İlişkinizi öldürebilecek 10 günlük alışkanlık


66
7 paylaş, 66 points

İlişkinizin uyumlu ve olumlu olması harika. Bununla birlikte, bazen yanlış bir şey olduğunda gerçekten iyi olduğunu hissetmiş olabilirsiniz. Ne yazık ki, alışkanlıklarımız sık sık sinirlerimizi bozabilir hatta ortaklarımızı terk etmeye zorlayabilir.

Bu tür sabotajcıları Nestfun’un yardımıyla arayın  ve onlardan kurtulmaya çalışalım!

1. Kendinizi her zaman eleştiren olun

İlişkinizde sorunlar

Çoğu zaman, kusurlarımızı yalnızca bize görebildiğimizi düşünmeden bile kendimizi eleştiriyoruz. Eşiniz onları fark etmeyebilir ya da sizin kadar dikkat etmeyebilir. Sürekli olarak kusurlarınız hakkında konuşursanız, sonunda diğer yarınızı da aynı şeye inanmaya ikna edebilirsiniz.

2. Etrafınızdaki herkese karşı yargılayıcı olmak

İlişkinizde sorunlar

Bir ilişkideki ortaklardan biri her zaman sinirlenirse, er ya da geç ilişkinin akışını değiştirir. Elbette, etrafınızdaki her şeyde hem olumlu hem de olumsuz olanı bulabilirsiniz, ancak birinin her zaman sızlanmasını dinlemek gerçekten can sıkıcı olabilir.

3. Mükemmel eş olmak

İlişkinizde sorunlar

Eşiniz için mükemmel olmaya çalışmak bir tuzaktır, çünkü er ya da geç, hem siz hem de eşiniz bundan bıkacaksınız. Her zaman iyi tarafını gösterdiğinde, küskünlük senin içinde birikebilir ve bu da öngörülemeyen koşullara yol açabilir. Kendi kendine yeten kişilerin olumsuz duygularını ifade etmekten korkmadığını unutmayın.

4. Yalnızca kendi fikrinize güvenmek

İlişkinizde sorunlar

Genellikle, bu alışkanlığı olan uzun zamandır bekar olan insanlar. Bunun nedeni, genel olarak hane halkı, ilişki ve yaşam hakkında kendi fikirleri olan birine sahip olmaya alışık olmadıklarıdır. İlişkiyi dengede tutmak için her iki ortağın da birbirini dinlemesi ve kendi görüşleri ile eşlerinin görüşleri arasında altın ortayı bulması gerekir.

5. Her köşede yalan ve püf noktaları aramak

İlişkinizde sorunlar

Aşırı şüphe, eşinizin kendilerini yorgun ve kızgın hissetmelerine neden olabilir, çünkü onlara güvenmediğiniz hissine kapılabilirler. Güven orada değilse, eşiniz her zaman izleniyormuş gibi hissedecektir. Biri seni aldatmakla suçluyorsa hayatını yaşamak zor.

6. Ödeyebileceğinizden fazlasını harcamak

İlişkinizde sorunlar

Aşırı paralı veya aşırı açgözlülük olup olmadığı parayla işlem yapıldığında, er ya da geç herhangi bir ilişkide bir çatışmaya neden olması muhtemeldir. Ortakların, mali kaynaklarını en baştan nasıl ele aldıklarına karar vermeleri ve sözleşmelerini takip etmeleri önemlidir.

7. Her zaman her şeyi kontrol etmek zorunda

İlişkinizde sorunlar

Ne kadar uğraşırsan uğraş, her şeyi kontrol edemezsin. Hayatımız tahmin edilemez ve harika! Diğer yarımınızı kontrol etmeye yönelik sürekli girişimleriniz hayatımızda, çevrenize veya kendinize güvenmediğinizi gösterir.

8. Eşinizi her zaman karşılaştırmak

İlişkinizde sorunlar

Bu alışkanlık, bir insanın kendine güveninden yoksun olduğunu gösterir – onlardan her şeyin daha iyi olduğunu söylemenizi beklerler. Er ya da geç, eşiniz böyle bir tutumdan bıkacaktır. Kendinizi başkalarıyla karşılaştırmak yerine, kendi yaşamınıza dikkat etmek ve diğer insanları değerlendirmekten vazgeçmek daha iyidir.

9. Doğrudan bir şeyler söylemek yerine ipucu vermek

İlişkinizde sorunlar

İlişkiniz ipuçlarına dayanıyorsa, bu sizin veya eşinizin düşüncelerinizi ve isteklerinizi açıkça ifade edemeyeceği anlamına gelir. Bunun nedeni, doğrudan bir şeyler söylemek, sözleriniz için tam sorumluluk almanız gerektiği anlamına gelir. Bunu yaparsanız, eşinizin her zaman ne aldığınızı anlamasını beklemeyin.

10. Tüm geçmiş hataları hatırlamak

İlişkinizde sorunlar

İlişkinizdeki hataları izlemeye ve saymaya devam ettiğinizde, bu yalnızca yeni çatışmalara yol açar. Bu meseleler hemen sonra çözülmeli.

Bunları ilişkinizde yaptığınızı hiç farkettiniz mi? Sizden gelen yorumlardan haber almaktan memnuniyet duyarız!Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

66
7 paylaş, 66 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
8
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
2
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Aşk Aşk
5
Aşk
Çok komik Çok komik
6
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
2
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
12
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı