Kel Adamlar Daha Akıllı ve Başarılı


53
5 shares, 53 points

Çoğu erkeğin saç dökülmesi hassas bir konu olabilir: Kel kaldıklarında kendilerini daha az çekici ve eril hale getirmiş gibi hissedebilirler. Bununla birlikte, araştırmalar , bu kadar kendini yok eden bir tutum için bir neden olmadığını göstermiştir. Kel erkekler daha sık, kendinden emin, akıllı ve baskın olarak algılanırlar.

Nestfun , herkesi olduğu gibi kendisini kabul etmeye teşvik eder ve sıra dışı fiziksel özelliklerin size gerçekten büyük faydalar sağlayabileceğini kanıtlar.

Kel adamlar daha sosyal olarak baskın olarak algılanırlar.

Kel Adamlar Daha Akıllı ve Başarılı
© eastnews.com  

Barry Üniversitesi’nden Profesör Dr. Frank Muscarella tarafından yapılan bir  araştırma , kel erkeklerin diğer erkeklere kıyasla daha sosyal olarak baskın olarak algılandığını gösterdi. Araştırmacılar, saçları erkekleri fiziksel olarak daha çekici görseler de, kel erkeklerin sosyal statüsü yüksek olanlar olarak algılanmasının daha muhtemel olduğunu keşfettiler: insanlar kendilerini daha baskın ve üstün gördüklerini ancak hissetmediklerini iddia ettiler.

Kel Adamlar Daha Akıllı ve Başarılı
© Charley Gallay / Stringer / Getty Images Eğlence / Getty Images  

Araştırma sırasında, Dr. Frank Muscarella odak grubundan erkek katılımcıları 4 kritere göre derecelendirmelerini istedi: çekicilik, saldırganlık, rahatlama ve olgunluk. Bazı insanlara, başları saç dolu olan erkeklerin fotoğrafları gösterildi ve grubun diğer kısmı aynı erkeklerin fotoğraflarını gördü, ancak saçları tamamen dijital olarak çıkarıldı. Sonuçlar oldukça beklenmedik çıktı: kel erkekler daha dürüst, zeki ve erkeksi olarak değerlendirildi.

Bazı çalışmalar bu sonuçların doğru olduğunu kanıtlamıştır.

Kel Adamlar Daha Akıllı ve Başarılı
© eastnews.com  

Frank Muscarella’nın bulguları , Pennsylvania Üniversitesi’nden yapılan  araştırmalarla desteklendi . Psikolog Albert E. Mannes, insanların kel erkekleri daha güçlü, daha baskın ve başarılı olarak görme eğiliminde olduklarını kanıtladı.

Kel Adamlar Daha Akıllı ve Başarılı
© eastnews.com  

Ancak kel erkekler sadece güçlü ve seksi olarak algılanmaz, aynı zamanda akıllı olarak görülürler. Araştırmacılar Saarland Üniversitesi’nden 20.000 kişinin kamuoyu yoklaması dayalı verileri analiz ettik. Sonuçlar, kel erkeklerin daha yaşlı olarak algılandığını, ancak insanların kendilerini daha akıllı ve zeki gördüklerini gösterdi.

Kel Olmak İsteyenler Oluyor

Kel Adamlar Daha Akıllı ve Başarılı
© eastnews.com  

Bu şekilde algılanmak için erkekler tamamen kelleşmek zorundadır. Araştırma , hafif kel olan erkeklerin aksine zayıf eril olarak algılandığını gösterdi. Başınızı tıraş etmenin aktif bir ifade olarak algılanabilmesi, başkalarının erkeğin durumu kontrol altında tuttuğu ve görünümünden utanmadığı hissi vermekle bağlantılı olabilir. Ve bu çekici!

Bu çalışmanın sonuçlarına katılıyor musunuz? Ya da belki kendi kişisel tecrübenle ilişki kurabilirsin? Düşüncelerinizi yorumlarda paylaşın.Like it? Share with your friends!

53
5 shares, 53 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
4
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
13
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
8
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Aşk Aşk
1
Aşk
Çok komik Çok komik
2
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
12
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
8
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir