Bilime Göre, Köpek Sahipleri Dünyanın Geri Kalanından Daha Mutlu


81
8 shares, 81 points

Köpeklerin “erkeğin en iyi arkadaşı” olarak adlandırılmasının bir nedeni var. Bir anket , köpek sahibi olan insanlar kedi sahiplerine kıyasla daha mutlu olma eğilimindedir. Fakat iyi zihinsel sağlığı teşvik etmek, köpeklerin hayatınızdaki tek faydası değildir!

Nestfun , köpekler ve yaşamlarımız üzerindeki etkileri hakkındaki en son araştırmaları inceledi ve en beklenmedik sonuçları sizinle paylaşmaya hazırız.

Bir köpeğe sahip olmak gerçekten mutluluk seviyenize katkıda bulunabilir.

Bilime Göre, Köpek Sahipleri Dünyanın Geri Kalanından Daha Mutlu
© 0000001 / Muhabir  

GSS tarafından yapılan ankete göre  , köpek sahiplerinin% 36’sı “çok mutlu” olduklarını iddia ederken, kedi sahiplerinin sadece% 18’i aynı dedi. Şaşırtıcı bir şekilde, hem bir kedinin hem de bir köpeğin sahibi olan insanlar, kendilerini sadece köpek sahiplerine kıyasla daha az mutlu olarak tanımladılar. Köpek sahipleri ayrıca köpekleriyle zaman geçirmekten gerçekten büyük zevk aldıklarını ve arkadaşlıklarının zor zamanlar geçirmelerine yardımcı olduğunu da belirtti. Demek bir aile üyesi daha var!

Ancak yine de diğer faktörlerle bağlantısı olabilir.

View this post on Instagram

important #tbt with my grandson

A post shared by Kat Dennings (@katdenningsss) on

Bununla birlikte, bu tür mutluluk seviyelerinin nedeni sadece bir köpeğe sahip olmakla ilişkilendirilemez. Araştırma , köpekleri seçenlerin daha kolay ve dışa dönük olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu göstermiştir. Bu yüzden onların kişilikleri aynı zamanda dünyaya ilişkin algılarını etkileyen ve onları yaşamdan daha çok memnun eden şey olabilir.

Köpek sahipleri daha aktif ve girişkendir.

Bilime Göre, Köpek Sahipleri Dünyanın Geri Kalanından Daha Mutlu
© prideofgypsies / Instagram   © 0000003 / Reporter tarafından  

Yüksek seviyede fiziksel aktivite, mutluluk hissine de katkıda bulunabilir. Çalışma , köpek sahiplerinin haftada 21 km daha fazla yürüdüğünü ve köpek yürüyüşüne sahip olmayanlardan 7 km daha fazla olduğunu buldu. Köpek sahiplerinin ayrıca dışarıda fiziksel aktivitelere girmeleri ve yürüyüşleri sırasında topluma daha bağlı hissetmelerini sağlayan diğer insanlarla etkileşime girme olasılıkları daha yüksektir  . İyi bir bonus gibi geliyor değil mi?

Bir aileleri olma olasılığı daha yüksektir.

View this post on Instagram

Patiently waiting…..

A post shared by Andy Cohen (@bravoandy) on

Köpek sahiplerinin evlenmesi ve bir evi olması muhtemeldir . Çalışma aynı zamanda, çocuklu ailelerin evcil hayvanları oldukça sık seçtiklerini göstermiştir. Ciddi bir ilişki içinde olmak ve güvenmek için yakın insanlara sahip olmak, bir insanın yaşamını daha güvenli hissetmesini sağlar; Ve bir köpeğe sahip olmak, günlük yaşamdaki olumlu duyguların sayısını arttırır.

Bir köpeğe sahip olmak stres seviyesini düşürür ve uzun ömürlü olmasına katkıda bulunur.

Bilime Göre, Köpek Sahipleri Dünyanın Geri Kalanından Daha Mutlu
© DIGITAL / EROTEME.CO.UK 

Sosyal destek ve artan fiziksel aktivite seviyesi sayesinde köpek sahiplerinin kardiyovasküler hastalıktan ölme olasılığı daha düşüktür . Köpek sahipleri , ek duygusal destek sağlayan ve stres seviyelerini azaltan evcil hayvanlarıyla güçlü bir bağlantı kurduklarını iddia ediyorlar . Ayrıca, bir köpeğe sahip olmak, aile ile daha fazla zaman geçirmek ve zihinsel ve duygusal sağlığı geliştiren yeni arkadaşlar edinmek için harika bir bahanedir.

Sence kedi mi yoksa köpek mi? Çalışmanın sonuçlarına katılıyor musunuz? Yorumlarınızdaki düşüncelerinizi topluluğumuzla paylaşın!Like it? Share with your friends!

81
8 shares, 81 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
5
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
13
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
9
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Aşk Aşk
2
Aşk
Çok komik Çok komik
4
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
13
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
9
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir