Microsoft Surface Duo: Bilmeniz Gereken 8 şey


58
6 shares, 58 points

Microsoft yıllardır ilk telefonunu yapıyor, Microsoft Duo ne tür bir telefon olduğunu tam olarak bilmiyoruz. İşte bildiğimiz ve çift ekranlı cihazla ilgili her şey.

Bir yıl boyunca piyasaya sürülmeyecek bir cihazı ilan etmenin güzelliği, kurtların parçalara ayırması için teknik özellikler listesini ya da iç işleri atmak zorunda kalmamanızdır.  Bu nedir , Microsoft geçen hafta yaptığı ile Yüzey Duo, bir çift ekran cihazına da olur  şirketin ilk telefonunu . (PS Amazon , Echo Frames akıllı gözlükleriyle aynı yaklaşımı benimsedi .)

Ürünün özünü biliyoruz – katlanabilir telefon tasarımını esas alarak ekran alanınızı iki katına çıkaran bir Android telefon ( kesinlikle bir Windows telefonu değil ) . Duo’yla tanışmak için ” 2020″ ye kadar beklememize rağmen, Microsoft, kullanılabilir ekran alanını iki katına çıkaran telefonların telefon tasarımında bir sonraki büyük şey olarak göründüğü bir zamanda kesinlikle oyuna geri dönerek hype hissi yarattı .

Bir yürütücünün cebinden alınan Surface Duo’nun hızlı bir flaşı, 2 dakikalık bir video ve çalışmayan bir prototip ile birkaç dakika, cihazdaki tek bakışlarımızdı. Microsoft’un iyi düzenlenmiş teaser’ı bize yalnızca ayrıntı parçalarını veriyor ve Duo’nun Galaxy Fold ve yaklaşmakta olan katlanabilir Motorola Razr gibi katlanabilir telefonlarda gerçekten kullanılabilecek bir cihaz olarak bir araya gelip gelmeyeceğini merak etmemize izin verdi . 

Microsoft Surface Duo: Bilmeniz Gereken 8 şey

Surface Duo’nun maliyeti nedir?

Katlanabilir telefonların ucuz olması beklenmiyor. Samsung Galaxy Fold’ü 1.980 dolara satıyor ve (gecikmeli) Huawei Mate X 2.600 dolara denk geliyor. 

Surface Duo katlanabilir bir telefon olmasa da, video izlemek, okumak, yazmak ve oyun oynamak için birlikte çalışmanız gereken ekran alanını ikiye katlayarak aynı amaca ulaşıyor.

Bu ekstra ekran alanı gerçek bir avantajdır ve Galaxy Fold ne kadar kolay olduğunu kanıtlar. Ödemeniz de beklenen bir kolaylık. 

Mantık, Surface Duo gibi çift ekranlı bir cihazın (5.6 inçlik iki ekranı menteşe ile birbirine bağlayan) üretkenliğinizi ve eğlencenizi en üst seviyeye çıkaracak gerçek bir telefon / tablet hibriti olması.

Duo’nun en az 1.500 $ ‘a ya da benzer ekran alanına sahip katlanabilir telefonların alanında satmasını bekliyorum (Duo, Galaxy Fold’un 7,3 inç açıklığına göre 8,3 inç verir).

Surface Duo’nun 5G’si olacak mı?

Microsoft’un protestolarına rağmen, Surface Duo bir telefon. Telefon görüşmeleri yapar. Bilmediğimiz şey, 2020’de gördüğümüz Duo’nun 4G veri hızında ya da 5G kapasitesinde olup olmayacağı.

Microsoft’un sattığı Surface Duo , cihaz daha hızlı yeni nesil ağa bağlanmak için doğru modeme sahipse 5G ile çalışacak olan Qualcomm’un Snapdragon 855 yonga setiyle çalışır. Ancak bir yıl uzun sürdü ve Microsoft, Qualcomm’un 5G’yi desteklemesi beklenen bir sonraki yongasını da değiştirdi. Bunu yapmak aynı zamanda fiyatı da arttırabilir.

Her premium telefonun gelecek yıl bu saatlerde 5G kullanması beklendiğinden, paramı 5G Surface Duo’ya koyacağım. Microsoft, yalnızca 4G kullanarak daha olgun katlanabilir cihazlarla rekabet etmek için mücadele eder.

Microsoft Surface Duo: Bilmeniz Gereken 8 şey

Tam ekran modunun tüm uygulamalar için ne kadar iyi çalışacağı

Microsoft’un Yüzey Duo’nun demo videosu , her iki ekranda da uygulamaları sürükleyen ve aynı anda aynı uygulama üzerinde iki farklı şeyi rahatça yapmak için onları bölünmüş ekran görünümünde izlemelerini sağlayan ince bir parmak gösterir. 

Bu, bazı yerel uygulamalar için, özellikle de zaten tablet desteğine sahip olanlar için geçerli olacaktır, ancak çift ekran görünümü için optimize edilmemişse bir uygulamanın nasıl davranacağı açık değildir.

Ayrıca Duo’nun tamamen açık olduğu bir video veya oyun oynarken merkez dikişinin nasıl görüneceğini göremedik. Microsoft, sizden cihazı yatay moda getirmenizi ve eylemi izlemek için yalnızca bir ekran kullanmanızı bekliyor. Oynanışı betimleyen bir sahne bir lobda oyun oynamayı ve diğer ekran denetimlerini gösterir.

Microsoft, geliştiricilere bu nedene katılmaları için çağrıda bulundu; bu, büyük geliştiricilerin uygulamalarını katlanabilir ve çift ekranlı telefonlarla çalışmak için çekiştirdiğini göreceğimiz adil bir bahis.

Microsoft Surface Duo: Bilmeniz Gereken 8 şey

Uzun süre kullanım

Galaxy Fold’u çok tuttum – uçakta saatlerce film izlemek, saatlerce not almak ve yataktan sonra makaleyi okumak için. Bil bakalım ne oldu? 9,7 ons, oldukça hızlı bir şekilde ağırlaştı. Bu yüzden Microsoft’un tasarımının nasıl olacağını merak ediyorum. 

Her iki telefonun da bol miktarda camı var, ancak Yüzey Duo’nun kasasında, çoğu iç ekranları koruyor, Galaxy Fold’un iç kısmında plastik bir Infinity Flex ekranı ve dış kısmında Gorilla Glass var (4.6 inçlik bir dış) ekran).

Ağır bir telefon alıcıları caydırır mı? Muhtemelen hayır, ama yarım kiloluk bir ağırlığı cebinize veya çantanıza koyun, hemen fark edeceksiniz.

Surface Duo’nun yalnızca bir kamerası olacak mı?

Microsoft bize tek kameralı bir Yüzey Duo gösterdi – siz açtıkça sağ ekranda yaşıyor. Bunu Galaxy Fold’un altı kamerasıyla (arkada üç, iki ortada, bir öne) karşılaştırın ve Duo eksik görünmeye başlayabilir. Kamera teknolojisi hakkında hiçbir şey bilmiyoruz.

Ancak Microsoft, bir kameranın istediğiniz herhangi bir fotoğrafı çekmek için yeterli olması gerektiğine inanıyor gibi görünüyor – bir selfie ve diğeri portre için çevirin. Sorun şudur: Görüntü kalitesi, alıcıların bir telefonda önemsedikleri özelliklerden biridir ve herhangi bir üst seviye cihazın pratikte en az iki kameranın arkasında olması beklenir. 

Hatta Google’ın Piksel ( Amazon at $ 218 ) bir çok mükemmel arka kamera. Microsoft müthiş resim kalitesini gösteremezse, Surface Duo’nun başı dertte olabilir. Ürün tam tamamlandığında kaç kamera olacağını göreceğiz.

Yazılım: Android 10 veya Android 11?

Surface Duo şu anda Android 9 kullanıyor, ancak Android 10 zaten bazı telefonlarda ve gelecek yıl bu saattler de olacak, Android 11 de olacak. Bu, Android 11’in piyasaya sürülmesine neden olmuyor, çünkü cihazların hazırlanması için ciddi teslim süreleri gerekiyor. 

Microsoft çevik olduğu bilinmemektedir ve ilk Android telefonunda temkinli olmak isteyecektir. Muhtemelen Android 11’i güncelledikten sonra Android 10’u kutudan çıkartacağız.

Microsoft su direnci sorununu

Suya dayanıklılık eksikliği, bir telefonu su duvarına çarptığı anda yalnızca telefona çevirir veya bozar. Şimdiye kadar katlanabilir telefonlar, bildiğimiz ve sevdiğimiz dikdörtgen el cihazlarıyla aynı şekilde su ve toz tutmaz. 

Bu, plastik ekranı menteşe boyunca uzanan ve zaten hasara meyilli olan Galaxy Fold için bir sorun . Ancak Surface Duo’nun cam ekranları menteşede durur ve bu da Galaxy Fold’un dayanıklılığının birden fazla yoldan dışlanmasına yardımcı olabilir. 

Surface Duo hakkında bildiğimiz her şey

 • 360 derece menteşe, bir ekranı bir not defteri gibi tutmak için diğerine yassı olarak katlayabileceğiniz anlamına gelir.
 • Toplam 8,3 inç ekran olacak.
 • Dış ekran yok – kullanmak için cihazı tamamen açmanız gerekir.
 • Telefon görüşmeleri Duo’nun sağ ekranına geldi.
 • Ayrı olarak satın almanız gerekebilecek Yüzey Kalemi’ni destekler.
 • Surface Duo’nun kalın ekran çerçeveleri vardır, ancak bu tutarken yanlışlıkla vurmanızı engellemenize yardımcı olabilir.
 • Telefon numarası gibi öğeleri bir ekrandan diğerine sürükleyip bırakabilirsiniz.
 • Dijital bir imleç var gibi gözüküyor (her ne kadar videoda sadece görsel bir yardım olabilir).

Yüzey ikilisi özellikleri

 • İki 5,6 inç ekran (çözünürlük ve ekran teknolojisi bilinmiyor)
 • Toplam ekran emlak 8.3 inç
 • Snapdragon 855
 • 4.8mm ince
 • parmak izi okuyucu
 • USB-C şarj cihazı


Like it? Share with your friends!

58
6 shares, 58 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
6
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
1
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
10
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Aşk Aşk
4
Aşk
Çok komik Çok komik
5
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
1
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
10
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir