Kas Yapmaya Yardımcı Olacak 8 Egzersiz


52
5 paylaş, 52 points

Spor salonuna gitmeye başlayan birçok kişi artık ortalıkta gözükmüyor çünkü bugünlerde pek çok farklı makine mevcut. Gerçek şu ki, eğer büyük ve güçlü kaslar inşa etmek istiyorsanız, yüzlerce farklı egzersiz yapmak zorunda değilsiniz ve her şık görünümlü ekipmanı kullanmak zorunda değilsiniz. Aslında, aşağıdaki egzersizler tüm vücuttaki tüm kasları kapsar, oldukça etkilidir ve her zaman istediğiniz vücuda sahip olmak için ihtiyacınız olan her şeydir.
1.SquatsBu, tüm alt vücudunuzdaki çoklu kasları hedef alan temel ve en etkili egzersizlerden biridir. Bunu atlamayın, büyük koca kollar, omuzlar ve tavuk bacakları ile bitmek istemezsiniz.Halteri omuz genişliğinden biraz daha geniş tutarak, sırtınızın üst kısmına yerleştirin;Kendinizi aşağı indirin, poponuzu geriye doğru yapıştırın ve vücudunuzu hafifçe öne doğru eğin;Kilonuzun çoğunun topuklarınızda olduğundan emin olun, parmaklarınızla değil.Halterin boynunuzda oturmadığından ve sırtınızın daima düz olduğundan emin olun.
Kas Yapmaya Yardımcı Olacak 8 Egzersiz 1
2. Omuz presleriBu egzersiz omuzlarınızı daha da büyütür.Halterleri alın;Sırtınızı dik tutun, halterlerinizi tutun, dirseklerinizi 90 ° açıyla ve kalçalarınızla aynı hizada tutun;Halterlere düz basın;Halterleri ilk konumuna getirin.
Kas Yapmaya Yardımcı Olacak 8 Egzersiz 2
3. DeadliftBu glute, hamstrings, uyluk, bel ve tuzaklar gibi çoklu kaslarda çalışan bir başka egzersizdir .Ayaklarınızı omuz genişliğinden biraz daha geniş yerleştirin;Arkanıza yaslanarak, dizlerinizi hafifçe bükerek ve poponuzu dışarı çıkararak kendinizi aşağı indirin;Halter tut ve ayağa kalk.Daima sırtınızı dik tutun ve aşağı bakmayın.
Kas Yapmaya Yardımcı Olacak 8 Egzersiz 3
4. Halter Bu egzersiz üst sırt, eşkenar dörtgen, deltoid, omuz ve pazı hedefler.Omuz genişliğinden biraz daha geniş olan ayaklarınızla başlayın;Aşağı ve halter kapmak;Dizleri yumuşak tutarak ayağa kalkın;Dizlerinizi bükün ve kalçalarınızı aşağı ve geriye doğru itin;Omuz bıçaklarınızı sıkarak çıtayı göğsünüze çekin.Her zaman sırtınızı dik tutun ve halterinizi yere koymanız gerektiğinde dizlerinizi bükün.
Kas Yapmaya Yardımcı Olacak 8 Egzersiz 4
5. Pull-up’larBu alıştırma , güzel bir V şeklinde geri dönmenize ve lats ve pazı üzerinde çalışmanıza yardımcı olacaktır. Henüz yapamıyorsanız, vücut ağırlığınızın bir kısmını telafi edebileceğiniz bir çekme makinesi kullanabilirsiniz.Avuç içi dışarıya bakacak şekilde geniş bir tutuşla başlayın, ne kadar geniş olursa, latlerinizde o kadar fazla çalışır;Çeneniz çubuk üstüne gelene kadar kendinizi yukarı çekin;Kendinizi ilk pozisyona indirin.
Kas Yapmaya Yardımcı Olacak 8 Egzersiz 5
6. Çene-upÇeneler pull-up’lardan biraz farklıdır ve pazı üzerinde latslerden daha fazla çalışırlar.Avuç içi içe bakacak şekilde omuz genişliğinde bir tutamakla başlayın;Kendini yukarı çek;Kendinizi ilk pozisyona indirin.
Kas Yapmaya Yardımcı Olacak 8 Egzersiz 6
7. Bench pressBu egzersiz göğüs ve omuz kaslarında ve ayrıca pazılarda da çalışır. Her biri farklı kasları hedef aldığından , bu egzersizin iki çeşidini düz ve eğimli olarak düşünebilirsiniz . Bir üst göğüs antremanı için, düz bir alt göğüste çalışırken, eğimli tezgah presini yapmalısınız.Doğrudan halterin altına yatın;Çubuğun göğsünüzle neredeyse temas ettiğinden emin olarak halteri indirin;Haltere basın.Halterin yukarı ve aşağı doğru hareket ettiğinden emin olun.
Kas Yapmaya Yardımcı Olacak 8 Egzersiz 7
8. Güç dengesiBu egzersiz neredeyse tüm vücut üzerinde çalışır.Ayaklarınız omuz genişliğinden biraz daha geniş durmaya başlayın;Poponuzu dışarıda tutarak aşağı indirin ve halterinizi alın;Halterleri hamstrings ve kalçalar kullanarak patlayıcı bir hareketle düz bir şekilde sürün;Dirsekler ileriye dönük olmalı ve dizler yumuşak olmalıdır;İlk pozisyona indirin.
Kas Yapmaya Yardımcı Olacak 8 Egzersiz 8
BonusAmacınız büyük kaslar ise göz önünde bulundurmanız gereken birkaç püf noktası var.Protein bakımından zengin yiyecekler . Biz yediğimiz şeyiz ve bu kasları beslemek için yeterli miktarda protein tüketmeniz gerekiyor.Kardiyo ile yavaşlayın . Kasları tutarken yağ kaybetmek için, aralıklar çok etkilidir. Ağırlıklar birincil antrenmanınız olmalıdır.Temsilcilerinizi ayarlayın . Rutininiz set başına 8-12 tekrar arasında olmalı ve tüm antrenman yaklaşık 45 dakika sürmelidir.Seçimimiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Bahsetmediğimiz başka “yapılması gereken” alıştırmalarınız var mı? Aşağıdaki yorumlardaki favorilerinizi bize bildirin.
Kas Yapmaya Yardımcı Olacak 8 Egzersiz 9Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

52
5 paylaş, 52 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
5
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
13
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
9
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Aşk Aşk
2
Aşk
Çok komik Çok komik
4
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
13
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
9
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı