemek istiyorsanız dondurulmuş çeşidi satın alın.

4. Ackee

Zehirli gıdalar ackee

Eğer “Jamaican Kusma Hastalığı” nı, olgunlaşmamış veya çok olgun bir Ackee’ye rastlamak istiyorsanız.

Jamaika Bu milli meyve lychee ile ilişkilidir. Ackee , sağlıklı yağ asitleri, çeşitli vitaminler ve kalorileri oldukça düşüktür. Tat hurma kupa benzeri bir tereyağı ve tarif edilmektedir.

Sorun tohumların, olgunlaşmamış etlerin zehirli olmasıdır. Yanlış hazırlanmış meyveler yemenin yan etkileri nöbetlere ve ölümcül hipoglisemiye neden olabilir.

3. Brezilya Cevizi

Zehirli gıdalar brezilya cevizi

Brezilya fıstığı selenyum bakımından zengindir, vücudunuzun ihtiyacı olan bir eser elementtir. Selenyum bazı kanserleri ve kalp hastalıklarını önleyebilir, zihinsel işlevi geliştirebilir ve tiroidi destekler. 

Çok fazla selenyum, sarımsak nefesten bulantıya ve kalp yetmezliğine kadar çeşitli koşullara yol açabilir. Brezilya fındıkları selenyumda çok yüksek olduğu için alımınızı günde iki fındıkla sınırlandırın .

2. Casu Marzu 

Zehirli gıdalar casu marzu

Casu marzu (çürük peynir) bir İtalyan peyniridir. Koyun sütünden yapılan peynir, kurtçuklar tarafından istila edilmek üzere düzenlenmiştir. Kurtçuklar bir kez yemek yediğinde ve dışa çıktığında yumuşak bir doku ve zengin bir tat alır.

Kurtçuklar ölmüşse, peynir şımarıktır, bu nedenle canlı kurtçuklarla peyniri yemelisiniz (meraklılar gözlerinizi kapatmanızı tavsiye eder).

Ayrıca kurtçukları öldürecek kadar peyniri de çiğnemelisiniz. Aksi takdirde, bağırsaklarınızda dükkan kurabilirler.

1. Fast Food

zehirli gıdalar fast food

Bu Amerikan buluşu Amerikalıların birinci ve ikinci lider katillerinde rol oynamaktadır . Fast food, iyi tad almak ve yüksek yağlı, yüksek kalorili, yüksek işlenmiş ve ucuz tekliflere bağımlılık yaratmak için tasarlanmıştır.

Fast food doğrudan yüksek kolesterol, diyabet ve kalp hastalığına yol açan obezite ile bağlantılıdır. Bazı kanserler ayrıca fast food koruyucuları ve işlemleriyle de bağlantılı olabilir.

Uygun fakat potansiyel olarak ölümcül fast food tuzağından kaçınmak hayatınızı kurtarabilir!

zehirli olabilecek yiyecekler

Bu hazımsızlık günlerinde 
çoğu zaman bir soru 
ne yenir ; 
Her mikrop ve basil 
için bizi öldürmenin farklı bir yolu vardır, 
Ve zaman içinde hep bizi kendileri için talep ederler. 
Her çeşit mikrop vardır Piyasada 
bulabileceğiniz herhangi bir yiyecekte veya yiyecek 
faturasına göre. 
İçme suyu kadar risklidir 
Sözde ölümcül viski gibi, 
Ve genellikle havayı solumak bir hatadır….Like it? Share with your friends!

60
9 shares, 60 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
1
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
9
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
5
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Aşk Aşk
12
Aşk
Çok komik Çok komik
13
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
9
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
5
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir