Psikopatlar Aşık Olduğunda Ne Olur


49
5 shares, 49 points

Bir araştırmaya göre, nüfusun yaklaşık% 1’i psikopatik olabilir  . Psikopat sayılan insanlar, özellikle empati, hüzün ve korku olmak üzere farklı türden duyguları ifade etmek için mücadele ederler. Ancak, psikologlar geri kalanımız gibi âşık olabileceğine inanıyorlar , ancak duygularını ifade etme ve ilişkilerinde iletişim kurma yöntemleri oldukça farklı.

Nestfun , psikopatinin belirsiz bir konu olduğunu anlıyor, bu yüzden bu insanlar aşık olduklarında neler olduğuna ve bunun bazı filmlerin bize gösterdiği kadar romantik olup olmadıklarına ışık tutmak istiyoruz.

1. Psikopatlar başka birini sevebilirler.

Psikopatlar Aşık Olduğunda Ne Olur
© Chloe / Stüdyo Kanalı  

Psikologlar, farklı seviyelerde psikopati olduğunu öne sürmektedirler . Eğer kişi ciddi psikopati belirtileri göstermezse, aşık olma olasılığı daha yüksektir. Psikopatlar da yalnız hissedebilir ve sevilmek arzusunda olabilirler. Bununla birlikte, duygusal bağlanma eksikliği ve başka bir kişiye açılmaması nedeniyle sağlıklı bir ilişki kurmaları zor .

2. İlişkileri geleneksel olanlardan farklı nedenlere dayanır.

Psikopatlar Aşık Olduğunda Ne Olur
© Cruel Intentions / Columbia Resimleri  

Psikopatlar güçlü duygusal bağlar kurma ve ilişkide samimiyet yaratma mücadelesi verdiklerinden , dünyaya yönelik ortak inanç ve tutumlara dayanan ilişkilere girme olasılıkları daha yüksektir  Ancak eşleri dikkatli olmalı: psikopatlar son derece bencildir ve genellikle eşlerini kendi çıkarlarını feda etmeleri için manipüle etmeye çalışırlar.

3. Psikopatlar yakın ilişkiler kurabilir, ancak bunları nadiren oluşturabilirler.

Psikopatlar Aşık Olduğunda Ne Olur
© Sherlock / Hartswood Filmleri  

Psikopatlar genellikle sözde kaçınma eki tarzını ifade eder . Empati ve duygusal bağ gösterememeleri nedeniyle diğer insanlarla duygusal bir bağ kurmaya çalıştıklarında başarısız olmaları muhtemeldir Psikopatlar diğer insanlara güvenemezler ve sıklıkla kendi çıkarları için kullanmaya çalışırlar.

4. Psikopatlar eşlerine duygusal destek sağlayamazlar.

Psikopatlar Aşık Olduğunda Ne Olur
© Dünya’nın Sonu / Clerkenwell Filmleri  

Psikologlar, psikopatların çoğunlukla korku ya da sıkıntı hissetmediğine inanırlar. Ve bu duyguları kendileri hiç hissetmediklerinden, empati göstermek ve diğer insanların duygularını anlamak için mücadele ederler. Araştırmalar psikopatlar diğer insanların sadece bu kadar isteyerek yapmak ve empatik olmayı öğrenmek için yeterli çaba koyduk durumlarda gösterir.

5. Psikopatlar kısa vadeli ilişkileri tercih ederler.

Psikopatlar Aşık Olduğunda Ne Olur
© Fear / Evrensel Resimler  

Psikopatlar “ hızlı yaşam tarihi stratejisini takip eder :” güçlü bir duygusal bağlanma olmadan kısa süreli ilişkiler kurmayı tercih ederler. Evlenmeye yol açabilecek uzun vadeli ilişkiler kurmak için yeterince çaba sarf etmekle nadiren ilgileniyorlar . Psikopatların risk alma ve kendilerini daha ilk sıraya koyma olasılıkları daha yüksektir ve bu da uygun bir ortak bulmalarını zorlaştırır.

6. Psikopatlar eşlerini nasıl yöneteceklerini ve iyi yapabileceklerini bilirler.

Psikopatlar Aşık Olduğunda Ne Olur
© Gone Kız / Yirminci Yüzyıl Tilki  

Psikopatlar diğer insanları kolayca okuyabilir ve niyetlerini anlayabilir. Her durumda nasıl çekici ve rahat hissedeceklerini bilirler ve bu onları mükemmel manipülatörler yapar . Dikkat çekici bir şekilde, bunu yaparken hiçbir suçluluk hissetmiyorlar: psikopatlar bencildirler ve davranışlarının başkalarına neden olabileceği sıkıntısını gerçekten önemsemezler.

7. Aşkları yıkıcı olabilir.

Psikopatlar Aşık Olduğunda Ne Olur

© Trendeki Kız / DreamWorks
  

Psikopatlar insanlarla derinlemesine etkileşime girmeyi gerçekten bilmediklerinden, romantik ilişki her iki taraf için de yıkıcı olabilir  . Psikopatların dürtüsel bir şekilde hareket etmesi ve duygusal olarak kullanılamaması daha olasıdır. Manipülatif olmak ve empati eksikliği yaşamak eşlerinin psikolojik iyiliği için yıkıcı olabilir ve ilişkideki dengesizlik ve gerginliğe katkıda bulunabilir.

8. Duyguları ve tutumları zamanla gelişebilir.

Psikopatlar Aşık Olduğunda Ne Olur
© Temel İçgüdü / Carolco Resimleri  

Psikologlar, kendilerine olan sevgiyi ifade eden insanlarla romantizmin ve iletişimin, diğer insanlara karşı daha empatik olmalarını ve sosyal etkileşimlerinin kalitesini arttırmalarını öğretebileceklerine inanmaktadır.

Hiç psikopatik davranış belirtileri gösteren bir kişiyle ilişki içinde bulundunuz mu? Hikayelerinizi yorumlarda paylaşın.Like it? Share with your friends!

49
5 shares, 49 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
8
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
2
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Aşk Aşk
5
Aşk
Çok komik Çok komik
6
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
2
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
12
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir