Natascha Kampusch Kaçırıldıktan 8 Yıl Sonra Kaçmaya Başardı


79
8 shares, 79 points

Natascha Kampusch adını hiç duymamış ve yüzünü hiç görmemiş olmanız çok muhtemeldir. Ancak Avusturya’da birçok insan hikayesini biliyor. 10 yaşında kaçırılan kız 3,096 gün esir tutuldu. Sadece adam kaçıranlardan kaçmayı değil, aynı zamanda öyküsünü paylaşarak ve benzer suçların mağdurlarına yardım ederek deneyimlerinden olabildiğince fazla ders çıkarmaya çalıştı.

Bizler  Nestfun olarak nefes nefese bu kızın otobiyografisini okudum ve biz onu cesaret tarafından içtenlikle hayran kaldık. Ve şimdi onun hikayesini de bilmenizi istiyoruz.

Natascha Kampusch hikayesi

2 Mart 1998’de bir kadın Viyana karakolunu aradı. Adının Brigitta Sirny olduğunu söyledi ve polise 10 yaşındaki kızı Natascha Kampusch’un ortadan kaybolduğunu söyledi . Daha önce Pazar günü, babasıyla geçirdiği bir tatilden sonra Macaristan’da döndüğü ve Pazartesi günü Viyana’da okula gittiği, ancak hiç dönmediği ortaya çıktı.

Kadın okulu aradı ama Natascha’nın o gün bütün derslerini girmediğini söylediler. Brigitta polisi aramaya karar verdi.

Kızı aramaya hemen başladılar . İlk olarak, polis Kampusch evinden okula giden yolu kontrol etti. Ondan sonra en yakın göletleri aramaya başladılar. Polis köpekleri kullandılar ama ondan hiçbir iz bulamadılar.

Natascha Kampusch kaçırılma ve kurtulma hikayesi

Polis, kızın kaçırıldığını düşündüklerini ve sormaya başladıklarını söyledi. 12 yaşında bir okul öğrencisi polise başvurdu ve kızı beyaz bir minibüse zorla bindirildiğini söyledi .

Polis, bu açıklamaya uyan her arabayı kontrol etmeye karar verdi. Ayrıca, kızın yakın zamanda döndüğü Macaristan’ı aramaya başladılar. Bütün kağıtlarını onun üzerinde bulunduruyordu, bu yüzden polis, Natascha’nın kaçmayı istediğini de mümkün olduğunu düşündü.

Yaklaşık Aynı zamanda, polis fark , eski bir teknisyen, Wolfgang Přiklopil Strasshof kızı kaçıran minibüse benzer aracı vardı, . Adam, yapı malzemelerini taşımak için arabaya ihtiyacı olduğunu açıkladı. Dedektifler standart sorular sordular ve konuşma Wolfgang’ın bir mazereti olmadığını gösterdi. 2 Mart’ta, iddiaya göre tamamen salındı.

Natascha Kampusch kaçırılma ve kurtulma hikayesi

Polis , soruşturma sırasında yaklaşık 700 aracı kontrol etti ve neredeyse aynı sayıda araç sahibini sorgulamak zorunda kaldığından, Wolfgang Ploiklopil çok fazla ilgi görmedi ve şüpheli görünmedi.

Çok geçmeden , herkes onu unuttu ve hiç kimse , yaklaşık 5 metrekarelik gizli bir odada 10 yaşında bir kızı korkuttuğunu bilmiyordu .

Natascha Kampusch kaçırılma ve kurtulma hikayesi
Natascha Kampusch’un hikayesi 
3096 Tage filminden bir 
görüntü.

Natascha yaşamış olduğu oda 2.5 metre altında. Pencereler yoktu, ona sadece temiz hava sağlayan havalandırmalar vardı.

Oda, biri 330 kg ağırlığındaki 2 kapıyla kilitlendi .

Natascha Kampusch kaçırılma ve kurtulma hikayesi

Natascha Kampusch’un tutulduğu odanın fotoğrafları polis tarafından çekildi.

Oda tamamen ses geçirmezdi . Bu yüzden, Natascha’nın dikkatini çekmek için mümkün olduğunca çok gürültü yapma girişimlerinin tümü anlamsızdı.

Odaya sadece Wolfgang’ın garajından girmek mümkündü. İlk kapı sıradan görünümlü bir dolabın arkasına gizlenmişti.

Natascha Kampusch kaçırılma ve kurtulma hikayesi

6 ay boyunca, Natascha’nın doğaçlama hapishanesini terk etmesine izin verilmedi. Fakat daha sonra, Wolfgang kızın ona daha fazla güvendiğini hissetmeye başladığında, kısa bir süre için dışarı çıkmasına izin vermeye başladı . Ayrıca Natascha’nın istediği şeyleri de satın aldı: televizyonu, tahtası, sandalyesi ve masası vardı. Kaçıran kişi, tutsak olduğu süre boyunca, ona birçok oyun, kitap ve dergi getirdi.

Natascha Kampusch kaçırılma ve kurtulma hikayesi

2004 yılında, Natascha’yı arayan dedektifler yanlış yola girdi. Fransız bir adam Michel Fourniret’in kaçırılması ile bir ilgisi olduğunu düşünüyorlardı. Daha önce benzer suçlardan mahkum edilmişti. Fakat onun kaçırdığına dair sağlam bir kanıt yoktu.

Aynı zamanda, Přiklopil mükemmel suçu işlediğinden emin oldu. 2005 yılında rahatladı ve Natascha’nın sadece evinde değil aynı zamanda bahçesinde de gezmesine izin  verdi . Bir yıl sonra, komşusunun yüzme havuzunda yüzmesine bile izin verdi.

17 yaşındaki Natascha’yı bir kayak merkezine götürdüğü ve kaçma şansının olmadığından emin olduğu bir hikaye bile var  .

Natascha Kampusch kaçırılma ve kurtulma hikayesi

Přiklopil’in motifleri hakkındaki bilgiler farklı. Natascha’nın kendisine göre, onun için ev işi yapması için kaçırdı.

Piklopil günlük programını izledi ve mahkumun kitap okuyarak okumaya devam etmesini sağladı. Ayrıca, çıkışın hileli olduğunu söyledi, o yüzden onsuz çıkamadı. Bazen onu öldürmekle tehdit etti ve ona agresif arkadaşlarının olduğunu söyledi. Bazen  onu dövdü ve sonra onu sakinleştirmeye çalıştı.

Fakat Natascha kaçmayı başardı. Přiklopil kız sorulduğunda 2008 yılında meydana  vakum arabasını ve daha sonra bir telefon çağrısıyla dikkati dağıldı.

Natascha elektrikli süpürgeyi açık bıraktı ve kaçtı . En yakın evlerden birinin kapısını çaldı ve yardım istedi. Sonunda yaşlı bir kadın ona yardım etti ve polisi aradı .

Natascha Kampusch kaçırılma ve kurtulma hikayesi

Polis Přiklopil’i yakalamaya çalıştı ama  kaçmaya çalışırken öldü . Natascha bunu duyduğunda gözyaşlarına boğuldu . İşkencecinin ölümüne verdiği tepki gazetecilere Stockholm sendromu geliştirdiğini düşündürdü. Fakat Natascha kendisi bunu reddediyor ve Přiklopil’in her zaman bir suçludan başka bir şey olmadığını düşündüğünü söylüyor.

Natascha’nın halk arasında tanınıyordu. Uzun bir süre, deneyimleri hakkında konuşmaktan korkuyordu. Fakat zamanla gazetecilerle konuşmaya başladı. 3096 Günde bir otobiyografi bile yazdı ve buna göre bir film çekildi .

Ayrıca televizyonda, halka psikolojik travmadan kurtulduğunu ve insanlara duyduğu güvensizliğin üstesinden gelebildiğini anlatmaya çalıştığı bir konuşma bile yaptı.

Natascha Kampusch kaçırılma ve kurtulma hikayesi

Kazanılan para (civarında 28100 dolar) bazıları o bağışlanan paralar yıllardır kendi babası tarafından esir tutulan Elisabeth Fritzl için yardım yapıldı.

Ayrıca Kampusch üyesi olduğu  PETA . Hatta Avusturya Tarım Bakanı’na bir mektup bile yazdı: “Hayvanlar, eğer yapabilirlerse, benim gibi kaçarlardı, çünkü esaret altında bir yaşam mahrumiyet dolu bir yaşamdır. Acımasız insanların onları tuttuğu sosyal, zeki ve harika yaratıkların zincirlerinden ve kafeslerinden kurtulabilmeleri size kalmış. ”

Natascha Kampusch kaçırılma ve kurtulma hikayesi

Şimdi Natascha çizim yapıyor, fotoğrafçılık okuyor ve sulu meyveler yetiştirmeyi seviyor. Esaret altında geçirdiği zaman hakkında konuştuğunda, gerçekten zor bir zaman olmasına rağmen, istediği gibi yaşadığını ve çocukluğundaki bir şey kaçırdığı için pişmanlık duymadığını söylüyor.

Bu arada, bir mahk keptm tutulduğu evi miras aldı  ve hala onun mülkü. Natascha anlattı o temiz tutar gazetecileri en korkunç Çocukluğunun bir parçası ve bu onun üzerinde tedavi edici etkiye sahiptir duvarlar çünkü.

Böyle suçlar gerçekten dehşet verici olsa da, Natascha’nın hikayesi, insanların katlanmak zorunda kaldıkları korkunç kötülükten sonra bile iyi şeyler yapmaya devam edebildiklerini kanıtlayan mükemmel bir örnek. Bu yüzden bu hikayeyi olabildiğince çok insanla paylaşmak istedik. Bu hikayeyi okurken ne gibi duyguların oldu?Like it? Share with your friends!

79
8 shares, 79 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
5
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
13
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
8
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Aşk Aşk
1
Aşk
Çok komik Çok komik
2
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
12
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
8
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir