Sadece 2 Hafta Süren Asya Usulü Yaşlanma Karşıtı Masaj


72
7 paylaş, 72 points

Cildimizin güzelliği ve sağlığı çoğunlukla doğru kan dolaşımına bağlıdır. Kan ve lenf akışını iyileştiren ve su tutulmasını azaltan bir yüz masajı, kırışıklıkların görünümünü en aza indirebilir ve cilt tonunuzu iyileştirebilir. Kendinize böyle bir masaj yaptırarak kaşıkların tadını çıkarabilirsiniz. Kaşık masajı Japonya, Kore ve Çin’de gerçekten popüler. Bugün, aynı zamanda farklı Avrupa ülkelerinde de kullanılmaktadır : örneğin, Alman kozmetik Rene Koh, cildinizi gençleştirmek için önerir.
Neye ihtiyacım var?Küçük kaşığa ihtiyacın olacak. Asya’da, belirli bir şekle sahip porselen veya  seramik kaşık, daha iyi nokta basıncı sağlamak için kullanılır. Ama düzenli kaşıklar da yapacak. Sadece keskin kenarları veya çentikleri olmadığından emin olun.(Örneğin hindistan cevizi yağı) ve yüz kremi alerjiniz olmayan yağ. Bir masajdan önce kremsi yağ veya krema uygulayın. Yağınız çok akıyorsa, kaşığı içine daldırın. Bilgileriniz için: kremalı yöntem daha uygun.Soğuk ve ılık su. Ayrıca bitkisel bir karışım da ekleyebilirsiniz. Alternatif soğuk ve ılık kaşıklar daha iyi kan dolaşımını sağlar ve sinir uçlarını uyarır.
Sadece 2 Hafta Süren Asya Usulü Yaşlanma Karşıtı Masaj 1
Birkaç yararlı ipucu:Kaşıklarınızı sterilize edin ve ayrı ayrı saklayın.Bir masajdan önce cildinizi temizleyin.Daha iyi kayma için yeterince yağ veya krema uygulayın (gözünüze uygulamayın).Çürükler ve damar yaralanmalarından kaçınmak için çok fazla bastırmayın.Masaj için en uygun zaman sabahtır.Sıcaklığı izleyin: ılık kaşıklar cilt için rahat olmalıdır.

10. Göz altı torbaları ve şişlikten kurtulun.Göz altı şişliklerinden kurtulmakSoğuk bir kaşığın dışbükey tarafını gözlerinizin altına yerleştirin ve yukarı ve aşağı ve ileri geri hareket ettirin. Gözlerinizin altına krem ​​uygularsanız, hareketleriniz daha yoğun olabilir. Süre 1-2 dakikadır.Şişmiş göz kapaklarından kurtulmakGözlerini kapat ve gözlerine bir soğuk kaşığın dışbükey tarafını yerleştir. Kaşıklar ısınsın, soğuk suya daldırın ve tekrar gözünüze koyun. 5-7 kez tekrarlayın.
Sadece 2 Hafta Süren Asya Usulü Yaşlanma Karşıtı Masaj 2
9. Kaşlar arasındaki kırışıklıkları azaltın.Burnunuzun köprünün üst kısmına serin bir kaşık yerleştirin ve hafifçe bastırın, alnınızın üst kısmına doğru ilerleyin. Bir sıcak kaşık kullanarak aynı eylemleri tekrarlayın. Her iki kaşık da 10 defa birer birer kullanmaya devam edin.
Sadece 2 Hafta Süren Asya Usulü Yaşlanma Karşıtı Masaj 3
8. Karga ayaklarından kurtulun.Soğuk kaşıkların arkasını gözünüzün dış köşelerine yerleştirin. 5-7 dairesel hareketlerle, eşyaları tapınaklara doğru yönlendirerek basıncı arttırır. Kaşıklarınızı sıcak olanlara değiştirin ve tekrarlayın. Masajı (kaşık değiştirirken) 5 kez devam edin.
Sadece 2 Hafta Süren Asya Usulü Yaşlanma Karşıtı Masaj 4
7. Gözlerinizi “aç”.Kaşlarınızın başında sıcak kaşıkları resimde gösterildiği gibi yerleştirin. Tapınaklara yavaşça kaydırmak için dairesel hareketleri kullanın, kaşlarınızı hafifçe kaldırın. Aynı prosedürü 10 kez tekrarlayın.
Sadece 2 Hafta Süren Asya Usulü Yaşlanma Karşıtı Masaj 5
6. Alın kırışıklarından kurtulun.Sıcak kaşıkları alnınızın ortasına yerleştirin ve dairesel hareketlerle tapınaklarınıza geçin. Dairesel hareketleri kullanmaktan ve kaşıklar ile cildinizi sıkmaktan da kaçınabilirsiniz. Sonra alnın ortasına geri dönersin. Kaşıklar soğuduktan sonra tekrar ısıtın. Masajın süresi 2-3 dakikadır.
Sadece 2 Hafta Süren Asya Usulü Yaşlanma Karşıtı Masaj 6
5. Gülme çizgilerini azaltın.Ağzını aç ve dudaklarını hafifçe uzat. Isıtılmış kaşıkları burnunuza sol fotoğrafta gösterilen şekilde yerleştirin. Kaşıkları dairesel hareketlerle ağzınızın her iki köşesine taşıyın. Dairesel hareketlerle, burnunuzun altına geri dönün. 5-7 kez tekrarlayın.
Sadece 2 Hafta Süren Asya Usulü Yaşlanma Karşıtı Masaj 7
4. Çift çeneden kurtulun.2 ılık kaşığı çenenizin altına yerleştirin ve cildinizi hafifçe gererek dairesel hareketlerle kulaklarınıza taşıyın. Kaşıkların daima sıcak olması gerektiğini unutmayın. 10 kez tekrarlayın.
Sadece 2 Hafta Süren Asya Usulü Yaşlanma Karşıtı Masaj 8
3. Yanaklarınızı sıkın.Sıcak kaşıkları ağzınızın köşelerine yerleştirin ve dik tutun. Dairesel hareketlerle kaşıkları kulaklarınıza taşıyın. Sonra kaşıkları tekrar ısıtın, başlangıç ​​pozisyonuna getirin, ağzınızı hafifçe açın ve doğru resimde gösterildiği gibi gülümseyin. Dairesel hareketlerle kaşıkları kulaklarınızın altına alın. Her iki egzersiz 5-6 kez tekrarlayın.

2. Dekolte cildinize dikkat edin.Güneş panelleri üzerine sıcak kaşıklar yerleştirin ve dairesel hareketlerle köprücük kemiğine taşıyın, tüm dekolte bölgesine masaj yapın. Kaşıkları soğuk suya batırın ve aynı hareketleri tekrarlayın. Sıcak ve soğuk kaşıkları 10 kez değiştirmeye devam edin.
Sadece 2 Hafta Süren Asya Usulü Yaşlanma Karşıtı Masaj 9
1. Boyun kaslarınızı gevşetin.Kulağınızın altında ılık bir kaşık sol resimde gösterildiği şekilde yerleştirin. Hafifçe bastırın ve köprücük kemiğine geçin. 10 kez tekrarlayın.
Sadece 2 Hafta Süren Asya Usulü Yaşlanma Karşıtı Masaj 10
KontrendikasyonlarAşağıdaki durumlarda doktorunuza danışın ya da şu masaj türlerini yapmayın:rosacea muzdarip;Lenf sistemi ile ilgili problemler yaşarsınız;damarlarınız cildin yüzeyine yakın bulunur;Cilt iltihabı veya hasarı var.Her gün kaşık masajı yapman tavsiye edilir. Böyle bir fırsata sahip değilseniz, düzenli aralıklarla programınızı hazırlayabilirsiniz.En sevdiğin masaj terapisi hangisi? Kaşık masajını hiç denedin mi? Aşağıdaki yorum bölümünden deneyimlerinizi bizimle paylaşın!Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

72
7 paylaş, 72 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
5
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
13
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
9
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Aşk Aşk
2
Aşk
Çok komik Çok komik
4
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
13
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
9
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı