Kilo Vermemize Yardımcı Olabilecek 7 Uyku Zamanı Alışkanlığı


80
11 shares, 80 points

Kilo vermek için gece boyunca vücudunuz 300 ila 400 kalori yakar ! Bu neredeyse bir saatlik bir sürede harcadığınız enerji miktarına eşittir. Uzmanlar , kaliteli uykunun, fiziksel egzersizler gibi kilo kaybına katkıda bulunabileceğini iddia ediyorlar. Çalışmasını sağlamak istiyorsanız, uykunuzdaki metabolizmanızı artırabilecek belli alışkanlıklara uymanız önemlidir.

Nestfun bu alışkanlıkları ne olduğunu bulmak için araştırdık. Minimum çabayla kilo vermek istiyorsanız, faydalı bulabileceğiniz bazı ipuçları.

1. Soğuk odada yatın

Kilo Vermemize Yardımcı Olabilecek 7 Uyku Zamanı Alışkanlığı

Uzmanlar , metabolizmanızı arttırmak için yatak odanızın sıcaklığının 18 ° C (64.4 ° F) civarında olmasını öneriyorlar . Araştırmalar, daha soğuk bir ortamın , termoregülasyondan sorumlu olan bej yağ hücrelerini harekete geçirdiğini göstermiştir . Soğuk bir odada uyuduğunuzda veya çıplak uyuduğunuzda, vücudunuzu ısıyı korumak için daha fazla enerji yakmaya başlar. Bu yüzden kendinizi sabahları daha zayıf bulabilirsiniz .

2. Biraz üzüm suyu yudumlayın.

Kilo Vermemize Yardımcı Olabilecek 7 Uyku Zamanı Alışkanlığı
Depositphotos.com ©   © Depositphotos.com   © Depositphotos.com  

Üzüm suyu, resveratrol adı verilen özel bir madde sayesinde kalori yakmanıza yardımcı olur. Bu  dönüştürür bej yağ içine kötü beyaz yağ. Uyuduğunuzda vücudunuz sizi sıcak tutmak için bej yağ kullanır. Bu nedenle, yatmadan önce bir bardak üzüm suyunun olması sizi depolamak yerine aşırı yağdan kurtulmaya zorlar. Gereksiz şeker alımını önlemek için taze meyve sularını kullanın.

3. Yatağa git uyu ve sabah aynı zamanda uyan

Kilo Vermemize Yardımcı Olabilecek 7 Uyku Zamanı Alışkanlığı
© Depositphotos.com  

Düzenlenmemiş bir uyku programı aşırı kilo alımı ile bağlantılı olduğunu söylenir . Normalde melatonin hormonudur ve ne zaman yatağa gideceğimizi söyler. Aynı zamanda kalorileri yakmaya yardımcı olan bej renkli yağ hücrelerini aktive etmeye yardımcı olur .

Eğer rejiminiz tutarsızsa, melatonin üretimine müdahale edersiniz ve kendinizi kaliteli uykudan mahrum edersiniz. Sonuç olarak, sabah yorgun hissetmek ve belki istemek Enerjinizi artırmak için yüksek kalorili atıştırmalıklar. Bundan kaçınmak istiyorsanız, her gün aynı saatte yatağa gidin ve uyanın.

4. Gadget’larınızı gece gizleyin.

Kilo Vermemize Yardımcı Olabilecek 7 Uyku Zamanı Alışkanlığı
© Shutterstock.com   © Depositphotos  

Kararsız bir rutin melatonin üretimini rahatsız eden tek şey değil. Aletlerimizden gelen aşırı ışık, düzgün uyuyamamamızın başka bir nedenidir. Akıllı telefonlarımızdan gelen mavi ışığın melatonin üretimini geciktirdiği kanıtlanmıştır . Bu nedenle,  uykuya dalmak daha uzun sürer ve yorgun uyanmak.

Yatmadan ve ekranlarını gece moduna almadan önce 2 saat boyunca aletlerden kaçınmaya çalışın. Bir tableti bir kağıt kitapla değiştirin; yakında sizi uyurken çağıran melatonin hissedeceksiniz.

5. Protein atıştırmalıkları alın.

Kilo Vermemize Yardımcı Olabilecek 7 Uyku Zamanı Alışkanlığı
© Depositphotos.com   © Depositphotos.com 

Doğru yaparsanız yatmadan önce atıştırma konusunda yanlış bir şey yoktur. Yunan yoğurt, az yağlı süzme peynir, yağsız hindi veya yerfıstığı yağı gibi protein bakımından zengin yiyecekler için gidin. Metabolik hızınızı artıracak ve kaslarınızın büyümesine yardımcı olacaktır .

6. Direnç eğitimi yapın.

Kilo Vermemize Yardımcı Olabilecek 7 Uyku Zamanı Alışkanlığı
© Depositphotos.com   © Depositphotos.com

Fiziksel egzersiz stresi atlatmanın ve yatmadan önce metabolizmanızı arttırmanın en iyi yoludur. Hem kardiyo hem de aerobik egzersizlerinin etkili olduğu kanıtlanmıştır, ancak direnç eğitimi yağ yakmanıza yardımcı olandır.

Yüzme ya da ağırlık kaldırma en iyi gece çözümü olabilir. Sizi fazla çalıştırmazlar, ama aynı zamanda kaloriye yakmayı da tetikler, ki uykuya daldıktan sonra bile dayanır.

7. Bitkisel çay için.

Kilo Vermemize Yardımcı Olabilecek 7 Uyku Zamanı Alışkanlığı

Bazı çay türleri geceleri kilo vermenize yardımcı olabilir. Ve hayır, şüpheli diyet çaylarından bahsetmiyoruz, ki size bir gecede sihirli sonuçlar vaat ediyor. Doğal bitki çayları sağlığınızı farklı şekillerde iyileştirebilir ve hatta sizi daha formda tutabilir. Tarçın iltihaplanmaya karşı savaşır ve sabahları şişmeyi önler. Nane iştahı azaltır ve atıştırmalıklardan kaçınmanıza yardımcı olur. Papatya sindirimi artırır ve sinirlerinizi rahatlatır.

Bu ritüelleri başlatmak, aslında daha zayıf olmanıza yardımcı olabilir, ancak gün içinde sağlıklı egzersiz yapıp yemek yemediğiniz sürece mucizeler yaratmazlar. Bu faktörlerden hangisinin sizi en çok şaşırttığı yorumlarında bize söyleyin.Like it? Share with your friends!

80
11 shares, 80 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
12
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
6
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
2
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Aşk Aşk
9
Aşk
Çok komik Çok komik
10
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
6
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
2
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir