Her Sabah Kereviz Suyu İçersek Vücudunuza Olan 6 Şey


68
10 shares, 68 points

Kereviz lif açısından çok yüksektir ve bu bizi tok hissettirir. Bir oturuşta çok fazla yiyemememizin nedeni budur. Meyve suyu yaptığımızda, lifi çıkarırız ve kelimenin tam anlamıyla demetin yaklaşık yarısını bir bardağa sıkabilir. Kereviz kesinlikle vitaminler, mineraller ve diğer güzellikler ile doluysa, bu meyve suyu sadece lezzetli bir içecek değildir, normal bir diyete süper sağlıklı bir katkıdır.

Kereviz suyu şeker ve kalorilerde çok düşüktür ve diğer meyve ve sebze sularından farklı olarak, bir bardak meyve suyunun bir orta boy havuçtan daha az şeker ve kaloriye sahiptir. Lütfen, liflerin refahımız için çok önemli olduğunu ve kereviz suyunun yemek yerine asla kullanılmaması gerektiğini unutmayın. Ayrıca, bonusu sonunda kontrol ettiğinizden emin olun.

Bizler Nestfun olarak hep sağlıklı kalmak için farklı yollar arıyoruz ve bu bilgileri sizinle paylaşmaktan mutluyuz.

1. Görme sorunlarını önler.

Kereviz Suyu İçersek Vücudunuza Olan 6 Şey
Depositphotos.com ©   © Depositphotos.com 

2. Kanser riskini azaltır.

Kereviz Suyu İçersek Vücudunuza Olan 6 Şey
© Depositphotos.com   © Depositphotos.com

Kereviz luteolin içerir ve araştırmacılar bu elementin kanser hücrelerini zayıflattığını ve tedaviye daha duyarlı hale getirdiğini bulmuşlardır . Kereviz Çin tıbbında kanserli bir ajan olarak uzun süredir kullanılmaktadır.

3. Asitli yiyecekleri nötralize eder.

Kereviz Suyu İçersek Vücudunuza Olan 6 Şey
© Depositphotos.com   © Depositphotos.com

Kereviz, kereviz suyuna güçlü alkalileştirici özellikleri veren demir, magnezyum ve sodyum gibi elementlerde yüksektir . Başka bir deyişle, asitli yiyecekleri etkisiz hale getirebilir, böylece vücudumuzda sağlıklı bir pH dengesi sağlamamıza yardımcı olur . Çok fazla asitli yiyecek tüketmek , kemik bozulması, böbrek taşları, karaciğer ve kalp problemleri gibi her türlü sağlık sorununa neden olabilir. Her gün yediğimiz yiyeceklerin çoğu asitli olduğundan günlük rutininize kereviz suyu eklemek bu sorunların bazılarının birikmesini önleyebilir .

4. Akışkan dengesini düzenler.

Kereviz Suyu İçersek Vücudunuza Olan 6 Şey

Kereviz potasyumda çok yüksektir ve bu mineral vücudumuzdaki birçok işlemde önemli bir rol oynar. Bilim adamları , potasyumun vücudumuzun iyi çalışması için en önemli üçüncü mineral olduğuna inanıyorlar . Yaklaşık% 60 sudan yapılmıştır ve bu suyun% 40’ı hücrelerin içinde bulunurken, kalanı hücrelerin dışında, omurilik sıvısı, kan ve hücrelerin arasında bulunur. Hücrelerinizin içindeki ve dışındaki bu su seviyesi kritiktir ve elektrolitlerin konsantrasyonundan etkilenir. Potasyum suda çözülür ve sistemimizde pozitif yüklü bir elektrolit gibi davranır, böylece hücrelerin içindeki su seviyesini düzenler .

5. Tip 2 diyabeti önler.

Kereviz Suyu İçersek Vücudunuza Olan 6 Şey
© Depositphotos.com   © Depositphotos.com

Tip 2 Diyabet modern dünya için ciddi bir sağlık sorunu haline geliyor. 2030 yılına gelindiğinde, dünya çapında 400 milyondan fazla insanın bu hastalıktan muzdarip olacağı tahmin edilmektedir. Kereviz , olmasını engellemenin doğal yollarından biridir  Çok fazla K vitamini içeriyor ve bir araştırma K vitamininin insülin duyarlılığımızı arttırdığını kanıtladı .

6. Folatta yüksektir.

Kereviz Suyu İçersek Vücudunuza Olan 6 Şey
© Depositphotos.com   © Depositphotos.com

Folat , B grubu vitaminlerden biridir ve kemik iliğinde kırmızı ve beyaz kan hücreleri için temel bir elementtir, ayrıca karbonhidratları enerjiye dönüştürmek, protein parçalamak ve DNA üretmekiçin önemli bir rol oynar  . Sadece bir bardak kereviz suyu, erkekler ve kadınlar için önerilen alımın% 36’sının ve hamile ve emziren kadınlar için% 29’un üzerinde olan 145 mikrogram folat içerir.

Bonus: Kendi kerevizini büyütün.

Kereviz Suyu İçersek Vücudunuza Olan 6 Şey

Kendi kerevizini büyütmek insanların çoğunun düşündüğünden daha kolaydır. Bir demet satın alıp altını parçaladığınızda, ancak çöpe atmayın. Suya koyun ve birkaç gün içinde merkezinden çıkan yeni sürgünlerin farkına varacaksınız. Ardından ekin ve tamamen büyüyene kadar bekleyin. Ve sonra sadece tekrar yap.

Kereviz suyunu deneyecek misin? Ya da belki de zaten ağır kereviz tüketicisisin. Yorum bölümünde bize ne düşündüğünüzü söyleyin.Like it? Share with your friends!

68
10 shares, 68 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
13
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
8
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
4
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Aşk Aşk
10
Aşk
Çok komik Çok komik
12
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
8
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
4
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir