Kıl Dönmesinden Nasıl Kurtulabiliriz


51
5 paylaş, 51 points

Şimdi her zaman cildinizde garip şişlikler oluyor ve sonra sivilce veya kovan gibi görünmüyor mu? Bu her zaman kötü ve beklenmedik bir sürpriz ve çoğu zaman yüz, bacaklar, koltuk altı ya da bikini bölgesinde olur, ama açıkçası kesinlikle herhangi bir yerde görünebilir. Batık tüyler kesinlikle sağlık açısından tehdit edici değil, ama çok sinir bozucu ve utanç verici. Bu makalede, onlara nelerin sebep olduğunu ve ne zaman ortaya çıktıklarını öğreneceksiniz.
Nasıl görünüyor?Batık kıllar , etrafında kıvrılmış ve ondan büyümek yerine tekrar deriye doğru uzayan tüylerdir . Batık bir saç çok can sıkıcıdır, cildi tahriş eder ve çok kaşındırır, bazen de enfekte olur ve acı verici, kaynağa benzer bir yarağa dönüşebilir.
Kıl Dönmesinden Nasıl Kurtulabiliriz 1
Tıraş kremi kullanmamakEğer tıraş öncesi cildinizi yumuşatıcı gibi ve sadece kuru tıraş yoksa, jilet saç uçları bileme biter ve bu bir neden olabilir  Batık tüyleri .Çözüm – tıraş etmeden önce tıraş kremi veya jel kullanın ve sonra bir nemlendirici kullanın.
Kıl Dönmesinden Nasıl Kurtulabiliriz 2
Sıkı giysiler giyiyorsanızSık sık sıkı kıyafetler giyerseniz, bu saçların doğru yönde büyümesini durdurabilir. Bunun yerine, cilde büyümeye başlayacaklar.Çözüm çok basit – her zaman sıkı kıyafetler giymeyin.
Kıl Dönmesinden Nasıl Kurtulabiliriz 3
Cımbız kullanarakSaçın tweezlenmesi , batık saçlar için başka bir neden olabilir. Bazen cımbız tüyleri tamamen çekmez, sadece gerdirir. Ve gerilirken, kıvrılır ve cilde geri dönüşebilir.Çözüm – cildi kullanmadan önce cildi nemlendirici krem ​​veya hindistan cevizi yağıyla nemlendirin.
Kıl Dönmesinden Nasıl Kurtulabiliriz 4
Başka bir seçenek, ağda ve hatta lazer gibi istenmeyen tüylerden kurtulmanın alternatif yollarını düşünmektir. Lazer potansiyel olarak kalıcı olarak kaldırabilir.
Kıl Dönmesinden Nasıl Kurtulabiliriz 5
Derin temizlikten kaçınmakBazen, ölü deri cilt yüzeyini bloke edebilir ve bu da içerisindeki yeni büyüyen saçları yukarı doğru değil, deri altında yana doğru büyümeye zorlar .Bunun çözümü soyulmadır. Vücut için bir peeling eldiveni kullanın ve yüz için peeling ve peeling maskeleri kullanın. Ve aşırıya kaçmayın, güzellik terapistleri haftada iki defadan fazla pul pul dökülmesini önermektedir.
Kıl Dönmesinden Nasıl Kurtulabiliriz 6
Doğal kıvırcık veya kaba saç Batık tüyleri sen folikülleri eğri olması anlamına gelen kıvırcık saç varsa diğer insanlara göre daha sık. Saç, pratik olarak geriye doğru bükülür ve cilde yeniden girer.Eğer iri saçlarınız varsa, cildi delebilecek ve içine girebilecek kadar keskin uçları olabilir.Çözümü basittir çünkü saçınızı gerçekten değiştiremezsiniz – nemlendirir, nemlendirir, nemlendirir.Batık saçlarla nasıl baş edeceğinize dair başka püf noktaları biliyor musunuz? Yorumlarda bunları bize anlatın ve bu makaleyi arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşın.
Kıl Dönmesinden Nasıl Kurtulabiliriz 7Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

51
5 paylaş, 51 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
4
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
12
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
8
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Aşk Aşk
1
Aşk
Çok komik Çok komik
2
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
12
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
8
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı