Kızılları Özel Yapan +10 Eşsiz Özellik


56
9 shares, 56 points

Kızıllar biraz gizemliydi ve insanların dikkatini çekti. In Ortaçağ’da , onları cadılar veya vampirler olarak kabul eden toplum vardı. Ama neyse ki, bu zamanlar çoktan gitti ve şimdi bu güzel saç rengine sahip insanların tadını çıkarabiliriz. Ancak saç rengi, kızılların sahip olduğu tek ayırt edici özellik değildir.

Nestfun olarak biz bu konuda meraklıyız ve  kızıl insanları diğerlerinden ayıran özellikleri araştırmaya karar verdik. Ve bulduğumuz gerçeklerden bazıları gerçekten şaşırtıcıydı! Söylendiği gibi, sizi bu şeyleri öğrenmeye davet ediyoruz ve kızıl saçlı arkadaşlarınıza ne kadar özel olduklarını söylemeyi asla unutmayın.

1. Onlar “değişikler”.

Kızılları Özel Yapan +10 Eşsiz Özellik
© Depositphotos.com  

MC1R gen kişinin cilt ve saç rengi sorumludur. Aktif olmadığında veya tıkandığında , vücut daha kırmızımsı tonlardan sorumlu olan daha fazla melanin üretmeye başlar. Bu “zencefil geni” ayrıca kızıl noktalardaki çilleri de etkiler.

2. D vitamini üretebilirler.

Kızılları insanlar D vitamini üretebilirler.
© Walt Disney Co./Courtesy Everett Koleksiyonu / Doğu Haberleri  

Soluk tenleri nedeniyle güneşten yanabilir ve daha fazla güneşi emebilirler . Bu nedenle, kızıllar daha fazla D vitamini üretebilir .

3. Kızıl saçlı erkeklerin sağlık yararları var.

 Kızıl saçlı insanları arılar daha çok saldırırlar
© eylem basın / Muhabir  

Kızıl erkekler daha az olasılıkla prostat kanseri olur. Bir araştırma sırasında, kızıl saçlı erkeklerin sadece% 5’inin bu hastalığa yakalandığı tespit edildi.

4. Arılar tarafından saldırıya maruz kalma olasılıkları daha yüksektir.

© Depositphotos.com   © Depositphotos.com

Arılar kızıl saçlı insanları diğerlerinden daha fazla sokar. Kızıllığa saldırma eğilimindedirler  çünkü bu renk yırtıcı olarak algılanabilir.

5. Ağrıyı Daha çok hissederler.

kızıl insanlar ağrıları daha çok hisseder

Bu genler ayrıca kızılları ağrıya daha duyarlı hale getirir. Anestezinin emilmesine izin vermez, bu nedenle daha fazla anesteziye ihtiyaçları vardır .

6. Daha az saçları var.

kızıl insanların daha az saçı var
© Depositphotos.com   © Depositphotos.com

Kızıl saçların oldukça kalın olabileceği gerçeğine rağmen, sadece 90.000 iplik var . Küçük görünmüyor, ancak kıyaslandığında, esmerlerin yaklaşık 110.000’i var ve sarışınların dahası var: 150.000!

7. “Solak” olma ihtimalleri daha yüksektir.

Kızıl insanlar solak olma ihtimali yüksektir

Bir çalışmaya göre  , kızılların solak olma olasılığı daha yüksektir  . Kızıl saçlı yanı sıra resesif bir özelliktir.

8. İngiltere en fazla kızıllara ev sahipliği yapmaktadır.

 Kızıl insanlar ingiltere de daha çok
© AFP / DOĞU HABERLER  

Çoğu kızıllar İrlanda ve İskoçya’da yaşıyor . Nüfusun% 20 – 30’u sırasıyla bu güzel saç rengine sahip. Yine de, kızılların genlerini güneybatı Norveç’ten bir yere götürdüğü varsayımı var.

9. Soğuğa duyarlıdırlar.

Kızıl insanlar soğuya duyarlı
portrait of natural female with red hair and freckles

Aynı MC1R geni, sıcaklık tespit eden bir geni aşırı aktifleştirebilir  . Bu yüzden kızıllar, farklı saç renkleri olan insanlardan daha soğuk hissedebilir .

10. Dişçiyi gitmekten çok korkuyorlar.

Kızıl insanlar dişçiden çok korkuyorlar
Shot of a young woman brushing her teeth at home

Kızıllar ağrı ve anesteziklere karşı daha duyarlı olduklarından , diş hekimliğinden diğerlerinden daha çok korkarlar . Diş hekimi ziyaretiyle ilgili daha fazla endişe yaşıyorlar ve genellikle diş ağrısı korkuyorlar.

11. Özel kutlama günleri var.

 Kızıl insanlar özel günleri var

Birçok ülke kızıl günleri kutlar . Almanya’da, Eylül’de, Hollanda’da, Ağustos’ta; İtalya’da ise mayıs ayında. Her kutlamanın tarihi ve süresi değişebilir, ancak yine de bir tatil ve tüm kızıl saçlı dostlarımızı tebrik etmek için bir fırsat.

12. Bazı insanlar onlardan korkuyor.

Kızıl insanlardan korkan çok
Young boy trying to scare his brother away from his breakfast cereal

Zencefil fobisi kızıl saçlı bir  korku . Belki bu, onların ruhsuzluklarına ya da başka bir nedenden dolayı inanmalarına neden olan önyargılar nedeniyle olur. Her durumda, bazı insanlar kızıl saçlı bireylerden korkuyor.

13. Nadirdirler.

Kızıl insanlar nadirdir.
Students during lecture, real university environment, horizontal

En önemlisi, bu benzersiz özelliklere sahip insanların sayısı  çok azdır . Kızıllar nadirdir ve  toplam popülasyonun sadece% 1 ila% 2’sini oluşturur ve bu da 70-140 milyon kişiye karşılık gelir.

Kızılların harika olduğuna katılıyor musun? Kızıl saçların olmasını ister miydin? Yorumlardaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın.Like it? Share with your friends!

56
9 shares, 56 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
10
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
6
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
1
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
13
Eğlenceli
Aşk Aşk
8
Aşk
Çok komik Çok komik
9
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
5
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
1
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir