Hayatınızı kurtarabilecek kan pıhtılarını önlemenin 10 yolu


79
10 paylaş, 79 points

Bugünlerde bilgisayarlarımızın ve TV’nin önünde ne kadar oturduğumuzla, herhangi biri hayati tehlike arz eden kan pıhtıları riski altındadır. Bu pıhtılar ciğerlerimizde veya kalbimizde meydana gelirse, aşırı komplikasyonlara neden olabilirler. Bununla birlikte, nasıl yediğimiz, ne yaptığımız ve her gün ne giyeceğimizle doğru seçimleri yapmak, kan pıhtılarının sağlığımızı bozma şansını azaltacaktır.

Neyse ki, Nestfun olarak tehlikeli kan pıhtılarını uzak tutacak 10 ipucu var.

1. Kan Pıhtısı: Çok sıkı olmayan bol elbise giyin.

kan pıhtısı nedenleri ve çözümleri

Vücuttaki sağlıklı dolaşımı teşvik etmek için, dar kıyafetler giymekten kaçınmak en iyisidir  . Kan pıhtıları da bacaklarda görülebildiğinden , dar kot pantolonlar iyi bir sirkülasyon için özellikle kötüdür. Bunun yerine, yine de giyilmesi daha rahat olan, bol pantolon veya sweatpants için gidin.

2. Epsom tuzu ile doldurulmuş bir banyo yapın.

kan pıhtısı nedenleri ve çözümleri

Banyo yapmak için iyi bir bahaneye ihtiyacınız olursa, o zaman bu bir tanesidir. Epsom tuzunun vücutta sağlıklı kan dolaşımını teşvik ettiği bilinmektedir  . Böylece bir dahaki sefere rahatlatıcı bir zamana ihtiyacınız varsa, bir baloncuk yerine Epsom tuzu banyosuna gidin.

3. Yüksek yoğunluklu egzersizler yapın.

kan pıhtısı nedenleri ve çözümleri

Kanın pıhtılaşmasından kaçınmak için aktif kalmak ve uzun süre oturmaktan kaçınmak önemlidir  . Her türlü antrenman genellikle iyidir, ama özellikle iyi bir rutin  patlamalarda yapılan yüksek yoğunluklu bir antrenman olan HIIT antrenmanıdır . Sadece formda kalmakla kalmayacak, bu egzersiz aynı zamanda sağlıklı kan akışını da teşvik edecek.

4. Hareket etmek ve germek için sürüş sırasında her 2 saatte bir durun.

kan pıhtısı nedenleri ve çözümleri

Bugünlerde her yere ulaşmak için arabalarımızı kullanıyoruz, bu da kan pıhtıları riskini doğurabilir . Daha uzun bir sürüşe çıkmak üzereyseniz, düzenli aralıklarla mola verdiğinizden ve gerinip dolaşmak için arabanızdan indiğinizden emin olun . Aynı zamanda manzarayı bakmanın harika bir yolu.

5. Kan Pıhtısı: Doğal kan sulandırıcıları yiyin.

kan pıhtısı nedenleri ve çözümleri

Doktorlar sizin için kan sulandırıcıları reçete edebilmesine rağmen, bazı doğal seçenekler de var. Ham sarımsak, zerdeçal ve gingko demlenmiş çayları günlük beslenmenize ekleyerek kan pıhtılaşması riskinizi azaltabilirsiniz. Ayrıca genel sağlığınız için lezzetli ve inanılmaz derecede iyi.

6. Ayak ve ayak bileklerinizi esnetin ve bükün.

kan pıhtısı nedenleri ve çözümleri

Günlerimizin çoğu, bacaklarımızdaki kan akışını zayıflatan oturarak geçiriliyor. Dolaşmak bir seçenek değildir, her zaman olabilir , ayak bilekleri bükmek ayaklarınızı esnetin ve ayak parmaklarına kıpırdatmak için  dolaşımını artırmak , bu alanda.

7. Sıkıştırma çorapları kullanın.

kan pıhtısı nedenleri ve çözümleri

Bacaklarınızın şişme eğiliminde olduğunu veya kan dolaşımının zayıf olduğunu biliyorsanız, o zaman kompresyon çorapları sizin için uygun olabilir. Çeşitli boyutlarda ve renklerde gelirler ve gün boyunca bacaklarınızdaki kan akışını artırmaya gerçekten yardımcı olurlar  . Dolaşımınız iyi değilse, bir doktor bunları giymenizi bile önerebilir.

8. Kan Pıhtısı: Cildinize helichrysum yağı uygulayın.

kan pıhtısı nedenleri ve çözümleri

Helichrysum, kanı doğal olarak incelten sarı bir çiçektir . Aynı zamanda anti-enflamatuar bir bileşendir ve bu onu kan pıhtıları için ideal bir doğal önleme yapar. Dolaşımınızın en kötü olduğunu düşündüğünüz bölgelere birkaç damla yağ damlatın .

9. Bacaklarınızı düzenli olarak kalbin üstüne kaldırın.

kan pıhtısı nedenleri ve çözümleri

Sırtüstü uzanarak bacaklarınızı duvara kaldırın . Kalbin ve kafanın üzerinde sadece 6 inç yeterli. Uzun bir oturma veya dik durma gününden sonra, bu egzersiz, kanın vücudunuzda akarken , ayaklarınızda sıkışıp kalmaktan çok iyidir.

10. Kan Pıhtısı: Bacak bacak üstüne atmaktan kaçının.

kan pıhtısı nedenleri ve çözümleri

Özellikle kan pıhtıları açısından yüksek risk altında olanlar  , özellikle uzun süre bacak bacak üstüne atmaktan kaçınmalıdır . Konumunuzu sık sık değiştirdiğinizden ve bacaklarınıza fazla baskı yapmadığınızdan emin olun. Her şeyden önce, otururken kendimizi rahat ve rahat hissetmeliyiz.

Bu ipuçlarından herhangi biri sizin için yararlı oldu mu? Kan pıhtılarının önlenmesinde tavsiyeniz nedir?Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

79
10 paylaş, 79 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
5
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
13
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
9
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Aşk Aşk
2
Aşk
Çok komik Çok komik
4
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
13
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
9
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı