Nefes Kesen 12 Gökdelen


36
4 paylaş, 36 points

Modern mühendisliğin göze çarpan özellikleri meyvelerini kazanmaya başladığında, ayakta duran şaşırtıcı gökdelenlerin gözle görülür bir şekilde gerçekleştiğini ve ayakta durduğunu görüyoruz. Her yeni inşaat tamamlandığında, daha yeni ve daha modern bir tasarım, aksi halde düşünülemez olan bir ihtimal yaratılıyor.
1. Bir Dünya Ticaret Merkezi – New York, ABD11 Eylül saldırısından sonra orijinal “Dünya Ticaret Merkezi” ni anmak için yapıldı. 2012 yılında tamamlanan One World Trade Center şu anda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en yüksek bina 
Nefes Kesen 12 Gökdelen 1
2. Evrim Kulesi – Moskova, Rusya Emporis Skyscraper Ödülleri’nde 2015 yılında dünyanın en iyi gökdelenlerinden biri olarak 2. sırayı aldı. Bir DNA çift sarmalının şekli, bireylerin, ailelerin ve kuşakların bir araya gelmesini sembolize eder – dolayısıyla adı.
Nefes Kesen 12 Gökdelen 2
Agora Kulesi – Taipei City, TayvanÇevre dostu kule, bölgedeki en büyük yerleşim yerlerinden biridir. Mimar Vincent Callebaut, 2010 yılında proje için tasarım yarışmasını kazandı. Basamaklı yeşil dış cephe, “sürdürülebilir eko-inşaatın öncü konseptini” sunuyor. Karbon ayakizimizi azaltmak gerçekten gelecek!
Nefes Kesen 12 Gökdelen 3
4. Lakhta Merkezi – Saint Petersburg, Rusya1,516 ft yükseklikte, Rusya ve Avrupa’da en yüksek binadır. Eşsiz bir kule, dünyadaki en kuzey gökdeleni. Binanın temelinin beton dökülmesi, en büyük sürekli beton dökümü olarak Guinness Dünya Rekoru olarak tescillendi. Kule tasarımı için ilham kaynağı doğanın kendisidir – bir çiçeğe, bir aleve, bir buz fenerine, bir deniz fenerine ve bir kuleye dönüşen üst kısım.
Nefes Kesen 12 Gökdelen 4
5. W350 – Tokyo, Japonya2041 yılında tamamlanması beklenen  , W350 kulesi dünyanın en yüksek ahşap gökdeleni olacak. Yapı doğayı akılda tutarak tasarlanmıştır – insanlar taze bir esinti ve binanın içindeki güneşin tadını çıkarabilirler. Kentsel bir ortamda, sıcaklık ve sakinlik yaymak için çok ihtiyaç duyulan boşluğu sağlamayı amaçlamaktadır .
Nefes Kesen 12 Gökdelen 5
6. Dinamik Kule – Dubai, Birleşik Arap EmirlikleriBu devrim niteliğindeki binanın her seviyesi  , sakinleri tarafından döndürülebilir mimar David Fisher, bu binaları “zamana göre tasarlanan, yaşam tarafından şekillendirilen – vizyonumuzu her yönüyle yeni bir hayata açacak” olarak adlandırıyor.
Nefes Kesen 12 Gökdelen 6
7. Büyük Lisboa – Makao, ÇinDışında ve iç kısmında gerçekten görkemli olan ikonik gökdelen, Macau silüetinde Modern Macau’yu temsil eden cesur ve gösterişli coşkuyla öne çıkıyor. Tüylü tasarımın ilham kaynağı, hem Macau hem de Güney Amerika tarafından paylaşılan Portekiz etkisini yansıtan egzotik bir Brezilya baş elbisesiydi. Oteldeki kalıcı göstergede dünyanın en büyük yastık şeklindeki pırlanta olan “The Star of Stanley Ho” var.
Nefes Kesen 12 Gökdelen 7
8. Moskova Devlet Üniversitesi – Moskova, RusyaDünyanın en yüksek eğitim binasını barındıran tarihi , kurucusu olarak adlandırılan Lomonosov Üniversitesi olarak bilinen 1755 yılına kadar uzanıyor  . Uzun zamandır devam eden bir akademik mükemmellik geleneği olan MSU, en eski ve en ünlü Rus üniversitesidir – bir dizi ünlü bilim insanı ve Nobel Ödülü kazananı içeren mezunlar.
Nefes Kesen 12 Gökdelen 8
The Big Bend — New York4.000 m uzunluğundaki kemerli gökdelen, Big Bend, eğer inşa edildiyse, dünyanın en uzun binası olacaktı. Manhattan’daki gökdelen yüksekliği ile ilgili kısıtlamaları önlemek amacıyla Ioannis Oikonomou tarafından tasarlanmıştır.
Nefes Kesen 12 Gökdelen 9
10. Al Noor Kulesi – Kazablanka, FasBu önerilen yapı, tamamlandığında, Afrika kıtasındaki en yüksek bina olacaktır  . Fransız tasarımcı Amédée Santalo tarafından kavramsallaştırılan kulenin tasarımı, dolmakalemlere benziyor – Afrika’nın geleceğinin Şeyh Tarek bin Ladin tarafından yeniden yazılmasını simgeliyor.

11. Cidde Kulesi – Cidde, Suudi Arabistan (yapım aşamasında)2020 yılında tamamlanacağı tahmin edilen Cidde Kulesi, dünyanın 1 km (3,281 ft) yüksekliğine ulaşan ilk bina olacak. Yere yayılan bir yaprak demetinden ilham alan kule, İngiltere’nin ekonomik ve kültürel yapısının bir sembolü olan büyüme, refah ve bölgesel kalkınmayı belirtme çabası olarak tasarlandı.
Nefes Kesen 12 Gökdelen 10
12. Krallık Merkezi – Riyad, Suudi ArabistanDünyadaki en yüksek üçüncü bina olan “delikli” olan Krallık Merkezindeki büyük açıklık, sürekli değişen renklerle geceleri aydınlatılıyor. Tepedeki ters kemer, kentin “kolyesi” olarak tanımlandı.Hangi binayı en etkileyici buldunuz? Bu etkileyici gökdelenlerin tasarımlarının ardındaki ilham kaynağını biliyor muydunuz?
Nefes Kesen 12 Gökdelen 11Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

36
4 paylaş, 36 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
6
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
1
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
10
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Aşk Aşk
4
Aşk
Çok komik Çok komik
5
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
1
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
10
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı