Ruhunuzu Yeniden Canlandırabileceğiniz 10 Gıda


61
6 paylaş, 61 points

Anksiyete, depresyon ve duygudurumu dalgalanmaları, ABD’deki en yaygın akıl hastalıkları olup, 40 milyondan fazla yetişkini etkilemektedir . Kolayca yönetilebilir ve tedavi edilebilir iken, acı çekenlerin sadece% 36.9’u tedavi almaktadır. Çalışmalar, yediğimiz gıdaların ruh halimizi değiştirdiğini ve yaşamlarımızda olumlu bir değişiklik meydana getirdiğini göstermiştir.
Patates cipsi vs patlamış mısırYiyecek almak kolay ve lezzetli, patates cipsi, atıştırma söz konusu olduğunda sağlıksız bir seçimdir. Omega-6 yağlı asitlerle dolu doymuş yağda kızartılıyorlar . Bu asitler, ruh halini artıran omega-3 yağ asitlerini bloke ederek kendinizi düşük hissetmenizi sağlar . Mutlu duygular için patlamış mısırın üzerine çıkmayı deneyin. Patlamış mısır, serotonin seviyenizin yükselmesine neden olan karbonhidratlar açısından zengindir, bu da sizi mutlu ve rahat hissetmenizi sağlar.
Ruhunuzu Yeniden Canlandırabileceğiniz 10 Gıda 1
Sütlü çikolata vs bitter çikolata Bitter çikolata sakin ve rahat hissetmenizi sağlayan anandamide içerir. Ayrıca acı ve üzüntü duygularını engellediği de bilinmektedir. En iyi sonucu elde etmek için en az% 72 kakaolu ve 5 gramdan az şeker içeren çikolatayı deneyin. Araştırmalar, kara çikolatanın tadını çıkardıktan sonra insanların başkalarına yardım etme olasılıklarının daha yüksek olduğunu göstermiştir.
Ruhunuzu Yeniden Canlandırabileceğiniz 10 Gıda 2
Organik olmayan muz vs organik muzMuz, Vitamin B6 ve dopamin gibi ruh hali geliştirici öğeler içerir . Gün boyunca sizi mutlu etmek için sabahları bir tane yiyin. Organik olmayan meyveler üzerine sık sık pestisit olarak muzun organik olduğundan ve sebzelerin ruh halinizi olumsuz yönde etkileyebilecek çok miktarda nörotoksin içerdiğinden emin olun.
Ruhunuzu Yeniden Canlandırabileceğiniz 10 Gıda 3
Alkolsüz içecekler ve yeşil çayHepimiz gazlı içeceklerin sağlığımız için iyi olmadığını biliyoruz, ancak bizim ruhlarımız için de iyi değiller. Bu içecekler, ruh halinizi anında artırabilecek yüksek konsantrasyonda karbonhidrat içerir. Ama bu yükseltilmiş şeker seviyesi, yükselişinden daha hızlı çöküyor ve size dev bir ruh hali sallıyor. Sodaya alternatif olarak yeşil çayı deneyin. Yeşil çayda bulunan Theanine , anksiyete ile savaşmaya ve kendinizi daha rahat hissetmenize yardımcı olur.
Ruhunuzu Yeniden Canlandırabileceğiniz 10 Gıda 4
Jambon vs somonİşlenmiş et genellikle sağlıklı beslenmeyen hayvanlardan gelir. Ayrıca, sıklıkla depresyon ve ruh hali değişimlerine neden olduğu bilinen koruyucu maddeler, nitratlar ve boyalar ile enjekte edilirler. Bunun yerine, D vitamini ve omega-3 yağ asitleri içerdiği için, iyi hissettiren nörotransmitterin serotonindüzeylerini arttırdığı gösterilen iki besin olan somon için gidin .
Ruhunuzu Yeniden Canlandırabileceğiniz 10 Gıda 5
Şeker ve suni tatlandırıcılar vs balŞekerin iyi tadı olduğunu inkar etmekle kalmayıp, tüketmek kesinlikle sağlıklı değildir. Ve aramızdaki sağlık bilinci, çay veya kahveye şeker vermekten kaçınırken, genellikle süt şekerlerimiz, ekmeğimiz ve diş macunu şeklindeki diyetlerimize gizlice girer. Yemeyi tatmak, bize kısa ömürlü de olsa, neşe sınırlarını bize anlık olarak sağlayabilir. Şeker kaybının etkisi azaldığında, anksiyeteye ve depresyona yol açabilir. Çok fazla şeker tüketmek de vücudun stresle savaşma yeteneğini azaltır. Sağlıklı bir alternatif bal veya akçaağaç şurubu kullanmak olabilir. Bal beyindeki iltihabı azaltarak depresyonu önleyen kaempferol ve kuersetin içerir . Akçaağaç şurubu iyi sağlığı destekleyen mineraller ve bitki antioksidanları içerir.
Ruhunuzu Yeniden Canlandırabileceğiniz 10 Gıda 6
Tuzlu fındık vs kirazKirazlar iyi uyumanıza yardımcı olan zengin bir melatonin kaynağıdır . Kirazlar ayrıca doğal ağrı kesicilerdir ve kendinizi rahat hissettirir. Bu nedenle, baş ağrısı ve ruh hali değişimlerine neden olduğu bilinen yüksek sodyum ve MSG (monosodyum glutamat) içeren tuzlanmış mağazadan satın alınan yer fıstığına dalmak yerine, kiraz yemeyi deneyin.
Ruhunuzu Yeniden Canlandırabileceğiniz 10 Gıda 7
Janbon .vs TavukSoğuk kesimler kolay ve lezzetli bir yemek seçeneği gibi görünebilir, ancak içinde bulunan koruyucu maddeler , renklendiriciler ve katkı maddeleri sizi baş ağrısı ve ruh hali değişimlerinde bırakabilir.Zaman alıcı olsa da, çiğ et pişirmek ve kendiniz kesmek çok daha güvenlidir.
Ruhunuzu Yeniden Canlandırabileceğiniz 10 Gıda 8
Ispanaklı soya yoğurtYofu olarak da bilinen soya yoğurdu, soya sütü ile yoğurt bakterisi ekleyerek yapılır. Sindirim sisteminize kesinlikle yardımcı olur, ancak içinde bulunan omega-6 yağ asidi, duygudurum arttırıcı omega-3 yağ asidini bloke eder . Öte yandan ıspanak, vücudumuzdaki mutlu hormon, serotonin seviyelerini arttırarak ruh halimizi düzenleyen omega-3 ve folat bakımından zengindir.
Ruhunuzu Yeniden Canlandırabileceğiniz 10 Gıda 9
Karabiber Tozu vs TuzUzmanlar bize çok fazla tuz tüketmenin yüksek tansiyona yakalanmanız konusunda uyarıyor, çünkü hepimizin bildiği gibi bir ruh haline dönüşen ruh halimizle sonuçlanıyor. Karabiber Tozu, yemeğinize eklenebilecek bir başka baharattır ancak tuzun aksine, sizi depresyona sokmaz. Aslında, karabiber, depresyonla savaştığı ve beynin bilişsel işlevini artırdığı bulunan , piperin bileşiğini içerir

Bonus: Çok su iç!Vücut için sihirli bir içki varsa oda sudur. Optimum miktarda su içmek sadece vücudu sağlıklı tutmakla kalmaz, aynı zamanda endişe ve depresyonla mücadeleye de yardımcı olur. ABD ve Fransa’dan bilim adamları tarafından yürütülen bir 2015 araştırması , bir kişinin tükettiği su miktarının ne kadar yüksek olduğu, daha çok depresyon ve gerginlikten artacağı sonucuna varmıştır.Bugün mutlu olamak için hangi yemeği seçtin? Yorumlarda bize bildirin.
Ruhunuzu Yeniden Canlandırabileceğiniz 10 Gıda 10
AYRICA BAKINIZ: Gıda Sektöründeki Büyük YalanlarBeğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

61
6 paylaş, 61 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
8
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
2
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Aşk Aşk
5
Aşk
Çok komik Çok komik
6
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
2
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
12
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı