iPod Touch 2019 incelemesi: Kim hala bir iPod satın alıyor?


73
8 shares, 73 points

2015’te yeni bir Avengers ve Star Wars filmi vardı ve Apple güncellenmiş bir iPod Touch’ı piyasaya sürdü . Dört yıl sonra, yeni bir Avengers ve Star Wars filmi var ve Apple güncellenmiş bir iPod Touch’ı piyasaya sürdü. Ancak tarihin kendisi tekrar ediyor gibi gözükse de, aslında her iki iPod da neredeyse aynı gözüküyor, Apple’ın yedinci nesil iPod Touch’ı iki kat daha hızlı ve iOS 13’ü A10 Fusion işlemcisi sayesinde çalıştırabilir – üvey kardeşi de aynı iPhone 7 .

Ancak Apple neden işlemciyi dört yaşındaki bir iPod’da güncelledi? Ve kim hala iPhone’un altın çağında bir iPod kullanıyor ? Cihazla geçirdiğim süre boyunca, bu soruları cevaplamaya ve 2019’da iPod kullanmanın nasıl bir şey olduğunu görmeye çalıştım.

Minyon cihazın gerçekten zevkine rağmen (gerçekten, “sevimli” bir cihaz demeye cüret ederim), muhtemelen bir tane almazdım. İPod Touch iyi değil, sadece iPhone XS’den daha dar bir çekiciliği var.

Ancak, yeni iPod’un, bir çocuğun mobil oyun sistemi (özellikle bir kez Apple Arcade çıktığında) veya hastanelerin tıbbi kayıtları izlemesi ve farklı dilleri çevirmesi veya perakende ve gıda hizmetlerinde mobil bir kayıt olarak çevirmesi gibi mükemmel bir anlam ifade ettiği durumlar vardır .

Bir tane almaya karar verirseniz, cebinize 4.000 şarkı koyan 199 $ için 32GB modelini öneririm (iOS’un 10-12GB yer kapladığını düşündükten sonra). Bu fiyat, onu Apple’dan satın alabileceğiniz en uygun fiyatlı iOS cihazı yapıyor. Daha pahalı bir seçenek bulursanız, biraz daha fazlası için bir iPhone 7 edinin.

Hala iPod kullanan kim?

Aslında iPod Touch’ı çeşitli şekillerde kullanan çok sayıda işletme var. Apple Store’daki her çalışanın, öğelerinizi çalmak için özel bir barkod / kredi kartı kaydırma kutusunun içinde bir iPod Touch’ı vardır. Yeni iPod’u öncekiyle aynı boyutta tutmak, Apple çalışanlarının bu özel mobil kayıt kasalarını değiştirmeye gerek kalmadan cihazları değiştirmelerini kolaylaştırır.

Apple , Mart ayında iPad Mini’yi ve   geçen yıl Mac Mini’yi güncellediğinde benzer bir şey yaptı . Bunlar bir ürün güncellemesi için kolaylık ve maliyet tasarrufuna odaklanan Apple’ın son üç örneği.

Yeni bir iPod Touch için başka bir hedef kitle çocuklar. Elde tutulan iPhone’lar ve iPad’ler bir şey olmadan önce , birçok ebeveyn çocuklarına daha ucuz ve daha az bağlantılı bir seçenek olarak bir iPod verdi.

Bu özellikle Apple’ın Apple Arcade’i Mart ayında tanıttığı için geçerli olacak . Çocuğunuza 199 $ için yeni bir iPod Touch ve bir Apple Arcade aboneliği vermiş olsaydınız (diyelim ki ayda 5 dolar, ama bu sadece fiyatlandırmayı bilmediğimiz için eğitimli bir tahmin), erişim konusunda sağlam bir oyun deneyimine sahip olacaksınız. 299 $ ‘lık bir Nintendo Switch’ten daha ucuz 100 oyun  ve 50-60 $’ lık maliyete sahip tek bir amiral gemisi oyunu.

Küçük çocuklar için, bir iPod Touch çok daha büyük Switch’ten daha kolay tutulacak gibi görünüyor. Ayrıca, Apple Arcade oyunlarının oyun içi satın alımlar içermediğinden, kredi kartınız da korunacağından bahsetmeye değer. Uf.

iPod Touch 2019 incelemesi

iTunes artık yok

iPod kullanmak tamamen iTunes’dan müzik çalmakla ilgiliydi  . Ancak bu haftanın başlarında şirketin Dünya Çapında Geliştirici Konferansında ( WWDC ) Apple , bir sonraki MacOS sürümü ile iTunes’u parçalayacağını açıkladı . Yine de Apple’ın iPod’u tutması ve iTunes’u tutması garip. Fıstık ezmesi ve reçel gibiler.

Gerçekten, iTunes’un kaybı yalnızca bilgisayarınız MacOS Catalina kullanıyorsa ortaya çıkar ve hatta Apple Music topladığınız MP3 dosyaları için iPod Touch’ınızın kanalı olur.

Ama bir sırrım var: Spotify’ı iPod’a indirdim. İlk başta yanlış hissetmesine rağmen, aslında kullanmak zevkliydi. Minik iPod, bir antrenman yapmak ya da trende taşımak için iPhone XS Max’tan daha yönetilebilirdi . İPod Touch hücresel bir antenden yoksun, bu da sadece WiFi üzerindeyken müzik yayını yapabileceğim anlamına geliyordu. Diğer zamanlarda, WiFi özgürlüğü olan bir bölgeye gitmeden önce şarkıları indirmek için Spotify Premium kullanmam gerekti.

Çok küçük

İPod Touch’ımı alan herkes aynı tepkiyi verdi: “Çok küçük!” Ve iPhone XS veya XS Max ile karşılaştırıldığında, düpedüz küçücük. Ekran, 5,8 inç iPhone XS’e kıyasla dört inç. Aynı zamanda bir çentik yok, bunun yerine büyük çene ve alnı olan kalın çerçeveler var, aka: iPhone X döneminden önceki klasik iPhone estetiği.

Yeni iPod’u ilk açtığımda kendime fısıldadığımı hatırladım: “Bunu özlüyorum”. Böylesine ince bir cihazda küçük bir ekran hakkında çok canlandırıcı ve belki de nostaljik bir şey var. Ve iPod Touch şu anda satılan tüm iPhone Apple’lardan daha ince olsa da, yine de bir şekilde bir kulaklık jakına sahip olmayı başarıyor.

Arkasında 8 megapiksel çözünürlüklü tek bir kamera var. Temelde iPhone 6’dan olanı , ancak biraz daha yavaş bir diyafram açıklığına sahip. Kameranın en sağında, iPod’un antenleri için bir delik bulunan siyah bir oval. İPhone 4’ten bu yana Apple, antenleri cihazın yanlarına yerleştirdi – “Öyle tutmayın” u hatırlıyor musunuz ? Antenler iPod’un içinde tutulduğundan, iPod’un gövdesi daha da incedir.

Son olarak, alt kısımda bir aydınlatma konektörü ve yukarıda bahsedilen kulaklık girişi bulunur. Bu arada, iPod Touch, kulaklık jakı konektörü olan earpod’larla birlikte gelir.

iPod Touch 2019 incelemesi

Yeni A10 işlemci AR’yi iPod’a getiriyor

Apple, yeni iPod’un 2015 yinelemesinden 2 kat daha hızlı olduğunu belirtti. İPod’u Geekbench 4 ve 3D Mark Ice Storm Unlimited ile test ettim. Sonuçlar Apple’ın iddiasını destekledi.

İPod, zamanının dışında bir cihazdır.

Genel olarak, iPhone XS Max’im gibi iPod Touch’ı kullanmaya çalışmak garip. Küçük ekran iPod’umu daha kullanışlı hale getirirken, nadiren Instagram’da amaçsızca kaydırma yapmak veya YouTube videolarını izlemek için sıkıldığımda kullandım. Aslında, iPod’u evde kullandığımda normalde iPhone’umda yaptığım rahatsız edici kıvrımlar yerine faaliyetlerim daha amaçlıydı. İPhone’unuzu iPod Touch ile değiştirmenin, telefonunuzda olmanızı daha az takıntılı hale getireceğini garanti edemiyorum.

Niş hedef kitlesine rağmen, iPod Touch hala sağlam bir cihaz, ancak bir tane almadan önce nasıl kullanacağınızı düşünmenizi öneririm.

KaynakLike it? Share with your friends!

73
8 shares, 73 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
12
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
6
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
2
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Aşk Aşk
9
Aşk
Çok komik Çok komik
10
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
6
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
2
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir