Kadın Vücudunun Ne Kadar Harika Olduğunu Gösteren 9 Gerçek


75
8 paylaş, 75 points

Kadın vücudunun en etkileyici özelliklerinden biri çocuk doğurma. Ancak kadınların içlerinde başka bir insan yetiştirebilecekleri gerçeği, onları bu kadar şaşırtıcı kılan tek şey değil. Kadın organizmasına yakından bakarsanız, kadınların bile bilmeyeceği birçok ilginç gerçeği bulabilirsiniz.

Nestfun, kadın vücudunun hem garip hem de harika sürprizlerle dolu olduğunu kanıtlayan 9 gerçeği bir araya getirdi.

9. Memelerden biri daima diğerinden daha büyüktür.

Kadın Vücudu: Memeler eşit değildir

Hiçbir kadın kesinlikle simetrik göğüslere sahip değildir . Fark boyutlarına ya görünmez veya oldukça dikkat çekici olabilir ve bunun için bir çok nedeni olabilir. Örneğin, göğüs dokusunun hacminde, göğüs boyutunda veya biçiminde veya hatta her bir göğüs üzerindeki cildin elastikiyetinde bir fark olabilir. Ancak, tamamen doğal ve normal bir olay olduğu için endişelenecek bir şey yok.

8. Bir kadının vücudu doğum sırasında büyük ölçüde dönüşür.

Kadın Vücudu: Doğum sırasında vücud değişir

Bir çocuğu doğurmak gerçekten zor bir iştir – herhangi bir kadın bunu onaylayabilir. Korkunç acı çekmenin yanı sıra, bir kadının vücudu genellikle birçok farklı değişiklikten geçer . Bunlardan biri serviks dilatasyonu.

Doğum sırasında, rahim ağzı sıkıca kapalı bir girişten bebeğin tamamen açık bir çıkışına dönüşür. Bir çocuğu dışarı atmaya hazır olmak için, tamamen bir simit büyüklüğünde olan 10 cm’ye kadar genişlemesi gerekir . Ancak bu 10 cm sadece itme noktasını temsil eder – serviks bebeğin kafasını yerleştirmek için genişlemeye devam edebilir.

7. Kadınlar ağrıya daha dayanıklı

Kadın Vücudu: Kadınlar acıya daha dayanıklı

Kadınlar gerçekten erkeklerden daha fazla acı çekiyorlar  – bu bilinen bir gerçektir. Ama bu onların ne kadar güçlü oldukları ile ilgili değil, beyninin nasıl çalıştığına bağlı.

Bazı araştırmalar , kadın ve erkeklerin geçmiş acılarını farklı şekilde hatırladığını göstermektedir. Erkekler daha önce yaşadıkları acıları düşündüklerinde daha stresli ve aşırı duyarlı olsalar da, kadınlar daha hızlı unutmaya meyillidirler . Genel olarak, kadınlarda ağrı eşiği erkeklerde olduğundan  9 kat daha güçlüdür .

6. Kadınlar kelimelerle gerçekten çok iyi.

Kendini ifade etmeye gelince, kimse kadınlarla karşılaştıramaz . Görünüşe göre, bu fenomen için anatomik bir açıklama bile var: Kadınlar korteksin daha büyük ön ve geçici bölgelerine, dil becerilerini etkilediği düşünülen bir beyin bölgesine sahiptir.

Kadınlar ayrıca “ dil proteini ” olarak da bilinen FOXP2’nin daha yüksek seviyelerine sahiptir . Bu büyük miktardaki protein, ortalama bir kadının günde ortalama 20.000 kelime konuşmasına yardımcı olur; bu,  ortalama bir erkeğin konuşmasından 13.000 kelime daha fazladır.

5. Kadınlar daha fazla kas dayanıklılığına sahiptir.

Kadın Vücudu: Sporda daha dayanıklı

Bazı araştırmalar kadınların dayanıklılık ile ilgili egzersizi erkeklerden yaklaşık% 75 daha uzun sürebildiğini göstermektedir. Bunun nedeni hormonlarında gizli – kadınlarda östrojen kaslarını yorgunluğa daha dayanıklı hale getirdiğine inanılıyor .

4. Kadın cildi çok hassastır.

Kadın Vücudu: KAdınların cildi hassas

Tipik olarak, kadın cildi erkek cildinden% 25 daha incedir ve bu da dokunma ve diğer stimülasyon türlerine karşı çok daha hassas hale getirir . Ne yazık ki, bu özelliğin de olumsuz bir tarafı var. Aşırı hassas cilt, kadınların yaşlanmadan kollajen kaybettikçe çizgiler ve kırışıklıklar geliştirmeye eğilimli olmasını sağlar.

3. Bir kadının ruh hali hormonlarına bağlı.

Kadın Vücudu: Kadınların ruh hali hormonlarına bağlı

Çoğu kadın PMS belirtileri hakkında her şeyi bilir. Ancak, her kadın vücudunun ayın her günü döngüsünden etkilendiğini fark etmez . Gibi  hormon düzeyleri sürekli beynini ve bedenini de değişiyor , onlar da, enerji ve duyarlılık düzeylerini onun görünümünü değiştirmek.

Örneğin, kadınlar genellikle periyodların başlamasından yaklaşık 10 gün sonra ve yumurtlamadan hemen önce kendilerini daha kendilerini kötü hissediyorlar. Bu günlerde, potansiyel ortaklara daha çekici görünmek için daha seksi giyinmeye çalışırlar  . Bir hafta sonra, progesteron seviyelerinde bir artış olduğunda, kadınlar evde bir bardak sıcak çay ile kalma eğilimindedir ve yatakta sevdikleriyle birlikte kucaklaşırlar.

Gelecek hafta genellikle kendilerini garip ve kolayca tahriş hissediyorlar. Ve tabii ki, ruh halleri, dönem başlamadan 12-24 saat önce en kötü noktasına gider .

2. Kadınlar ergenliği iki kez geçirirler.

Kadın Vücudu: Kadınlar 2 defa ergenlik geçirir

Kadınlar için ikinci ergenlik dönemi veya  perimenopoz , 40’lı yaşlarında gerçekleşir. Genellikle düzensiz dönemler, gece terlemeleri ve hormon seviyelerindeki değişikliklerin neden olduğu hoş olmayan diğer şeyler ile karakterize edilir. Bir kadının bu geçiş sırasındaki hormonları o kadar çılgınca olabilir ki , bir genç kadar karamsar bile olabilir .

1. Kadınlar yüz okuma konusunda uzmandır.

Kadın Vücudu: Kadınlar yüz okumada ustadır

Doğdukları andan itibaren, kadınlar insanların yüzlerini okuma , duygularını ve duygularını mükemmel bir şekilde çözme yeteneğine sahiptir . Bu, başkalarına karşı daha empatik olmalarına ve onlarla daha iyi iletişim kurmalarına yardımcı olur. Bunun yanı sıra, bazı araştırmalar kadınların yüz özelliklerinin mükemmel bir hafızasına sahip olduğunu göstermektedir .

Bu gerçeklerden hangisi sizi en çok şaşırttı? Hiç kadın vücudu hakkında diğer şaşırtıcı şeyler duydun mu? Yorumlarınızı düşüncelerinizi paylaşmaktan çekinmeyin!Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

75
8 paylaş, 75 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
13
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
8
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
4
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Aşk Aşk
10
Aşk
Çok komik Çok komik
12
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
8
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
4
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı