Sağlığınızı Etkileyen 12 Duş Hataları


57
6 paylaş, 57 points

İstatistiğe göre, hepimiz banyoda 1,5 yıl hayatımızı geçiriyoruz . Duş alırken yaklaşık 6 ay geçiriyoruz. Bu gerçek hakkında şaşırtıcı bir şey yoktur çünkü hijyen hayatımızda büyük rol oynar. Ama birkaç kişi duşta yanlış yaptığımız bazı şeyler olduğunu biliyor.
Hata № 1. Bir egzersiz yaptıktan sonra duş almayız.Bazı insanlar, antrenmandan hemen sonra duş almanın tek sebebinin kokusu olduğunu düşünüyor. Ama aslında, başka nedenler vardır: terleme , cildinizde kızarıklığa neden olabilecek bakteri üretiminiuyarır . Bu nedenle, en kısa zamanda bir duş almanızı öneririz.
Sağlığınızı Etkileyen 12 Duş Hataları 1
Hata № 2. Pedikür yaptırmadan önce bacaklarımızı traş ediyoruz.Pedikür yaptırmadan önce bacaklarınızı tıraş etmeyin . Ayaklarındaki küçük çiziklerden bulaşabilirsin.
Sağlığınızı Etkileyen 12 Duş Hataları 2
Hata № 3. Kontrast duşu almıyoruz.Duş almayı bitirmeden hemen önce, 30 saniye boyunca soğuk suyu açın . Bu, stres direncinizi artıracak, bağışıklık sisteminizi güçlendirecek ve bir anti-depresan olarak çalışacaktır. Ancak, uyumadan hemen önce kontrast duş almanın uykusuzluğa neden olabileceğini unutmayın.
Sağlığınızı Etkileyen 12 Duş Hataları 3
Hata № 4. Bir duş alır ve her gün saçımızı yıkarız.İnce veya zayıf saçları olan insanlar , her gün yıkamaktan kaçınmalıdır . Saçları yıkamak için en iyi kadans haftada iki kez olduğundan, saçtaki nem dengede kalır.
Sağlığınızı Etkileyen 12 Duş Hataları 4
Ayrıca, az duş almak sık sık cildi tahriş eder ve su iyi bakteri yıkar beri cildi susuz unutmayın . Bu cilt enfeksiyonu geçirme şansının artmasına yol açabilir.
Sağlığınızı Etkileyen 12 Duş Hataları 5
Hata № 5. Islak saçlarımızı havluyla sarıyoruz.Islanmadan sonra saçlarımız kırılgan ve kırılması kolay hale gelir. Bunu önlemek için saçları duş aldıktan sonra bir havlu ile sarmamak tavsiye edilir . Ayrıca, ısı nedeniyle, yağ bezleri daha aktif çalışır ve bu da saçların daha az temiz ve düzenli görünmesini sağlar.
Sağlığınızı Etkileyen 12 Duş Hataları 6
Hata № 6. Duş başlığını temizlemeyi unutuyoruz.Uzun süre duş başlığı kullanıyorsanız, sağlığınız için tehlikeli olabilecek bir çeşit plak olduğunu fark edebilirsiniz. Bilim adamları , akciğer hastalıklarına neden olabilecek duş başlıkları üzerinde bakterilerin olabileceğini keşfettiler .
Sağlığınızı Etkileyen 12 Duş Hataları 7
Hata № 7. Sabun çantasını doğru şekilde kullanmıyoruz.Banyonuzda bir sabun tabağınız varsa  , suyun aktığından emin olun. Aksi halde, bakteriler sabun çubuğunun üzerinde yeniden üreyebilir.
Sağlığınızı Etkileyen 12 Duş Hataları 8
Hata № 8. Jiletimizi duşta bırakıyoruz.Bakterilerin bir tıraş bıçağı üzerinde üremesini önlemek için, kuruması için bir havluda bekletin . Ayrıca bıçağı düzenli olarak değiştirmelisiniz.
Sağlığınızı Etkileyen 12 Duş Hataları 9
Hata № 9. Aynı havluyu çok uzun süre kullanıyoruz.Aynı havluyu uzun süre kullanmayın. Tamamen kuru olmayan bir havlu kullanıyorsanız, üzerinde bakteri olabilir. Mikrobiyolog Philip Tierno , aynı havluyu yıkamadan önce 3 defadan fazla kullanılmasını önermektedir.

Hata № 10. Duş aldıktan sonra küveti yıkamıyoruz.Duş aldıktan sonra küveti yıkamayı unutmayın . Nemli ortam, E. coli gibi bakterilerin çoğalmasını uyarır  . Küveti düzenli olarak yıkamak bir enfeksiyonu önleyebilir.
Sağlığınızı Etkileyen 12 Duş Hataları 10
Hata № 11. Süngeri duşta bırakıyoruz.Duşta bir sünger bırakarak , ıslak ortamlarda farklı bakterilerin daha hızlı üremesine izin verirsiniz . Bu yüzden, süngerin temiz olduğundan ve kuru bir alanda saklandığından emin olmak en iyisidir.
Sağlığınızı Etkileyen 12 Duş Hataları 11
Hata № 12. Ayaklarımızı yıkamıyoruz.Sabun ve suyun vücuttan aşağı indiğini ve ayakların bu şekilde yıkandığına inanan bir duş alırken bazı insanlar ayaklarını yıkamamaktadır. Ne yazık ki, bu doğru değil ve eğer ayaklarınızı dikkatlice yıkamıyorsanız, ayak tırnağı mantarına yakalanabilirsiniz  .Bu tavsiyelerin sizin için yararlı olmasını umarız çünkü sağlıktan daha değerli bir şey yoktur. Biraz var mı başka ipuçları Bizimle paylaşmak istersiniz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.
Sağlığınızı Etkileyen 12 Duş Hataları 12Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

57
6 paylaş, 57 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
2
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
10
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
6
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
5
Eğlenceli
Aşk Aşk
13
Aşk
Çok komik Çok komik
1
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
10
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
6
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı