Kıyafet Seçimini Dikkat! Sağlığımızı Etkileyen 9 Kıyafet


77
9 paylaş, 77 points

1. Skinny kot

kot pantolonun zararları

© Unsplash   © Depositphotos

İyi bir kot pantolon dünyadaki en evrensel kıyafettir. Birçok kız ve kadın, güzel kalçalarını ve bacaklarını vurgulamak için skinny jean pantolonu seçiyor. Fakat ne yazık ki, bu kot pantolon kan dolaşımını bozar ve bu da varis ve selülit oluşumuna neden olur. Deri nefes alamıyor çünkü kumaş vücuda çok yakın ve içe geçmiş tüyler kalçalarda ve bikini bölgesinde bile görülebilir.

2. Yüksek topuklu ayakkabılar

yüksek topuklu ayakkabıların zararları

© Unsplash   © Depositphotos

Bir kadın yüksek topuklu ayakkabılar giydiğinde uzar güzel ve çok daha kadınsı ve formda olur. Ancak bu, her gün yüksek topuklu ayakkabı giymesi gerektiği anlamına gelmiyor. Bu moda ürün  sırt ağrısı , bacak ağrısı ve şişmeye neden olur. Ayrıca, yüksek topuklu ayakkabı giymek sıklıkla fıtık ve yuvarlak omurgaya neden olabilir.

3. Düz tabanlı ayakkabılar.

düz taban neleri sorun olur

© Unsplash   © Depositphotos

Düz ayakkabılar tamamen zararsız olabilir gibi görünüyor. Ancak doktorlar, bu ayakkabıların sağlığınıza çok fazla zarar verebileceğini iddia ediyor,  çünkü ayağınızın üzerindeki yük eşit değil. Yürürken şok emilimi olmaz. Bu, damarlarınızın büyüklüğünün artmasına ve esnekliğini kaybetmesine neden olacak ve ayağın kendisi düz hale gelecektir. Ayak ağrısına ve sırt ağrısına yol açabilir. Bir başka nahoş sonuç da ayağın içeri girmesi ve bu da diz ve kalçaların deforme olmasına yol açmasıdır.

4. Push-up sütyen

doğru sütyen seçimi

© Depositphotos   © Depositphotos

Bu sütyenler son derece popüler. Bununla birlikte, göğüsler daha yuvarlak gözükse ve doğru yükseklikte olsalar da, gerçekte, bu sütyenin özel kısımları göğüsleri deforme eder ve onları yapay desteğe daha bağımlı hale getirir. Bunun üzerine, push-up sütyenler bloke kan damarlarını ve göğüslerinde bu sabit basınç bile kansere yol açabilir.

5. Güneş gözlükleri

güneş gözlüklerin zararları

© Depositphotos   © Depositphotos 

Güneş gözlükleri sadece modaya uygun bir aksesuar değildir, aynı zamanda güneş ışığı çok parlak olduğunda mutlak bir zorunluluktur. Ancak, giyemezsin yeterli ışığın olmadığı zaman akşam veya içinde güneş gözlüğü. Bu, katarakt geliştirme riskini daha da arttıran gözlerinize ek bir yük getirecektir. Bundan başka, güneş gözlüklerinizi temiz tutmanız ve UV ışınlarından% 100 güvenlik sağlamayan güneş gözlüklerini kullanmamanız gerekir, çünkü gözlerinize zarar verebilir.

6. Tayt

taytın zararları

© Depositphotos   © Depositphotos

Bu herhangi bir kadın için gerekli bir giysidir. Tayt, görünümümüzü daha eksiksiz ve zarif hale getirir. Bacaklarımızı daha görsel olarak güzel gösterirler. Ancak, ne yazık ki, onları yeterince sık kullanırsanız zararlı olabilirler. Taytların sentetik içerikleri nemi tutar ve sera etkisi yaratır. Sonuç olarak, farklı vajinal enfeksiyonlara neden olurlar ve bazı taytlar kan dolaşımını olumsuz yönde etkiler ve bu da varis ve venülite neden olabilir.

7. bir omuzda taşınan büyük çantalar

büyük çantanın zararları

© Unsplash   © Depositphotos

Bir kadının el çantası, kozmetik ürünlerinden dizüstü bilgisayarlara kadar her şeyi bulabileceğiniz bir depo. El çantaları gerçekten kullanışlı ama sağlığımız için de güvenli değil. Sürekli olarak bir omuzda çanta taşıdığımız için omuzdaki ve omurgadaki gerginlik fazla ağır olur ve bu durum skolyoz ve osteokondrozise neden olabilir. Dengesizlikten dolayı, kas spazmlarınız, kan damarlarınızı tıkadığınız ve sinirleriniz sıkışmış olabilir.

8. Pijamalar

pijamanın zararları

© Depositphotos   © Depositphotos 

Birisi, özellikle kış döneminde, rahat bir pijama olmadan nasıl yaşayabilir? Ve sağlığınıza nasıl zarar verebilirler ? Mesele şu ki, çok sıkı veya çok sıcak olan pijamalar, cilt tahrişine, kaşıntıya veya maya enfeksiyonuna yol açabilen farklı bakterilerin büyümesini tetikler. Kronik mantar enfeksiyonu olan kadınların pijama olmadan ve hatta iç çamaşırsız uyuması önerilir.

Bu kıyafetlerden herhangi birini düzenli olarak kullanıyor musunuz?Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

77
9 paylaş, 77 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
8
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
2
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Aşk Aşk
5
Aşk
Çok komik Çok komik
6
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
2
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
13
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı