Kabızlığı Sonlandırmanın 6 Hızlı Yolu


57
8 shares, 57 points

Nestfun olarak bu makalede kabızlık ile muzdarip olanlara umut olacak, bu yüzden size zevkle tuvalet ziyaretine başlamanız için 6 hızlı yollu anlatmak istiyorum. Ve çoğumuzun tuvalette ne yaptığını öğrenmek için bonus bölümünü kaçırmayın!

1. Ballı limonlu çay için.

Kabızlık İçin limonlu çay
© pxhere.com   © Depositphotos  

Suya bal ve limon ekleyerek bir çay yapın. Bal  müshildir ve ayrıca limonun neden olduğu çayın derinliğini azaltmaya yardımcı olur. Lemon, sindirim sistemi için doğal bir uyarıcı görevi görür ve toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

2. Çok fazla su için.

Kabızlık için çok su için
© Fotoğraflar ©   © Pontus Ohlsson / Unsplash  

Erkekler günde en az 3,7 litre sıvı ve kadınlar 2,7 litre içmelidir . Zira sert, kuru dışkı kabızlığın en yaygın nedenidir ve yeterince su içilmesi vücudu uygun şekilde sulandırır ve dışkığın geçmesini kolaylaştırır. Su ve meyve suları kabızlıkla mücadele için en iyisidir. Armut ve elma suları hafif doğal müshildir, bu yüzden bunları seçerseniz daha iyi atlatırsınız.

Kafeinli içeceklerden ve sodalardan diüretik oldukları için kaçının ve vücudunuzu nemlendirmek yerine, vücudunuzdan daha fazla sıvı akacak.

3. Kabızlık için Lifli yiyecekleri yiyin.

Kabızlık için lifli yiyecekler yiyin
© Depositphotos.com  

Lifli yiyecekler doğal bir müshil görevi görür. Bunlar dışkıyı daha sulu tutmaya yardımcı olur. İşlerin serbestçe akmasını sağlamak için günlük diyetinize en az 20-35 gram lif dahil etmelisiniz . Lif bakımından zengin yiyecek kaynakları arasında Brüksel lahanası, elma, incir, kepekli tahıl ve siyah fasulye bulunur.

Kabak, susam, ayçiçeği veya keten tohumu gibi tohumlar ve kuruyemişler de iyi lif kaynaklarıdır. Bununla birlikte, bir uyarı kelimesi: kanama bozuklukları, bağırsak tıkanıklıkları veya yüksek tansiyon varsa, keten tohumu yemeyin. Hamile ve emziren anneler de bundan kaçınmalıdır.

4. Kabızlık: Kuru erik yiyin.

Kabızlık için kuru erik yiyin
© Depositphotos.com   © Depositphotos.com Instagram

Sadece lifler bakımından zengin erikler değil , aynı zamanda kabızlığı doğal olarak gideren bir dışkı gevşetici şeker olan sorbitol içerir. 100 gram kuru erik 14.7 gram sorbitol içerir. Bununla birlikte, birçok insan gibi, eğer kuru erik tadı sevmiyorsanız, bir bardak suyunu çabucak yudumlayabilirsiniz. Meyve suyu meyveden daha az lif içermesine rağmen, yine de hile yapması gerekir.

Kuru eriklerin efekti göstermeye başlaması biraz zaman alır, bu nedenle bir veya 2 saat rahatlayın . Lütfen  denize girmeyin !

5. Keten tohumu

Kabızlık için keten tohumu
© Depositphotos.com   © Depositphotos.com

Keten tohumu , çemen ve psyllium gibi bitkilerin müshil etkisi vardır ve dışkıyı yumuşatır. Kabızlık çekiyorsanız, onları yiyin ve bol su için. Ayrıca, bu takviyeleri ile mevcut çaylar vardır, onları da deneyebilirsiniz.

6. Yemeklerinize yoğurt ekleyin, ancak diğer süt ürünlerinden uzak durun.

Kabızlık için yoğurt
© Depositphotos.com   © Depositphotos.com Instagram

Kabızlık çekiyorsanız, süt ürünlerinden uzak durmanız tavsiye edilse de, bunun istisnası yoğurttur. Yoğurt, Bifidobacterium longum veya Bifidobacterium animalis gibi probiyotikler içerir ; bu çalışmalarda dışkıda daha sık ve daha az ağrılı geçişlerde yardımcı olduğu gösterilmiştir.

Bonus: Tuvalet için doğru oturma pozisyonu var.

Kabızlığınızı Sonlandırmanın 6 Hızlı Yolu

“Batı tarzı” floş tuvaletlerde otururken, sırtınızla 90 ° ‘de kalçalarınızla düz oturmak çok yaygındır. Ancak bu yanlış duruş. Dışkılama geçişi puborektalis kası çekilmesi nedeniyle daralır. Kolonun ucunda halka yapan bir kas grubudur. Uyluk ve kalça 90 ° açı yaptığında, bu kas gergindir ve kolonun düzgün şekilde açılmasına izin vermez. Oturmanın doğru yolu, öne eğilmektir, böylece omurganız uyluklarınıza göre yaklaşık 35 °  bir açıda olur .

Sık sık kabızlık çekiyor musunuz? Kendini rahatlatmak için ne yaparsın? Biz bilmek istekliyiz!Like it? Share with your friends!

57
8 shares, 57 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
1
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
9
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
5
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Aşk Aşk
12
Aşk
Çok komik Çok komik
13
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
9
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
5
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir