Mükemmel Parfümünüzü Bulmanıza Yardımcı Olacak 14 Uzmanlık Önerisi


88
9 paylaş, 88 points

Kişiliğinizi mükemmel bir şekilde yansıtan bir parfüm seçme yeteneği, gerçek becerileri gerektirir. Ne yazık ki, size en uygun parfümü bulmadan önce, onlarca başka kokuyu denemelisiniz. Neyse ki makalemizde arama sürecini en aza indirmeye yardımcı olabilecek bazı ipuçları ve püf noktaları vardır ve asla giymekten yorulmayacağınız bir parfüm bulmanıza yardımcı olur.
Bir parfüm seçmek için nasıl olur.Garip gelse de, bir parfüm dükkanına gitmeden önce kendinizi evde hazırlamalısınız. Farklı aromalı türleri ve hangisini tercih ederseniz, arama süreci çok daha pürüzsüz olacaktır. Narenciye, meyve veya miskeye daha mı özelsiniz? Bir parfüm dükkanına girmeden önce aşağıdakileri bir düşünün:Tüm önyargıları atın ve kafanızdan reklam yoluyla uygulanan tüm görüntüleri atın. Her şeyden önce, bir koku, güzel bir paket ya da şişe seçmediğinizi unutmayın. Sevdiğiniz koku, mağazadaki en basit şişede saklanıyor olabilir.Tek başına bir parfüm dükkanını ziyaret edin. Aceleniz olmamaya ve kişisel tercihlerinizi karşılayacak bir parfüm seçmenize yardımcı olur.Acelenizde veya uzun bir iş gününden sonra bir parfüm seçmemelisiniz . İyi ve olumlu bir ruh halindeyken dükkanı ziyaret etmeyi unutmayın.3-4 kokuyu denediyseniz ve hiçbiri size uymuyorsa, aramayı durdurup ertesi gün devam ettirmek daha iyidir. Burnunuz çoktan yorulduğundan, her aroma kompozisyonunu tam olarak değerlendiremeyecektir.
Mükemmel Parfümünüzü Bulmanıza Yardımcı Olacak 14 Uzmanlık Önerisi 1
Bir parfüm dükkanında kokuları doğru koklamakTanıdık olmayan bir koku denemek istiyorsanız, önce kağıt kurutucusuna uygulayın. Koku teneffüs etmenin veya aromasını anlamaya çalışan havaya püskürtmenin bir anlamı yoktur.Parfüm sevdin mi? Mükemmel! Şimdi bileğinize uygulamanız ve bir süre beklemeniz gerekiyor. Aroma bileşimi yavaş yavaş açılır. Soğuk cildin açılması ve sıcak cilde daha az zaman almasına göre fazla zaman alır.Neden bileklerimize uyguluyoruz? Bir kişinin bileğindeki nabız, bir kokunun daha iyi açılmasına yardımcı olur. Dahası, burnunuzdan oldukça uzak bir mesafede ve aroma bileşiminin taviz vermesini engelleyecektir. Bu nedenle, daha iyi anlayacaksınız.Bu arada, her parfüm mağazasının her köşesinde bulunan kahve çekirdekleri, yorgunluğun kokusundan kurtulmasına yardımcı olmaz. Soğuk su içmek veya temiz havada nefes almak daha etkili olacaktır.Seçilen kokuyu baktıktan sonra sonunda bir seçim yapabilirsiniz . Sizi rahatsız etmeyen ya da baş döndürücü hissetmeyen şey size en uygunudur. Tabi ki, kokuyu da beğenmelisin.
Mükemmel Parfümünüzü Bulmanıza Yardımcı Olacak 14 Uzmanlık Önerisi 2
Bir parfümün uzun süreli etkisi neye bağlıdır?Parfüm bileşiminin uzun süreli etkisini etkileyen şeylerden biri, aromatik bileşiklerin konsantrasyonudur . Ne kadar yüksekse, parfüm o kadar zengin ve cildinizde o kadar uzun kalır.Eau fraîche: konsantrasyon -% 1 -% 3, 2 saatten daha az sürerEau de Cologne : konsantrasyon -% 2 -% 4, 2 saate kadar sürerEau de Toilette : konsantrasyon -% 5 -% 15, 4 saate kadar sürerEau de Parfum : konsantrasyon -% 15 -% 20, 5–6 saate kadar sürerParfüm : konsantrasyon -% 20 -% 30, 10 saate kadar sürer
Mükemmel Parfümünüzü Bulmanıza Yardımcı Olacak 14 Uzmanlık Önerisi 3
Uzun süreli etki aynı zamanda bu bileşimin sahip olduğu notalara da bağlıdır. Temel olarak, aromalar 3 bileşiği içerir:Üst notalar , bir kokuyu ilk kokladığımızda hissettiğimiz notalardır. Çoğu zaman, bunlar taze ve narenciye kokular . Genellikle 1 saat ya da daha az sürer.Orta notalar (veya kalp notaları) , kokunun ortaya çıkış şekliyle tanımlanır. Meyve, su ve çiçek kokuları bu grubun tipik öğeleridir.Baz notalar bir parfümün ne kadar süreceğini belirler. Dahası, kokuyu derinlik veren herhangi bir kokunun çekirdeği olarak kabul edilir. Genellikle, hayvan ve misk kokularından oluşurlar .Narenciye ve taze kokuların temeli genellikle hafiftir, bu da parfümün çok uzun sürmemesini sağlarken, misk ve hayvan kokularının daha ağır bir tabana sahip olması, bu tür bir parfümün cildinizde daha uzun süre kalmasını sağlar.
Mükemmel Parfümünüzü Bulmanıza Yardımcı Olacak 14 Uzmanlık Önerisi 4
Parfüm nasıl doğru uygulanır?Buharlaşma sırasında herhangi bir koku yukarı doğru gitme eğilimi gösterir. Bu yüzden onu diz, dirsek, bilek ve ayak bileklerinin kıvrımlarına uygulamak daha iyidir . Eğer boynunuza parfüm püskürtmek için kullanılırsanız, karotis arterin bölgesine uygulayın.Kokunun daha uzun süre kalmasını sağlamak için , parfümü uygulamadan önce cildinizi nemlendirmek daha iyidir . Parfümünüzle aynı ürün grubundan bir losyon harika bir eşleşme olacaktır. Bununla birlikte, başka herhangi bir kokusuz krem ​​de işe yarayacaktır.Genellikle parfümü bileğinize uygularsanız, ovalamaması daha iyidir. Kompozisyonu kırdığı için değil, cildinizin sıcaklığı arttığından ve parfümün buharlaşmasından dolayı.Ve unutmayın: Daha fazla miktarda uygulanan parfüm, aromanızın ömrünü uzatmaz. Tek yapabileceği başkalarını kovmak.Genellikle parfümü nasıl seçersiniz? En çok hangi kokulardan hoşlanırsınız? Lütfen yorumlarda bize bildirin!
Mükemmel Parfümünüzü Bulmanıza Yardımcı Olacak 14 Uzmanlık Önerisi 5Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

88
9 paylaş, 88 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
6
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
1
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
10
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Aşk Aşk
4
Aşk
Çok komik Çok komik
5
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
1
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
10
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı