Sadece Tayland’da Görebileceğiniz 25 Şey


55
8 shares, 55 points

Tayland, keşfedilmeden daha fazla beklenmedik tarafları gösteren gerçek bir mücevher. Aslında, bir baş şehrin adı olan Bangkok, 21 kelime içeren ve dünyanın en uzun şehir adı olan tam adın sadece kısaltılmış bir sürümüdür ! Tayland’daki ilgi çekici yerler, prezervatif ve poo hediyelik eşyalarla dolu restoranlardan, ağaçların derinliklerindeki evlere ve bir kafede şirin corgis’e kadar sıradan şeyleri bile özel kılan özel bir havası var. Tayland halkı gerçekçi bebeklere tapıyor, tamamen beklenmedik şeyler üzerine özçekimlerini yazıyorlar ve David Beckham bile bir Budist tapınağındaki yerini buldu.

Nestfun bu inanılmaz ülkenin farkedilmeden bırakılamayacağını hissediyor, bu yüzden sizi Tayland’ın en ilginç yerlerini ve şaşırtıcı geleneklerini keşfetmeye davet ediyoruz. Hadi gidelim!

1. Tüm köpek sevenler için bir Corgi kafe

Sıra dışı yerlere düşkün ve bir köpek aşığıysanız, Tayland sizi nasıl eğlendireceğini bilir. Bu sevimli Corgi café ile başlayın ! Başlangıçta sahibinin köpeklerinden 2’sinin 7 yavrusu vardı ve sayıları azalıyordu. Sahibi bu eğlenceli ve neşeyi diğer insanlarla paylaşmak istedi, bu yüzden bu cenneti açmaya karar verdi. Sevimli, cana yakın corgis ve lezzetli yemekler sizi bekliyor!

2. Olağandışı bir şey istiyorsanız, kendi özçekiminizle bir kahve deneyebilirsiniz!

Sadece Tayland'da Görebileceğiniz 25 Şey
© pexels.com   © pexels.com  

Tayland’da kahve içmek yepyeni bir eğlence seviyesine getirildi! Sıradan süt köpüğü sizin için çok sıradan görünüyorsa, selfieinizi üstüne basmak için bir sipariş verebilirsiniz. Bangkok’taki KC Selfie Coffee , herkes için bu şekilde içecekler sunar – tek yapmanız gereken, fotoğrafınızı önceden Facebook’ta göndermeniz ve sonra bunları almanızdır. Ayrıca bu baskılarla çay ve diğer içecekleri de satıyorlar.

3. Kendi eko-hatıralarınızı fil kakasından yaratabilirsiniz.

Eko turizm Tayland Chiang Mai’de çiçek açıyor. Orada  Fil Poo Poo Kağıt Park turist fil poo toplamak ve toplanan malzeme kullanılarak kağıt yapımının tüm süreci katılma şansı sunuluyor. Ayrıca ondan çeşitli hediyelikler yapabilirsiniz.

Geleneksel el işçiliğini ve koleksiyonunu öğrenme süreci gerçekten eğlenceli ve elbette çevre dostudur.

4. Tay Su Festivali’nde tamamen ıslanmaya hazırlanın.

Sadece Tayland'da Görebileceğiniz 25 Şey
© imago hisse senedi & insanlar / DOĞU HABERLER  

Nisan ayındaki Tayland’ı ziyaret ederseniz, büyük ve çok önemli bir kutlamaya katılmak için bir şansınız olabilir – Tayland Yeni Yılının başlangıcını belirleyen Tay Su Festivali, Songkran . En tanınan kısmı, kova ve su tabancası kullanarak insanları ıslatmak. Suya batırılarak “arıtılmış” olacağınıza inanılıyor, bu yüzden kimse olayı kuru bırakmayacak!

5. Gerçekçi bebeklerin iyi şans getirdiği düşünülmektedir.

Sadece Tayland'da Görebileceğiniz 25 Şey
© AFP / DOĞU HABERLER  

Tayland bir ritüel ve muska ülkesidir, bu yüzden bebeklerin bile iyi bir servet kaynağı haline gelmesi şaşırtıcı değildir . Luk thep (“çocuk meleği” anlamına gelen) bebekleri Tayland’da çok dikkatli bir şekilde kullanılıyor.

Onlara iyi davranırsanız, size büyük şans getireceklerine inanılıyor. Bu yüzden insanlar bebeklerinin kıyafetlerini değiştiriyor, ofisinde tutuyorlar, bebek bakıcıları tutuyorlar ve hatta restoranlarda özel yemekler bile alıyorlar!

6. Samut Prakan – nefes kesen binaları olan antik bir şehir

Sadece Tayland'da Görebileceğiniz 25 Şey
© kankankavee / instagram  

Bu antik kent 320 dönümlük güzel bahçeler, su ve antik mimari şekilde. Şehir kendisi en önemli binaları ve yapıları temsil ülkenin mini kopyasıdır. Aynı tasarıma sahip belirli bir coğrafi konuma yerleştirilmiş 116’dan fazla anıt var – ana fikir gelecek nesiller için otantik ve zengin Tayland kültürünü korumak.

Bu binalardan en etkileyici olanlarından biri dev Anand balığı tarafından korunan Sümer Dağı Sarayıdır.

7. Egzotik bir kuş gibi hissedebileceğiniz ağaç evler var.

Sadece Tayland'da Görebileceğiniz 25 Şey
© keemalaphuket / instagram  

Doğa ile birlik içinde olmak ve dünyevi kibirden uzaklaşmak isteyenler için Keemala’da bir ormana gizlenmiş bir ağaç evinde rahatlayabileceğiniz bir yer var  . Güne sabah yoga, spa terapileri ile başlayabilir ve yerel bitkilerden şefler tarafından toplanan otlar ve sebzelerle yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz. Ve hepsini bir ağaç evinde yapabilirsiniz. Bazı ağaç evler, orman ve yakındaki deniz manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz inanılmaz derin açık banyolarla donatılmıştır.

8. Demiryolu raylarının ortasında tehlikeli alışveriş yapmayı tercih edenler için bir yiyecek pazarı var.

Sadece Tayland'da Görebileceğiniz 25 Şey
© Polaris / Doğu Haberleri  

Maeklong Demiryolu Pazarı sadece taze meyve ve sebze alabileceğiniz bir pazar olmasına rağmen, onu biraz daha özel kılan bir şey var – tam da tren hattı boyunca yer alıyor. Günde birkaç kez bir tren gelir ve doğrudan pazardan geçer. Bu durumda, sadece mallarını taşırlar, tren geçene kadar beklerler ve her zamanki gibi çalışmaya devam ederler.

Alıcılar demiryolu hatları boyunca yürüyebilir, ancak son derece dikkatli olmak zorundadır.

9. Lahanalar ve Prezervatifler – sıradışı bir isim ve daha sıra dışı dekorasyonlara sahip bir restoran

Sadece Tayland'da Görebileceğiniz 25 Şey
© Doğu Haberleri   © Doğu Haberleri  

Lahanalar ve Prezervatifler, Bangkok’ta oldukça meydan okuyan bir isme sahip bir  restorandır , ancak asıl fikri insanların dikkatini sosyal konulara yönlendirmektir. Onların sloganı, alışılmadık olan “Yemeklerimiz sizi hamile bırakmaz” dır. Restoran, ailenin daha iyi anlaşılmasını teşvik etmek istiyor ve insanların prezervatif almaktan korkmaması gerektiği fikrini zorluyor. Bunlar sıradan bir ürün, tıpkı lahana gibi!

Kameranızı oraya getirmeyi unutmayın – restoranda farklı bebekler süslenir … tahmin edersiniz, prezervatifler.

10. Hükümlü deneyimi yaşamak isteyenler için cezaevi temalı bir otel var.

Her zaman mahkumların hislerini merak ettik , bir hapishane temalı bir otel var mı deneyimde  sook Station Bangkok! Bir anahtar, bir elbise olarak kullanmak için mahk numberm bir numara alırsınız ve gerçek bir hapishanede olduğu gibi diğer konuklarla parmaklıklar ardında bir odayı paylaşabilirsiniz. Ayrıca bir banyoyu onlarla paylaşacaksınız. Bu sizin için yeterince heyecan verici değilse, “yalnız hapsi” ne girebilirsiniz.

11. “Mutlu Peynirli Tost” – ellerinizde çiğnenebilir bir gökkuşağı

Bu güzel çıtır çıtır kızarmış ekmek, birçok insanın en sevdiği çerezdir. Tayland’daki insanlar en sıradan şeylere çılgın bir dokunuş katmayı seviyor – Happy Cheese Toast cafe size gökkuşağı yeme şansını sunuyor! Mozzarella ve swiss gibi aşırı duygusal peynirleri karıştırıp, bazı gıda boyaları eklerler. Sonuç olarak, mideniz için bolca eğlence alırsınız ve Instagram için güzel fotoğraflar çekersiniz.

Burası pop-up bir kafe, bu yüzden sıradaki yerini görmek için Facebooklarını kontrol etmeniz gerekiyor.

12. Sadece yerel maymunlar için yemeklerle dolu dev bir festival!

Sadece Tayland'da Görebileceğiniz 25 Şey
© AFP / DOĞU HABERLER  

Ziyaret edebileceğiniz başka bir yer Lopburi veya “Maymun Şehri” dir. Bu   yerde Maymun Büfe Festivali gerçekleşir. Festival boyunca çok sayıda yemek, büyük masalardan oluşan bir koleksiyona kuruluyor – çeşitli fındıklar, ananaslar, muzlar, karpuzlar ve çok daha fazlası var. Ve bunların hepsi sadece yerel maymunlar için hazırlandı!

Maymunlar Tayland folklorunda ibadet edilse de, etkinliğin kendisi daha fazla turist çekmek için yaratıldı.

13. Bu Budist tapınağı cam şişelerden yapılmıştır.

İşlerin nasıl geri dönüştürülebileceği ve tekrar kullanılabileceğinin en güzel örneği, aynı zamanda Milyon Şişelerin Tapınağı olarak da adlandırılan Wat Pa Maha Chedi Kaew tapınağıdır. Bu muhteşem bina , 1,5 milyon boş Heineken şişesinden ve Chang bira şişesinden yapılmış!

Budist rahipler şişeleri sudan çıkarmaktan yoruldular, bu yüzden yerel halktan bu şişeleri atmak yerine doğrudan kendilerine getirmelerini istediler. Bu mükemmel fikir bir kez daha kirliliğin ne kadar ciddi hale geldiğinin farkındalığını arttırıyor.

14. Muska Pazarı, iyi şanslar için tılsımlarla doludur.

Sadece Tayland'da Görebileceğiniz 25 Şey
© Xinhua / Fotoğraflar / Muhabir  

Bangkok’ta ziyaret edilebilecek bir diğer ilginç pazar , Muska Pazarı. İnsanlar buraya kendilerini korumak ve iyi şans getirmek için kolyeler, tılsımlar ve takılar aramaya geliyorlar. Orada cadı veya şaman yok, insanların yürekleriyle konuşan parçaları bulmaları gerekiyor.

Fiyatlar da değişebilir – gerçekten ucuz olanlardan çok pahalı. Kolye ister inan ister inanma, önemli değil, bu yeri ziyaret etmek ilginç bir deneyim olacaktır.

15. Tayland’ın kaliteli yemek böcek restoranı, gurme yemekleriyle ilgili görüşünüzü değiştirebilir.

Tayland’daki insanlar sadece oturup huzur içinde yemek yiyemezler – her zaman biraz fazladan bir şeyler yapmak zorunda kalırlar. Bu kez Avrupa tarzı estetiği ve böcek yemeyi karıştırdılar . Her yemek özel ve profesyonelce yapılır. Ve kesin olarak söyleyebileceğimiz bir şey var: herkes denemeye cesaret edemez   .

16. Futbol taraftarları David Beckham tapınağını ziyaret etmelidir.

Turistler David Beckham olarak bu Budist tapınağı biliyorum tapınak olsa, onun resmi adı Wat Pariwat olduğunu. Ünlü futbolcunun manevi pratiklerle nasıl bağlantılı olduğuna dair açıklamalar oldukça ilginçtir. Tapınağın baş keşişi büyük bir Manchester United destekçisi olduğundan, tapınağın içine küçük bir David figürü koymaya karar verdi.

Beckham artık Manchester United için oynamıyor, ancak figürü hala büyük bir turistik cazibe merkezi olarak duruyor.

17. Tai’nin Yüzen Fener Festivali, gerçek hayattaki bir masaldır.

Lantern

Tayland’daki Yi Peng Fener Festivali, unutulmaz olumlu duygularla dolu büyük bir kutlama yapılıyor. Festival boyunca insanlar dileklerini ve dualarını pirinç kâğıt fenerlerine yazıp gökyüzüne salıyorlar. Dileğin ancak gelecek yıl boyunca iyi işler yaparsanız gerçekleşeceğine inanılıyor.

18. Terk edilmiş bir alışveriş merkezinin enkazında yüzen balıkları besleyebilirsiniz.

1999’da Bangkok’taki Yeni Dünya Alışveriş Merkezi yandı ve terk edildi. Sonra yağmur suyuyla dolduruldu ve sivrisinek sorununa neden oldu. Bu sorunu çözmek için, yerel yetkililer bu pis böcekleri yiyebilmeleri için suları tilapia balığı ile stoklamaya karar verdiler.

Çok geçmeden, balıklar alanı doldurdu ve alışveriş merkezi yeni bir turist çekiciliği haline geldi. Şimdi kıyamet sonrası görüşün tadını çıkarabilir ve hatta balıkları beslemek için yiyecek bile alabilirsiniz.

19. Tayland’da bir meyve parçasının içinde kalın.

View this post on Instagram

#spanchbobe#house#такииживем#pineaple

A post shared by Юрий (@yuri_fedorov88) on

Tayland halkı gerçekten sıradışı otellere benziyor . Bu kez yemeğe gidemezsiniz – ananas, ejderha meyvesi, durian, mantarlar ve hatta bambu – lezzetli görünüyorlar ama yenilemiyorlar. Sahipleri yakındaki durian ve diğer ilginç meyvelerin büyümesini sağlar ve dünyanın her yerinden doğa severleri cezbeder.

Ayrıca oradan güzel bir şelale ve dağ manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

20. İstediğiniz kadar yiyecek taşıyın

Ba Ba Liu, Tayland’da sahiplerinin sadece dahi olan bir şey yarattığı bir  restoran . İnsanlar her geçen yıl daha da yoğunlaşıyor ve bazen yürüme ile yemek yemeyi bir araya getirmeleri gerekiyor. Bu nedenle, bu yenilikçi restoran sahipleri bu süreci olabildiğince konforlu kılmaya karar verdiler.

Bu restoran içecekler ve yiyecekleri bir arada servis etmektedir – sadece özel bir tabağı yiyecek ve plastik bir kapla samanla birleştirin! Tabakların ortasında bir delik vardır, böylece pipeti içinden geçirebilir ve hareket halindeyken yemeğinizin tadını çıkarabilirsiniz.

21. Kendinizi Bangkok Float Merkezindeki Yabancı Şeylerden Eleven gibi hissedin .

Stranger Things dizisini izlemeyenler için – dizide birçok şey var, ama çoğunlukla doğaüstü güçleri olan bir kız hakkında. Duyusal mahrumiyet tankında yüzerek onları geliştirir.

Bunu gerçek hayatta deneyimlemek için Bangkok Float Center’da duyusal bir yoksunluk tankı deneyebilirsiniz . Sadece bir saat boyunca tuzlu su ile 10 inç yüksekliğindeki bir banyoda serinleyin. Hepsi tamamen karanlıkta. Bu stresi azaltmak ve sağlığını artırmak için gerekiyordu.

22. Sahte Ürünler Müzesi’nde işlerin gerçek ya da sahte olup olmadığına dair en iyi tahmininizi yapın.

Sadece Tayland'da Görebileceğiniz 25 Şey
© PPun / Wikimedia Commons  

Bazen hangi ürünlerin gerçek, hangilerinin sahte olduğunu söylemek zor. Bu müzede ziyaretçiler, kelimenin tam anlamıyla neredeyse her markanın bir kopyasını bulabilir: tam kopyalardan gerçek şakalara. Bazılarının yerine harfleri yerleştirilmiş, bazılarında ise saçma gibi görünen farklı stil ve renk çeşitlemeleri var.

Müzenin ana fikri, sahte ticaretin ne kadar zararlı olduğu konusunda farkındalık yaratmak. Ne yazık ki, Tayland sahte ürünler ürettiği iyi bilinmektedir ve çoğu üretici bu ürünlerin üretiminde çocuk işçi ve toksik kimyasallar kullanmaktadır.

23. Tayland Floating Market’te unutulmaz bir alışveriş deneyimine sahip olun.

Sadece Tayland'da Görebileceğiniz 25 Şey
© AKG Görüntüler  

Alışveriş yapmayı ve yerel meyve ve sebzeleri denemeyi seviyorsanız, burası tam size göre. Yüzen pazar – Tayland’da başka bir sıradışı pazar ziyaret edin . Orada ihtiyacınız olan her türlü lezzetli yemeği bulabilirsiniz, ancak hepsi bir nehrin etrafındaki küçük teknelerde satılmaktadır.

Pazar sabahın erken saatlerinde başlar ve oraya vardığınızda şoförlü kendinize bir tekne alabilirsiniz. İş çekmeye çalışan satıcılar ve pek çok meraklı ziyaretçi pazara kendi çekiciliğini katan bir vızıltı yaratıyor.

24. Tayland’da yetişen yaklaşık 22 çeşit muz vardır. Ve bazıları gerçekten çok büyük.

Sadece Tayland'da Görebileceğiniz 25 Şey
© spunoz / imgur  

Dünyada yetişen ve 22’si Tayland’da yetişen farklı muz türlerini bulabilirsiniz . Bu türlerin bazıları, bugünkü gibi görünmelerini sağlamak için uzun yıllar seçici üreme aldı. Ayrıca, daha küçük ve daha büyük boyutlarda olan tatlı ve tuzlu muz türleri de vardır.

Tayland halkı sadece muz yemez, aynı zamanda hindistan cevizi sütünde çiçeklerini kaynatır, muz yapraklarına ürün sarır ve kova, şapka ve diğer ürünler yapmak için muz sapı lifleri yapar.

25. Tayland’daki en küçük şeyler bile plastiğe sarılı.

Tayland’da ne kadar kalacak olursanız olun, hemen farkedeceğiniz bir şey var – insanlar plastik torbalara kelimenin tam anlamıyla takıntılılar . Her boyutta ve şekilde gelirler. Büyük ya da küçük aldığınız yiyecekler plastik torbaya konmalıdır – sokak yemekleri ve hatta içecekler bu şekilde servis edilir.

Tayland’ı hiç ziyaret ettiniz mi? İlk önce hangi yeri ziyaret etmek istersiniz? Yorumlardaki her şeyi tartışalım!Like it? Share with your friends!

55
8 shares, 55 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
6
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
13
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
9
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Aşk Aşk
2
Aşk
Çok komik Çok komik
4
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
13
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
9
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir