Sağlığınıza Zarar Verebilecek 6 Yeni Trend


59
9 shares, 59 points

Bazen yeni sağlık trendlerini izlerseniz, aslında kendinize zarar verebilirsiniz. Bütün bunlar, güçlü ve sağlıklı bedenleri olan gençleri hedefleyen trendleri zorlayan pazarlamacılar yüzünden. Ancak, bazı kronik hastalıkları veya başka rahatsızlıkları olanlar, takip ettikleri sağlık trendlerine çok dikkat etmelidir.

Nestfun olarak bizler,  bazı çalışmaların sonuçlarını sizinle paylaşmak istiyoruz – ama aklınızda bulundurun, herkes için güvenli görünen her şeyin sağlıklı olmadığını unutmayın.

1. Yüksek yoğunluklu aralıklı eğitim

Sağlığınıza Zarar Verebilecek 6 Yeni Trend
© Depositphotos   © Depositphotos

Mükemmel bir vücuda sahip olmayı hayal eden insanlar bu antrenmanın saf büyü olduğunu düşünüyor. Ancak Rutgers Üniversitesi tarafından yapılan bir  araştırma , bunu hızlı bir şekilde yapanların, diz ve omuzların iltihabı nedeniyle yaralanma ve acı çekmeye daha yatkın olduğunu gösterdi. Sadece bu tür bir eğitim yapabilmek için belli bir hazırlık seviyesine sahip olmanız gerekiyor. Fakat eğer acemiyseniz ve hızlı bir şekilde kilo vermeye karar verirseniz, bu kesinlikle sizin için iyi bir seçenek değildir.

Tüm bunları aklınızda tutarak, sürekli egzersiz yapmadan ve daha yoğun egzersizlere geçmeden önce daima ısındığınızdan emin olun.

2. Kömür diş macunu

Sağlığınıza Zarar Verebilecek 6 Yeni Trend
© Depositphotos   © Depositphotos

Son zamanlarda, yalnızca midenizi temizlemek için değil, kozmetik amaçlar için de kömür kullanmak modaya uygun hale geldi. Kömür içeren bir diş macunu kullanmak istiyorsanız, aşındırıcı olduğunu unutmayın  . Dişlerinizin dış yüzeyini temizleyerek, maalesef restore edilmeyen emayeyi de kısmen temizler. Bu, dişlerinizi daha hassas ve daha sönük görünmesini sağlar. Buna ek olarak, küçük kömür parçaları dolgu ve eziklere sıkışıp tahrişe neden olabilir.

Diş hekimleri mükemmel bir gülüş için sadece bir dişçiye gitmeniz gerektiğini iddia ediyorlar.

3. Elektronik Sigara

Sağlığınıza Zarar Verebilecek 6 Yeni Trend
© Depositphotos

Değişken kasetli elektronik sigaralar giderek daha popüler hale geliyor (IQOS). Normal sigaralardan daha az zararlı olduğuna inanılıyor. Ancak, ısıtılmış elektronik sigaralar, tütün ve diğer kimyasal maddelerden oluşan nikotin aerosolü ürettikleri için, insanların sağlığına daha da zarar veriyorlar.

IQOS içen kişilerde bronş epiteli ile ilgili yapılan bazı çalışmaların sonuçlarına göre , elektronik sigaralar iltihaplanma, oksidatif stres ve akciğerler ve hava yolları için diğer kötü sonuçlara yol açabilir . Uzun vadede kronik obstrüktif akciğer hastalığı ve kansere neden olabilir.

4. Sağlık: Hamurlama

Sağlığınıza Zarar Verebilecek 6 Yeni Trend
© Depositphotos

Bu temizleme yöntemi, iç genital organların mikroflorası, tahriş, kaşıntı ve bakteriyel vajinozda değişikliklere yol açabilir. Ve çoğu zaman, douching rahim ağzı kanseri riskini artırabilir .

Yani, genital organlarınızda bir tür rahatsızlık olduğunu fark ederseniz, kendiniz bir şey yapmayın ve reklamlara güvenmeyin – bir doktora görünün.

5. Reçetesiz Vitaminler

Sağlığınıza Zarar Verebilecek 6 Yeni Trend
© Depositphotos   © Depositphotos 

Doktorlar bize çoğu zaman reçetesiz vitamin almanın olumsuz sonuçları olabileceğini hatırlatır. Örneğin, çok fazla C vitamini almak , böbrek taşlarının oluşumuna yol açabilir .

Yeterince besin almadığınızı düşünüyorsanız, diyetinizi daha kaliteli bir şekle getirmeyi düşünün  ya da sizin için iyi bir yemek planı sağlayabilecek bir beslenme uzmanına danışın.

6. Kegel egzersizleri

Sağlığınıza Zarar Verebilecek 6 Yeni Trend
© Depositphotos

Kegel egzersizleri sadece kadınlar için değil, erkekler için de tasarlandı ve doğru yapılırsa pelvik tabanın kaslarını güçlendirir. Ancak bu tür bir egzersizin birçok  çelişki vardır . Örneğin, bir kişi pelviste ağrı veya idrar tutamama durumunda, bu egzersiz işleri kötüleştirebilir veya mesaneye ve böbreklere zarar verebilir. Bundan da öte, birçok insan bu işi yanlış yapar veya daha hızlı sonuç almak için çok fazla tekrar yapar.

Sağlık sorunlarınız varsa veya Kegel egzersizleriyle onlardan kurtulmak istiyorsanız, önce bir doktora danışmalısınız.

Başka hangi sağlık eğilimlerinin tehlikeli olduğunu düşünüyorsunuz?Like it? Share with your friends!

59
9 shares, 59 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
4
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
12
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
8
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Aşk Aşk
1
Aşk
Çok komik Çok komik
2
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
12
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
8
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir