Migrenle Savaşmaya Yardımcı Olabilecek 8 Yiyecek


63
7 shares, 63 points

Bir migren, habersiz bir şekilde engelleyen ve kurtulmak zor olan istenmeyen bir misafir gibidir. Eğer sık ​​sık baş ağrılarınız varsa, bunun ne kadar zor olduğunu bilirsiniz. Tabii, acınızı iyileştirmek için ilaç alabilir veya egzersiz yapabilirsiniz, ancak bu ilaçlar geçicidir, bu da baş ağrınızın her zaman geri gelebileceği anlamına gelir.

Başka yapabileceğiniz bir şey var bazı yiyecekler. Migrenleri tetikleyen bazı gıdalar varken, onlara karşı savunmanızı geliştirmenize ve migrenleri hiç çaba harcamadan engellemenize yardımcı olabilecek başkaları şeylerde var. Nestfun , başınızı ağrıtmamak için günlük tüketmeniz gereken 8 yiyecek maddesi buldu.

1. Avokado

Migren tedavisi: Avakado
© Depositphotos .com   © Shutterstock.com

Bu harika meyveyi sevmek için daha fazla nedene ihtiyacınız olursa, avokado ayrıca migrenlerle de savaşır. Lutein ve zeaksantin gibi antioksidanlar bakımından zengin olan  avokado, şiddetli baş ağrınızı gidermekle kalmaz, tüketmek de onları uzak tutar.

2. İncir

Migren tedavisi: İncir
© Depositphotos   .com

İncirler vücudumuz için çok iyidir, ancak aynı zamanda migrenlerle uğraşırken de işe yararlar . Uzmanlara göre  , meyve iltihabı azaltmada ve baş ağrılarını uzak tutmada yardımcı olan potasyum içermektedir.

3. Somon balığı

Migren tedavisi: Somon balığı
© Depositphotos.com   © Depositphotos.com

Tam  omega-3 yağ asitleri ve vitamin B-2 , somon tüketen topaklanma adresinin trombosit engeller , sık baş ağrıları için sorumlu bir süreç. Aynı zamanda iltihabı azaltır ve genel olarak migrenlerle savaşmanıza yardımcı olur.

4. Migren ağrısı: Tatlı patates

Migren tedavisi: Tatlı patetes
Pixabay.com ©   © Depositphotos.com  

Tatlı patatesler sadece lezzetli değil, aynı zamanda migrenlerle savaşmanıza yardımcı olur . C vitamini bakımından zengin  , B1 vitamini ve potasyum , baş ağrılarından acı çekerken tatlı patates tüketmek ağrıyı azaltır ve sizi sakinleştirir .

5. Karpuz ve havuç

Migren tedavisi: Karpuz ve havuç
© Depositphotos   .com © Instagram

Migren sıkıntısı çekerken su içmenize yardımcı olduğu için karpuz, havuç, salatalık ve kereviz gibi yiyecekleri tüketmek de sizin lehinize çalışabilir . Dehidrasyon baş ağrısının önde gelen nedenlerinden biridir , su seviyenizi kontrol altında tuttuğunuzdan emin olun  .

6. Quinoa ve lahana

Migren tedavisi: Quinoa ve lahana
©   Yelp.com.tr  

Diğer tüm sağlık yararlarına ek olarak, quinoa ve lahana da migrenlerin önlenmesinde yardımcı olur. Riboflavin, magnezyum ve demir içeren kinoa, migrenleri uzak tutarken, lahana omega-3 ve lif içerir ve onu migren migrenlerine karşı en iyi savunma haline getirir.

7. Yoğurt

Migren tedavisi: Yoğurt
© Depositphotos.com   © Depositphotos.com

Yapılan araştırmalara göre  , B vitamininin bir parçası olan riboflavin, migrenlere karşı en etkili ve yoğurt bu konuda çok iyi. Sık sık migren ataklarınızdan muzdarip iseniz günlük diyetinize yoğurt ekleyin ve sonuçları izleyin.

8. Limon suyu

Migren tedavisi: Limon suyu
© Depositphotos   .com © Instagram

Yüksek miktarda C vitamini içeren limon suyunun sağlığa faydaları ile bilinir ve migrenle savaş onlardan biri olur. Ne zaman başın ağrıyorsa başım ağrıyorsa, limon suyunu bir bardak suyla karıştırın, 2 çay kaşığı tuz ekleyin ve bu sihirli iksiri yutun. Bu olacak iltihabı azaltmak ve hiçbir zaman daha iyi hissettirir.

Bonus – Tarçınlı çubuklar

Migren tedavisi: Tarçınlı çubuk

Tarçın çubukları alın ve bir toz haline getirin. Sonra, üzerine biraz su ekleyip kalın bir macun haline getirerek devam edin. Migren atağı geçirdiğinizde bu macunu tapınaklarınıza ve alnınıza uygulayın  . Bu doğal ev ilacı migrenlerle savaşır ve ağrıyı yatıştırır. 25-30 dakika sonra macunu yıkayın.

Migren söz konusu olduğunda, çözüm yolunuz nedir? Sağlık sırlarınızı yorumlarda bizimle paylaşın!Like it? Share with your friends!

63
7 shares, 63 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
10
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
5
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
1
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
13
Eğlenceli
Aşk Aşk
8
Aşk
Çok komik Çok komik
9
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
5
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
1
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir