Kızları Yetiştirirken Babaların Hatalardan Kaçınmaları İçin 18 Basit Kural


95
10 paylaş, 95 points

Kızına hayran bir babadan daha sevimli bir şey var mı? Belki kızına çok iyi bakan bir baba. Ancak çoğu zaman, babalar kızları büyütmekle daha az ilgilenir, çünkü nasıl yapacakları ve nereden başlayacakları konusunda hiçbir fikirleri yoktur. Burada 18 basit, ama ebeveynler için bir derginin yazarları tarafından toplanan çok etkili kurallar var .

Nestfun ekibi babalar kızlarını yükselterek büyük bir iş yapabileceği tamamen emin. Özellikle de süper ebeveyn olma konusunda bir rehberleri varsa.

Bulaşıkları kendin yıka

kız babaları aile yardımı

© jamesfouche / reddit  

Yemek pişirin, yerleri paspaslayın, çamaşırları yıkayın – kızınızın tüm bunları erkeklerin yapabileceğini görmesi gerekir. Bir erkek için normal bir şey. Aynısı oyunlar için de geçerli: kızınızla çay partisi oynamaktan veya bebekleriyle evlenmekten çekinmeyin. Çocuğunuzun mutluluğu, her şeyde çok daha önemlidir.

Çocuğunla zaman geçir

kız babası çocukla zaman geçirmeli

© Hweb92 / reddit  

Bu, kızı için orada olmak isteyen herhangi bir baba için en iyi tavsiye . Hayatının ilk gününden başla. Bezini değiştir, taşı, onunla yürü, onunla oyna.

Sorduğu Soruları Cevapla

kız babası ilgilenmesi gerekenler

© HarryDG16 / reddit  

“Annene sor” kelimelerini unutun. Bir baba da soruları yanıtlamalıdır. Cevap veremeyeceğini ne isteyebilir ki? Bir şeyi cevaplayamazsanız, birlikte bir cevap aramak daha da iyidir.

Ne kadar çok “çocuk” sorumluluğu alırsanız, o kadar iyidir.

kız babası olmak zor

© LouDPhillips / twitter 

Bir çocuğu doğuran bir kadın, bir gün anne olmak için bilmesi gereken her şeyi öğrenemez.  Bu nedenle, bebek bezi değiştirme veya telaşlı olduğunda çocuğunuzu taşıma işlerini siz yapın. Ne kadar çok yaparsan o kadar iyi.

Vücudumuzu tanıtalım

kız babasının mutluluğu

© SQLNerd / reddit  

Araştırmalar , vücut kısımlarını öğrenen erken çocukluk döneminden tanıyan çocukların daha az beceriksiz olduğunu ve doktorlarla daha iyi iletişim kurduklarını göstermektedir. Araştırmacı Laura Palumbo’ya göre , vücut parçaları için doğru terimleri kullanmak, çocukların vücutlarını daha iyi kabul etmelerine ve anlamalarına, ebeveynlerle olan bağlantılarını geliştirmelerine ve çocuk istismarı önlemelerine yardımcı olmaktadır.

Kızınıza futbol oynamayı öğretin.

kız babasına yardım eder

© AffableJoker / reddit  

Ya da yapmayı sevdiğin başka bir şeyi yapmak için. Gurur duyacak ve diğer kızlara göre bir avantajı varmış gibi hissedecektir. Babasının hobileri varsa, işini seviyorsa, kızı bu nitelikleri benimser ve yapmayı seveceği şeyleri arar.

Karınıza yardım edin – onun söylemesini beklemeyin.

kız çocuğu

© bilinmeyen yazar / imgur  

Sıklıkla, genç anneler doğru şekilde nasıl yardım isteyeceklerini anlamamaktadır ve bazen yardıma ihtiyaç duyduklarını bile söylemezler. Harekete geçmen gereken an bu an. Yapabileceğin bir şey olup olmadığını sorma: Bebeğinle kal, karına duş alması için zaman ver veya cocuğu doktora sen götür. Kızının etkin rol alarak, her zaman sadece hafta sonları kızıyla kalan bir kişi olarak kalacaktır.

Düğün gününden önce onunla dans et.

kız babası


© joe_schmoe12 / reddit
  

Bir kızın hayatındaki ilk erkek babadır . Eğer babası ona iyi bakıyorsa, kendine iyi bakacak ve psikologlara göre kendini güvende hissetmesini sağlayacak bir erkek arayacak.

Sadece hafta sonları değil, bütün hafta boyunca babası olun.

kız babaları çocuk uyumu

© ibanezrick / reddit  

Büyük olasılıkla işe gidiyorsunuz ve karınız çocukla evde kalıyor. Ve akşamları, uzun ve zor bir günün ardından, çoğu zaman enerjiniz kalmaz. Ama mesele şu ki, karınız da muhtemelen oda yorgundur. Yani, evet, babalık , tıpkı annelik gibi, 7/24 bir iştir.

Yüzmeye sende katıl

kız babalarının sevgisi

© PunkDaGod / twitter  

Utanma, başka baba olmasa bile. Bu onların sorunu. Bir babanın yüzme havuzuna gitmek gibi büyük etkinliklerde yer alması çok önemlidir . Ayrıca kızınızın ayak büyüklüğünün ne olduğunu, kıyafet büyüklüğünün ne olduğunu ve diğer küçük şeyleri bilmek gerçekten yardımcı olacaktır.

Onunla evlenmeni isterse kibarca reddet.

kız babaları eğitmen olmalıdır

© joe_schmoe12 / reddit  

3 ile 6 yaşları arasındaki bir noktada, onunla evlenmeni isteyebilir. Kibarca reddet. Baba, kızlık kimliğinigösteren bir kızın ilk adamıdır  . Yaşlandıkça, daha garip durumlar ortaya çıkar. Babalar genellikle utangaç hissederler, bu yüzden kendilerini uzak tutarlar ve bu bir kızın öz saygısını etkileyebilir.

Ona kendini kontrol etmeyi ve disiplini öğret.

kız babalarının ilgisi

© QWidner94 / reddit  

Psikologlara göre  , baba ve kız çocukları arasındaki oyunlar çocuğun hayatındaki önemli anlardır. Babalara daha çok uyulur ve kurallarına daha fazla saygı gösterilir. Kızları babalarına hem cinsiyet farklılığından hem de babaların dikkatinin genellikle eksik olduğu için (işyerinde çok fazla zaman harcıyorlar ve evde daha az sıklıkta oluyorlar) özel muamele yapıyorlar.

Onu öpmek için utanma.

kız babalarının davranışları

© Elephant_Jones / reddit 

Çok duygusal görünmekten korkmayın  – duygularınızı ifade etmek psikolojik sağlık için iyidir. Hem kızın hem de senin için.Ona tepki verin, kalbinizin size cinsiyet klişelerine dayanarak söyleme ve söyleme şeklini başarı ile iletir. Kızınız sizin için bir çiçek çizdiğinde gülümsemenin yanlış bir tarafı yoktur.

Mutlaka fiziksel güç gerektirmeyen şeyleri yapın.

kız babalarının dikkat etmesi gerekenler

© UNICEFKenya / twitter  

Babalar genellikle imkansız bir şey açabilen, aşırı ağır bir şey kaldırabilen veya geceyi eczaneye koşan cesur biri olarak kabul edilir. Fakat aslında, baba bakım aralığı çok daha geniştir (ya da olmalıdır). Bebeğinizi bir aşıdan sonra hastanede rahatlatabilir, bir mağazada oyuncak seçmenize yardımcı olabilir ve sıcak bir yemeği serinlemeye çalışabilirsiniz. Kızının sensiz yapabileceği bir şey yok!

Kızına eşit olarak davran.

kızların gözünde babaları

© siasatpk / twitter  

Söyleyecek bir şeyi olduğunda onu dinleyin (hala konuşamıyor olsa bile). Onu görmezden gelme. Kızınızın sevgisini ve şefkatini göstermesine izin verin. Olumsuz duygularını bastırma, emir verme ve tehdit etme. Başka bir deyişle, her zaman homurdanan sıkı bir denetçi yerine, sadece bir insan olun.

Onu omuzlarında taşı.

kız büyütmek nasıl olmalıdır

© i_p_a_1 / twitter   © nashestvie / facebook  

Fazla kilolu değilken ve sırtın ağrımaz. Kızınız çok küçükse, sırt çantası ya da askı kullanmaktan çekinmeyin  . Uzmanlar, bir baba ile çocuk arasındaki bağlantının bu şekilde güçlendiğini kanıtladı.

Reddetmelerini kabul etmeyi öğren.

kız babaları

© klaw23 / reddit  

Ebeveynler göre çocuğumuzun kendileri ile mutlu olduğundan emin olmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışıyoruz Birisi onunla bir şey yapmak istemiyorsa, bu onu reddettiği anlamına gelmez, bu sadece bu kişinin fikrinden hoşlanmadığı anlamına gelir.

Haklarını bil.

View this post on Instagram

НОВОСТИ ⠀ ⠀⠀⠀#Вопрос: как, гуляя с коляской, узнать исход многими ожидаемого боя, не пользуясь средствами связи и поисковиками? Спрашивать у прохожих? Увольте! Не надо тревожить людей: достаточно просто сесть на скамейку и прислушаться. ⠀ ⠀⠀⠀Именно так я, и не стремившись, узнал последние новости о прошедшем боксерском поединке. Сначала толпа подростков пробежала мимо с криками "Хабиб – чемпион" (и разбудила Варю 😠😠😠). Потом проходящий мужчина в красках описал свое недовольство, что ожидавшийся бой превратился в детский сад. И тут я представил, какой гул стоял на московских улицах во время чемпионата мира по футболу 😨😨😨. ⠀ ⠀⠀⠀А какие обсуждения проводимых правительством реформ застигают во дворах? А оглашение результатов выборов в магазинной очереди? И еще с десяток таких способов информирования для меня, обходящего новостные ленты в интернете и на телевид ении. И дело не в мыслях о манипуляции и зомбировании, а банальной лени 😌. ⠀ ⠀⠀⠀Спасает только радио в машине. И мне можно занять время, и дочка хорошо засыпает под словоохотливых ведущих.

A post shared by Папа_Паровоз (@papa_parovoz) on

Çocuk yetiştirmek için neleri önerirsinizBeğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

95
10 paylaş, 95 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
1
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
9
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
5
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
4
Eğlenceli
Aşk Aşk
12
Aşk
Çok komik Çok komik
13
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
9
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
5
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı