İyi Bir Vesikalık Fotoğraf Nasıl Çekilir


57
6 shares, 57 points

Vesikalık fotoğraflarını yasal belgelerde gerçekten beğenen çok fazla insan yok. Elbette, üzülmek için bir neden yok, ancak yakın zamanda kimlik kartınız veya vizeniz için bir resim çekmeyi düşünüyorsanız, ipuçlarımızı kesinlikle faydalı bulabilirsiniz.

Nestfun , kimlik fotoğrafınızın gerçekten harika olabileceğini kanıtlamak istiyor! Sadece aşağıdaki hatalardan bazılarından kaçınmanız gerekir.

Vesikalık Fotoğraf:Çeneni kaldırmamaya çalış.

İyi Bir Vesikalık ve Kimlik fotoğrafı nasıl çekilmeli

Bu en yaygın hatalardan biridir: düz oturmaya çalışın ancak çenenizi çok yükseğe kaldırmayın. Sonuç olarak, burun deliklerinizin doğrudan kameraya bakıyor gibi görünüyor. Bu tür bir resim doğal görünmüyor ve konumunuz çenenizi büyük ve “ağır” gösteriyor. Omuzlarınızı gevşetmeye çalışın ve başınızı geriye atmayın.

Vesikalık Fotoğraf: Kafanı geri çekme.

İyi Bir Vesikalık ve Kimlik fotoğrafı nasıl çekilmeli

Başınızı eğmeyin veya hareket ettirmeyin. Aksi takdirde, çift çene elde edersiniz. Yüzünüzün alt kısmının daha iyi görünmesini sağlamak için, çenenizi hafifçe ileri doğru hareket ettirin ve başınızı biraz indirin.

Vesikalık Fotoğraf: Geniş bir gülümsemeden kaçının.

İyi Bir Vesikalık ve Kimlik fotoğrafı nasıl çekilmeli

Modern standartlara göre, çoğu ülkede resmi belgelerdeki fotoğraflar için geniş bir gülümseme uygun değildir. Ancak yumuşak bir gülümseme izin verilir- sadece ağzınızın köşelerini hafifçe kaldırın.

Vesikalık Fotoğraf: Kaşlarını çatma.

İyi Bir Vesikalık ve Kimlik fotoğrafı nasıl çekilmeli

Kaşlarını çatık olması fotoğrafları geniş bir gülümsemeden daha da bozabilir. Bunu yapmaktan kaçınmak için kaşlarınızı bir şey sizi şaşırttımış gibi kaldırmaya çalışın. Ama çok şok görünmemeye dikkat edin!

Vesikalık Fotoğraf: Saçını unutma.

İyi Bir Vesikalık ve Kimlik fotoğrafı nasıl çekilmeli

Süslü saç stillerinden ve çok uzun süren patlamalardan kaçınarak zarif bir görünüm seçin. Bazı kurallara göre, bazı resimlerde alnınız, gözleriniz ve kaşlarınız kapatılmamalıdır. Kel olmayı tercih edenler kafalarının çok parlak olmadığından emin olmalılar.

Vesikalık Fotoğraf: Makyajına dikkat et.

İyi Bir Vesikalık ve Kimlik fotoğrafı nasıl çekilmeli

Sedefli göz farı ve parıltılardan (parlak rujlar ve vurgulayıcılar gibi) kaçının, çünkü sizi parlak ışıkta daha yaşlı görünebilirler. Mat tonları seçmek daha iyidir.

Kaşlar ve kirpikler de önemlidir. Resimlerdeki “yok olurken” vurgulanmaları gerekir. Rujunuz mat olmalı ve rengi dudaklarınızın doğal rengine benzemelidir. Çıplak ve yoğun tonlardan kaçının.

Vesikalık Fotoğraf: Uygun bir kıyafet seçin.

İyi Bir Vesikalık ve Kimlik fotoğrafı nasıl çekilmeli

Kural olarak, çoğu fotoğrafta sadece yüzünüz gereklidir, bu nedenle en iyi kıyafetlerinizi giymeniz gerekmez. Ancak, yüksek sesli aksesuarların garip görünebileceğini ve büyük yakalar veya davlumbazların, bir kambur olduğunuza dair bir yanılsama yaratabileceğini unutmayın. Bir gömlek veya koyu renkli bir tişört seçmeniz önerilir.

Kimlik fotoğrafı çekmek sizin için stresli mi? Bir dahaki sefere hangi ipucunu denemek istersin?Like it? Share with your friends!

57
6 shares, 57 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
5
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
13
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
9
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Aşk Aşk
2
Aşk
Çok komik Çok komik
4
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
13
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
13
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir