Kadın Sağlığını Artırabilecek 8 Yiyecek ve İçecek


70
7 shares, 70 points

Kadınlar bir dizi benzersiz beslenme ihtiyacına sahiptir ve doğru türde yiyecek ve içeceklerin seçilmesi sağlıklarını olumlu yönde etkileyebilir. Çalışmaların gösterdiği gibi, bazı yiyecek gruplarını ve içecekleri seçmek sağlığın iyileştirilmesine ve bazı hastalıkların önlenmesine yardımcı olabilir.

Nestfun olarak biz,  yararlı besin kaynağı olabilecek ve sağlıklı bir vücuda sahip olmanıza katkıda bulunacak yiyecek ve içeceklerin bazılarını paylaşmak istiyoruz.

1. Limon suyu metabolizmayı arttırır ve kilo kaybını arttırır.

Kadın Sağlığı: Limon suyu
© depositphotos.com   © depositphotos.com  

Limon suyu sindirim sürecinde çok önemlidir, çünkü yaşlandıkça midemizdeki asitlerin miktarı azalır. Bir çalışma, kadınların% 30’undan fazlasının, mide asidi ile az veya hiç olmayan bir durum olan atrofik gastrit olduğunu bulduğunu gösteriyor.

Limonlar lezzetle dolu olduklarından kilo vermede harikadırlar, ama neyse ki kaloriler değil – bütün bir limonun suyunun sadece 12 kalorisi var, ancak günlük olarak önerilen C vitamini değerinin yüzde üçte biri ve lezzet arttırıcı. Karaciğer detoksifikasyonunun yanı sıra, açlık çekenlerle savaşmanıza yardımcı olduğundan kilo kaybına yardımcı olur.

Limon asitlerindeki narenciye flavonoidleri ayrıca kanserle mücadelede ve iltihaplanmayı azaltmada yardımcı olan detoksifikasyon yeteneklerine sahiptir.

2. Ahududu yaprağı çayı, menstrüel krampları azaltmada yardımcı olur.

Kadın Sağlığı: Ahududu yaprağı çayı
© depositphotos.com   © depositphotos.com  

Kadının otu olarak da bilinen ahududu yaprağı çayı, kadın vücudu için gerekli olan vitamin ve minerallerin doğal olarak yüksek olması nedeniyle kadın sağlığına yararlı olan iyi bilinen bir içecektir. Demir, kalsiyum, potasyum, B, A, C ve E vitaminleri içerir.

Hamile kadınlar tarafından doğum eylemlerini kolaylaştırmak ve kısaltmak için yaygın olarak kullanılır  , ancak aynı zamanda premenstrüel sendrom (PMS), ağır kanama ve ağrılı kramp semptomlarını hafiflettiği de kanıtlanmıştır. Bu, hormonları dengeleyen ve uterus duvarlarını güçlendiren içerdiği yüksek vitamin ve minerallerden kaynaklanmaktadır. Çay yaparken, ekstra bir tat vermek için her zaman gerçek ahududuları (yukarıya bakın) ekleyebilirsiniz.

3. Kadın Sağlığı: Maca Root menopoz semptomlarını iyileştirir.

Kadın Sağlığı: Maca Root menopoz
© depositphotos.com  

Maca, bir sebzedir ve bu nedenle brokoli, karnabahar, lahana ve lahana ile ilgilidir. Peru’da uzun bir mutfak ve tıbbi kullanım öyküsü vardır. Bitkinin yenilebilir ana kısmı, yeraltında büyüyen köktür. Beyazdan siyaha kadar değişen birçok renkte bulunur ve toz halinde bulunabilir.

Maca sıcak basması, ruh hali değişimleri ve uyku sorunları gibi menopoz semptomlarını hafiflettiği kanıtlanmıştır . Ayrıca geleneksel olarak doğurganlığı arttırmak, ruh halinizi iyileştirmek ve hormonlarınızı dengelemek için kullanılmıştır.

Maca kökü diyetinize dahil etmek kolaydır. Smoothies, yulaf ezmesi, unlu mamuller, enerji çubukları ve daha pek çok şey için ek olarak alınabilir veya eklenebilir.

4. Brokoli kırışıklıklar ile savaşır.

Kadın Sağlığı: Brokoli
© depositphotos.com   © depositphotos.com  

Brokoli, sağlığınıza zarar veren çeşitli sorunları çözen bir sebze süper ürünüdür. Bir bardak brokoli, kolajen üretimi için çok önemli olan vitaminlerin% 100’üne sahiptir  . Kolajen cilde esnekliğini verir. Ayrıca hücre yenilenmesine yardımcı olan ve yaşlı cilt hücrelerinin yenileriyle değiştirilmesine yardımcı olan A vitamini bakımından da zengindir.

5.Kadın Sağlığı: Yemeklerinizi zerdeçal ile baharatlamak, enfeksiyonları tedavi etmek için.

Kadın Sağlığı: zerdeçal
© depositphotos.com   © depositphotos.com  

Zerdeçal, günümüzün en iyi araştırılmış şifalı bitkilerinden biridir ve yaygın hastalıkların doğal bir çare olarak çok yönlülüğü, onu inanılmaz popüler ve zaman testli bir besin takviyesi haline getirmiştir. Zerdeçal, güçlü antioksidanlar ve anti-enflamatuar özellikler içerir . Bununla birlikte, ayrıca antifungal, antibakteriyel ve antiviral aktivitesi ile de bilinir. Böylece, zerdeçal, kandida mantarına karşı etkili bir tedavi olabileceği anlamına gelir.

6. Kaju fıstığı kas hareketine yardımcı olur.

Kadın Sağlığı: Kaju fıstığı
© depositphotos.com   © depositphotos.com  

Kaju fıstığı , özellikle magnezyum, potasyum, fosfor, çinko ve selenyum gibi iyi bir mineral kaynağıdır ve  kalbinizin ve kaslarınızın elektriksel hareketi için gerekli olan ve vücut hareketleri için önemli olan bazı demir, mangan ve bakır içerirler.

Kaju fıstığı, ons başına 2 gram doymuş yağ dahil olmak üzere yaklaşık 12 gram yağ içerir, ancak beslenme uzmanları tarafından nispeten “iyi yağ” olarak kabul edilir. Ceviz, yer fıstığı ve cevizler gibi diğer fındıklarla karşılaştırıldığında, kaju fıstığı yağda oldukça düşüktür.

7. Quinoa saç köklerini güçlendirir.

Kadın Sağlığı: Quinoa
© depositphotos.com   © depositphotos.com  

Quinoa, tam protein, artı lif sağlayan ve dolum yapan bitki bazlı bir besindir. Ayrıca tam tahıllı ve süper gıda olarak kabul edilir. Sağlık dünyası, salatalara eklenmesi ve onu pirinç yerine kullanması konusunda takıntılı.

Yüksek protein içeriği saç köklerini korur ve besler, içindeki nemlendiriciler saç derisini besler , nemlendirir ve iyi durumda tutar. Kirlilik ve toz gibi çevre koşullarından korumak için saç üzerinde görünmez bir film oluştururlar.

8. Omega 3’teki yiyecekleri yemek kalp hastalıklarını azaltır.

Kadın Sağlığı: Omega 3
© depositphotos.com  

Omega 3  yağ asitleri bakımından zengin yiyecekler vardır  ve bunlardan en yaygın olanları deniz ürünleridir:

  • Somon
  • Tuna
  • Alabalık
  • sardalye

Omega 3 bakımından zengin besinler, eikosapentaenoik asit, dokosahekssaenoik asit ve EPA asitleri içerir. Asitler, rahimdeki bebeklerin gelişimi gibi kadın sağlığı için çeşitli sağlık yararlarına yardımcı olur ve aynı zamanda kalp hastalığı riskini azaltır. Süt, yoğurt ve soya içecekleri gibi içecekler gibi alabileceğiniz Omega 3 yağ asitleri içeren başka maddeler de vardır.

Ana protein seçimini haftada birkaç kez yapmayı dene.

Listeye başka hangi sağlıklı yiyecek ve içecekleri eklersiniz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.Like it? Share with your friends!

70
7 shares, 70 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
12
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
6
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
2
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Aşk Aşk
9
Aşk
Çok komik Çok komik
10
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
6
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
2
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir