Karakterlerinin Maskelerinin Arkasına Saklanan 16 Marvel Oyuncu


76
8 shares, 76 points

Marvel çizgi romanlarında gösterilen en ünlü kahramanlar ve kötü adamlar öylesine popüler oldu ki Marvel , Avengers franchise’ı tüm olası gişe rekorlarını kırdı ve tüm dünyada milyonlarca kalbi fethetti. En sevdiğimiz aktörlerimiz, tanınmayacak şekilde değişmek ve şaşırtıcı film karakterlerine dönüşmek için makyajlarını uygulamak için saatlerini harcamak zorunda kaldılar.

Nestfun, inanılmaz Marvel filmlerinin neredeyse tamamını izledi ve en sevdiğimiz aktörlerin makyaj ve görsel efektler olmadan nasıl göründüğünü bulmak için yıldızların sosyal medya profillerini buldu.

16. Nebula — Karen Gillan

Marvel Oyuncuları: Nebula — Karen Gillan
© Guardians of the Galaxy / Marvel Studios   © karengillanofficial / instagram  

Nebula, İskoçya’dan oyuncu olan Karen Gillan tarafından oynandı. Thanos’un kızı olmak için, uzun saçlarına “güle güle” demek zorunda kaldı ve makyajı en zorlarından biriydi . Mürettebat, makyajını uygulamak için 4 saat, çıkarması için 30 dakika sürdü.

15. Thanos – Josh Brolin

Marvel Oyuncuları: Thanos - Josh Brolin
© Avengers: Sonsuzluk Savaşı / Marvel Stüdyoları   © joshbrolin / instagram  

Başlangıçta, Thanos dublör Damion Poitier tarafından oynandı ve  2012’de Yenilmezler’de gösterildi, ancak son 4 filmde Josh Brolin ana Marvel kötü adamının rolünü aldı. Thanos’un gerçekçi görünmesini sağlamak için, oyuncuların görünümüne dayalı kurgusal karakterler yaratan karmaşık bir bilgisayar teknolojisi kullanılmıştır.

14. Ronan the Accuser — Lee Pace

O giyinmiş verildiğinde, pek Lee Pace tanıyabilir  Ronan olarak gelen Galaxy Gardiyanlarını . Mavi yüz, mor kontakt lensler ve siyah başlık, oyuncunun görünüşünü tamamen değiştirdi.

13. Martinex — Michael Rosenbaum

Smallville yıldızı  içinde Ravagers biri Galaxy Vol Gardiyanlarını. 2 . Karakteri, mürettebatın aktörün yüz ifadelerini sürdürmesine izin veren bilgisayar teknolojileri yardımıyla yaratıldı.

12. Johann Schmidt, Red Skull — Hugo Weaving, Ross Marquand

Marvel Oyuncuları: Johann Schmidt, Red Skull — Hugo Weaving, Ross Marquand

Evet, Matrix’ten Ajan Smith, Kaptan Amerika: İlk Yenilmez’de Kırmızı Kafatası oynadı  , ancak diğer filmlerde  – Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı ve Yenilmezler: Son Oyun  – karakter Ross Marquand tarafından oynandı. Burunsuz bir canavara dönüşme, oyuncuları 3 saatten fazla sürdü.

11. Gamora — Zoe Saldana

Marvel Oyuncuları:  — Zoe Saldana
© Guardians of the Galaxy Vol. 2 / Marvel Studios   © zoesaldana / instagram  

In  Avatar , Zoe Saldana bilgisayar teknolojileri yardımıyla onu karaktere dönüştürmek için kullandılar. Ancak  Galaksinin Koruyucuları’nda , profesyonel makyaj sanatçıları görünüşü üzerinde çalıştı. Her gün, yaklaşık 5 saatini, Thanos’un kızının inanılmaz görüntüsünü oluşturmak için harcadılar .

10. Drax the Destroyer — Dave Bautista

Marvel Oyuncuları: Drax the Destroyer — Dave Bautista

© Guardians of the Galaxy / Marvel Studios
   © davebautista / instagram  

Eskiden güreşçi, vücut geliştirmeci ve MMA savaşçısı olan bu oyuncu Galaksinin Muhafızlarındagalaksiler arası bir suçluyu oynamıştı  . Dave’in gövdesi airbrush boya ile kaplandı ve daha sonra üzerine silikon kırmızı izler yapıştırıldı. Bütün dönüşüm prosedürü birkaç saat sürdü.

9. Mantis — Pom Klementieff

Bu Fransız aktris, ilk önce  Galaxy Vol. 2 . Böcek benzeri bir yaratık olan Mantis’i oynadı. Bilgisayar teknolojilerinin yardımıyla siyah kontakt lensler ve antene dönüştürülen küçük protezler takması gerekiyordu .

8. Ayesha — Elizabeth Debicki

Marvel Oyuncuları: Ayesha — Elizabeth Debicki
© Galaxy Vol Muhafızları. 
2 / Marvel Studios 
  © Instagram Hesabındaki Resim 

Avustralyalı aktris Elizabeth Debicki , Galaxy Vol Muhafızlarında Egemen’in Altın Baş Rahibi Ayesha’yı canlandırıyor  . 2 . Makyaj sanatçıları vücudunu altın boyayla kaplarken saatlerce oturmak zorunda kaldı  . Kontakt lensleri de alındı.

7. Taserface — Chris Sullivan

Marvel Oyuncuları: Taserface — Chris Sullivan
© Guardians of the Galaxy Vol. 2 / Marvel Studios   © sullivangrams / instagram  

Amerikalı aktör ve müzisyen Chris Sullivan , Galaxy Vol Muhafızlarında cyborg Taserface oynadı  . 2 . Chris, karakterine dönüşmek için mor makyaj, sahte gümüş dişler ve parlak kontakt lensler takmak zorunda kaldı.

6. Yondu Udonta — Michael Rooker

Marvel Oyuncuları:  Yondu Udonta — Michael Rooker
© Guardians of the Galaxy Vol. 2 / Marvel Studios   © michael_rooker / instagram  

Michael Rooker,  The Walking Dead’deki (Merle Dixon) ve Galaksinin Koruyucuları’ndaki (Yondu) rolleriyle ün kazandı. Centauri-IV gezegeninden Zatoan kabilesinin bir üyesine dönüşmek için, aktör 6 kat makyaj uygulamak, rahatsız edici sahte dişler giymek ve kırmızı kontakt lensler koymak zorunda kaldı.

5. Korg — Taika Waititi

Marvel Oyuncuları: Korg — Taika Waititi
© Thor: Ragnarok / Marvel Studios   © Piovanotto Marco/ABACA/Abaca / East News  

Bu oyuncu, senarist ve Yeni Zelandalı komedyen, hem yönetmen hem de Thor: Ragnarok’taki gladyatör Korg’u oynayan bir kişiydi . Ayrıca uzaylı 3. (sağ) başkanı Surtur’u oynadı ve hatta birkaç sahnede Hulk’un yerini aldı. Tüm bu karakterler bilgisayar teknolojileri yardımı ile oluşturulmuştur.

4. Ultron – James Spader

Marvel Oyuncuları: Ultron - James Spader
© Avengers: Ultron Çağı, 2015 / Marvel Stüdyoları   © spaderjamesofficial / instagram  

Avengers’daki asıl kötü adam  : Ultron Çağı James Spader tarafından oynandı. Karakter bilgisayar tarafından oluşturulan görsel efektler kullanılarak oluşturuldu, ancak Spader yanı sıra diğer birçok Marvel aktörler, oldu katılan Ultron’un hareketlerini ve yüz ifadelerini

3. Vision — Paul Bettany

Marvel Oyuncuları: Vision — Paul Bettany
© Avengers: Ultron / Marvel Stüdyoları Çağı   © paulbettany / instagram  

Bu oyuncu , robot Vizyonu oynamadan önce Yenilmezler’de göründü  . O  dile dair ilk filmlerde Tony Stark’ın konağında yapay zeka JARVIS Iron Man . Kırmızı maske ve birkaç silikon protezden oluşan Vision makyajının uygulanması 3 saatten fazla sürdü. Video efekti uzmanları da Vision’un görünümü üzerinde çalıştı.

2. Corvus Glaive – Michael James Shaw

Marvel Oyuncuları:  Corvus Glaive - Michael James Shaw
© Avengers: Sonsuzluk Savaşı / Marvel Stüdyoları   © mjshawnuff / instagram  

Oyuncu ve yazar Michael James Shaw, The Avengers filmlerinin 2’sinde yer aldı  ve Black Order ve Thanos’un destekçisi olan Corvus Glaive’ı oynadı . Bilgisayar teknolojisi uzmanları bu karakteri yaratmaya çalıştı.

1. Talos — Ben Mendelsohn

Marvel Oyuncuları:  Talos — Ben Mendelsohn

Avustralyalı aktör Paul Benjamin Mendelsohn, Kaptan Marvel’teki uzaylı ırkının komutanı Talos’u canlandırdı   % 100 yabancı yaratık haline başını, sahte kulakları, ve sıradışı kontakt lensler üzerinde rahatsız edici bir silikon protezi giymek zorunda kaldı.

Bonus: Marvel Universe sesleri

Marvel Oyuncuları:  Marvel Universe sesleri

  Galaxy koruyucuları 2 , Ana bilgisayar Miley Cyrus tarafından  seslendirildi . Aktör Vin Diesel , onun karakteri Groot uğruna, söylenen 15 dilde “Ben Groot duyuyorum”, sadece bir cümleyi. Ses gelen karizmatik rakun Galaxy Gardiyanlarını aittir  Bradley Cooper . Ve görünen Yangın Demon Surtur,  Thor: Ragnarok tarafından dile getirilen  Clancy Brown , bu arada, aynı zamanda dile gelen Bay Krabs SpongeBob SquarePants .

En sevdiğin süper kahraman aktörü kim?Like it? Share with your friends!

76
8 shares, 76 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
13
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
9
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
4
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Aşk Aşk
10
Aşk
Çok komik Çok komik
12
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
8
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
5
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir