Dünya Sağlık Örgütü ‘oyun bağımlılığı’ resmi bir hastalık olarak görüyor


99
10 shares, 99 points

Video oyunu bağımlılığı, organizasyonun en son günümüz hastaları listesine eklendi.

Sizin Fortnite bağımlılığı sadece resmi bir hastalık olabilir.

Cumartesi günü Dünya Sağlık Örgütü , modern hastalıklar listesine “oyun bozukluğu” ekleyen Uluslararası Hastalıklar Sınıflandırması (ICD) için son güncellemeyi kabul etti .

Geçtiğimiz Haziran ayında düzenlenen organizasyon , “internet, bilgisayar, akıllı telefon” ve çok daha fazla kullanımı da dahil olmak üzere, teknolojiye zarar verme potansiyeli olan davranışları bölümünde oyun bağımlılığı ekledi .

oyun bağımlılığı

Konuyla ilgili çelişkili araştırmalara işaret eden ve video oyunlarının bazı erdemlerini lanse ettiği bildirilen ticaret gruplarının muhalefetine rağmen , en son ICD 72. Dünya Sağlık Meclisi’nde resmen onaylandı.

“ Oyun bozukluğu ” , ICD’nin “ bağımlılık davranışına bağlı bozukluklar ” bölümü altında yaşar . “Çevrimiçi veya çevrimdışı olabilen kalıcı veya tekrarlayan bir oyun davranışı modeli, oyunun diğer yaşam çıkarlarına ve günlük aktivitelere ve günlük aktivitelere ve devam etme veya yükselişe göre öncelikli hale geldiği ölçüde oyun oynamaya verilen önceliği artırarak, oyun üzerindeki bozulma kontrolü ile kendini gösterir. olumsuz sonuçların oluşmasına rağmen oyun

Oyun bağımlılığı meselesi yeni değil: Amerikan Psikiyatri Birliği , tanı kovanı DSM-5’in son versiyonunda hala tartışma için hazırlandı ( PDF ). Amerikan Tabipler Birliği   2007’de “video oyunu bağımlılığı” ndan uzak durdu .Like it? Share with your friends!

99
10 shares, 99 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
5
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
13
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
9
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Aşk Aşk
2
Aşk
Çok komik Çok komik
4
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
13
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
9
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir