Her Gün Uygularsanız Bir Servet Yapmanıza Yardımcı Olabilecek 12 Finansal Kural


96
13 shares, 96 points

Hepimizin birçoğu çok fazla para gerektiren kendi hayallerimiz var. Bu yüzden istediğimiz bir şey için para biriktirmek için parayı doğru kullanmayı öğrenmek zorundayız. Evet, para biriktirmek, öğrenilmesi gereken bir sanattır. Parayla nasıl başa çıkacağımızı öğrenirsek, hayallerimiz sadece hayal olmayı bırakıp gerçekleşmeye başlar. Etkinliğini kanıtlamış olan kurallar bunu yapmamıza yardımcı olabilir.

Sıklıkla, finansal sorunumuz ne kadar paramız olduğu değil, onu nasıl kullandığımızdan kaynaklanıyor. Bizler  Nestfun olarak sürekli hayat daha da rahat hale getirmek için yeni çözümler arayan. Şimdi size para tasarrufu konusunda bu 12 kuralı sunuyoruz. Oku ve kullan onları!

1. Para Biriktirme: Kullanım maliyetini düşünün

Tasarruf: Para biriktirme ve aile finans nasıl yapılır

Para biriktirmeye çalışırken bazen başımız belaya girer. Elbette her gün kullandığımız temel şeyler var ve onlar için para biriktirmeliyiz. Ancak kalitesiz olan ucuz şeyler aldığımızda, genellikle bunları daha sık satın alıyoruz.

Elbette kararlarımızı ne kadar paramız olduğuna dayanarak vermeliyiz, ancak bir ürünün gerçek maliyetinin fiyatı değil, ne kadar zaman kullanabileceğinizi de ihmal etmemeliyiz. Daha açık olmak gerekirse, işte bir formül: bir ürünün gerçek maliyeti = fiyat / kullanım sayısını. Önemli bir satın alım yapmak istediğinizde bu formülü kullanmalısınız.

2. Günlük giderler için bir sınır belirleyin.

Harcamalarınızı planlamak, bütçenizi yönetmek için en önemli kurallardan biridir. Büyük alımlar için plan yaptıktan sonra, her gün harcadığınız para miktarını sınırlamaya çalışın. Bu size para harcamayı bırakmanızı ve sadece lezzetli bir şeyler almak için mağazaya gitme dürtüsünü önlemenizi sağlayacaktır.

Bu nedenle, önceden planlama yapmadan harcayabileceğiniz miktar hakkında dikkatlice düşünün (bir kahve içmek, takside ek bir yolculuk yapmak için ödeme yapın) ve daha fazla harcama yapmamaya çalışın.

3.Para Biriktirme: İsteklerinizi değil, ihtiyaçlarınızı karşılayın.

Tasarruf: Para biriktirme ve aile finans nasıl yapılır

Genel olarak, insanların çok fazla ihtiyacı yok: su, yemek, barınak, giyim, güvenlik, diğer insanlarla iyi ilişkiler ve özgür irade. Bir ihtiyacı karşılayarak bir sorunu çözeriz ve sonunda bizi tatmin eden şey budur.

Sahip olduğumuz istekleri yerine getirdiğimizde, çoğu zaman itici davranıyoruz ve sadece mali rezervlerimizi kullanmanın yanı sıra bizi hayal kırıklığına uğratan işe yaramaz bir çöplükle karşı karşıya kalıyoruz. Yani, her ne zaman bir şey almak istersen, kendine şu soruyu sor: bu şeye gerçekten ihtiyacın var mı ve ne çözüyor?

4. Bir şeyleri değiş tokuş edin.

Son zamanlarda, bir şeyler değiş tokuş yapmak oldukça popüler hale geldi. Genel olarak, hepimizin ihtiyacımız olmayan iyi şeylere sahibiz ve nadiren kullanırız. Neden onları% 100 kullanmıyorsun? Kullanmadığınız bir kır evi bile faydalı olabilir: Şehir dışında biraz zaman geçirmek isteyen birçok insan var.

Ayrıca kıyafet, oyuncak ve kitap alışverişi yapabilirsiniz. Arkadaşlarınızla veya internette tanımadığınız kişilerle yapabilirsiniz. Bu şimdi sadece çok paradan tasarruf etmenizi sağlayacak, aynı zamanda çevre dostu harekete katkıda bulunacak.Bir çok şeye ikinci bir hayat verecek.

5. Yeni bir araba almayın.

Tasarruf: Para biriktirme ve aile finans nasıl yapılır

Mali uzmanlar, zengin insanların sadece% 39’unun yeni lüks araba seçtiğini söylüyor . Para sahibi nüfusun en büyük kısmı bir Hyundai, Toyota veya Honda kullanıyor ve sık sık yenileri yerine kullanılmış arabaları alıyor. Kullanılmış bir araba satın almak aslında kazançlıdır: daha az para harcarsınız ve yine de iyi bir araba kullanırsınız.

6. Asgari kredi ödemenizden daha fazla ödeme yapın.

Çoğu insan asgari kredi ödemesini ödemeyi tercih eder. Ve ilk başta, özellikle fazladan fazla paranız yoksa, makul bir karar gibi görünebilir. Ancak ödemek için çok fazla krediniz kalmadıysa, önceden ödemek yine de daha kârlıdır . Niye ya? Çünkü faiz her gün tahakkuk ediyor. Borç ne kadar küçükse, o kadar az faiz ödersiniz.

7. En büyük masrafları optimize edin.

Tasarruf: Para biriktirme ve aile finans nasıl yapılır

Harcamalarınızı takip ederseniz, neyin iyileştirilmesi gerektiğini bilirsiniz. Yani, dışarıda yemek yemenin çok pahalıya mal olmadığını düşünebilirsiniz. Ama izlerseniz, en büyük masrafın o olduğunu göreceksiniz. Bu durumda, onu kısabilirsiniz. Bu, yalnızca mali durumunuzda bir delik bulmak için iyi bir yöntem değil, aynı zamanda optimizasyon için de bir nedendir. Örneğin, sağlıklı yiyecekler yediğimizden emin olabiliriz, ama aynı zamanda kahve için çok para harcadığımızı bile fark edemeyebiliriz. Ya da işe yaramaz şeyler almadık ve aslında her hafta sonu alışveriş merkezine yeni kıyafetler almak için alışverişe gidiyoruz.

8. Harcamalarınızı paylaşın.

Masraflarınızı arkadaşlarınızla paylaşmak, paradan tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Örneğin, akrabalarınız, arkadaşlarınız veya tanıdığınız kişilerle süpermarkete gidebilirsiniz. Herkes için karlı olabilecek indirim teklifleri var. Ayrıca çevrimiçi mağazalardan bir şeyler sipariş edebilir ve gönderim maliyetini bölebilirsiniz.

9. Klişeleri ile anlaşma.

Tasarruf: Para biriktirme ve aile finans nasıl yapılır

Çok para kazanmak istemeyen ve mümkün olduğunca az şeyle yaşamak isteyen çok az insan var. Ancak bazen insanlar gerçekten çok uğraşırlar ve başarıya ulaşmak için ellerinden geleni yaparlar, ancak hala aradıkları sonuçları alamazlar. Ve bazen, kendi psikolojik kalıplarımız, başarısız olmamızın nedenleridir. Örneğin, eğer aileniz bütün zengin insanların paralarını ve benzeri şeyleri yapmak için çaldıklarını ve yalan söylediklerini söylerse, bu sözlerin parayla nasıl başa çıkacağınız üzerinde bir etkisi olacaktır. Nadiren başarılı olabileceğine inanmayan insanlar, kazandıkları tüm parayı mümkün olan en iyi şekilde harcarlar.

10. Kredi yükümlülüklerinizi yeniden değerlendirin.

Modern bankalar kredi durumunuzu iyileştirmek için birçok seçenek sunar. Birçok insan bu seçenekleri görmezden gelir veya bunları bilmiyor. Kredi durumunuzu iyileştirmenin 2 ana yolu vardır: yeniden finanse etme (düşük faizli bir krediye) veya yeniden yapılandırma (mevcut kredi şartlarınız iyileştirildiğinde).

Kredi yükümlülüklerinizde en küçük değişikliklerin bile ne kadar tasarruf edeceğinizi çok büyük bir etkiye sahip olabileceğini unutmayın.

11. Aile bütçesinden sorumlu birini seçin.

Tasarruf: Para biriktirme ve aile finans nasıl yapılır

Bir ailenin bütçesinden sorumlu olan hiç kimse olmadığında, çok para harcanır. Ancak, eşlerden biri diğerinden daha iyi parayla uğraşıyorsa, belki de bunu tartışmalı ve bu konuda roller üstlenmelidir. Bu onların maliyetlerini optimize etmelerini ve gelecekte pek çok çatışmadan kaçınmalarını sağlayacaktır.

12. Gününüzün karlılığını hesaplayın.

Tasarruf: Para biriktirme ve aile finans nasıl yapılır

Hayatımızın her bir günü, finansal gücümüzü boşa harcamamız veya arttırmamızın bir etkisi vardır. Çünkü küçük anlar finansal geleceğimize katkıda bulunabilir ve bunları inşa edebilir. Başlangıçta, günde ne kadar kazandığınızı ve sonra ne kadar harcayacağınızı hesaplayın – ulaşım, yemek, satın alma ve diğer şeyler için ne kadar para harcadığınızı. Normal aralık, gelirinizin günlük giderlerinizden% 30 daha fazla olması.

Sayı% 30’dan azsa, gelirinizi artırmanın veya giderlerinizi azaltmanın yollarını düşünmenin zamanı geldi. Belki, ikisinden de.

Her gün hangi finansal yaşam hacklerini kullanıyorsunuz? Bunları aşağıdaki yorum bölümünde paylaşLike it? Share with your friends!

96
13 shares, 96 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
2
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
10
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
6
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Aşk Aşk
13
Aşk
Çok komik Çok komik
1
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
10
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
6
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir