Sağlıklı Bir ÇocuK Büyütmek İçin Doktorlardan 5 Basit Kural

Bir insanın bebeği olduğunda, bazen aklını bir parça kaybeder. Ve sadece uykusuz geceler hakkında değil. Her anne ve babanın en büyük korkularından biri, çocuklarında yanlış bir şey olduğu. Çocuğun aldığı her nefes “Sanırım tamam” diyerek “Bu neydi ?!” ölçeğine göre ölçülür. Ancak, iyi bir çocuk doktoru, çoğu çocuğun kesinlikle normal bir şekilde büyüdüğünü ve geliştiğini söyleyecektir. Ve ebeveynlerin işi sakin kalmak ve sağlıklı bir insanı yetiştirmek için en gerekli şeyleri yapmaktır.


79
9 shares, 79 points

1. İlaçları kendiniz belirlemeyin

Reçetesiz bir çocuk ilacı verebileceğiniz bir durum olmamalıdır. Bir komşu çocuk aynı belirtilere sahip olsa ve bu haplar ona yardım etse ve büyükanneleri “neyin en iyisini bilse bile” , çok az insan, basit burun damlalarının bile iyiden daha fazla zarara yol açabileceğini düşünüyor . Durum kritik değilse ve ambulans çağırmayı gerektirmiyorsa, tek seçeneğiniz mümkün olan en güvenli şeyi yapmak olmalıdır.

2. Bağışıklık sistemini iyileştirin.

Çocuğun sağlıklı bir şekilde büyüdüğünden ve virüs ve bakterilerle savaşabildiğinden emin olmak için bağışıklık sistemini geliştirmek için en rahat koşulları yaratmalısınız. Bunu yapmak için yapmanız gerekenler:

  • Çocuğu emzirmeyi en az 6 aya kadar yapmaya çalışın ;
  • (Sıcaklık yüksek olmayan evde rahat koşullar oluşturma о ; -, az% 50 düzenli havalandırın F, nem)
  • Her gün dışarıda yürüyüş;
  • Fiziksel aktiviteyi ihmal etmeyin;
  • Çocuğun iyi ve yeterince uyuduğundan emin olun.

3. sabırlı olun.

Ebeveynlerin uğraşması gereken bazı çocukların sağlık sorunları, çocuk büyüdükçe kendiliğinden kaybolabilir. Örneğin, gıda intoleransı veya  kekemelik .

4. Aşıları görmezden gelmeyin.

Son zamanlarda, aşı önleme yazıları birçok çocuğun ve yetişkinin kafasını karıştırdı. Mesele, birkaç yıl önce, poliomyelit, tetanoz ve difteri birçok çocuğu öldürdü. TB birçok ülkede hala ciddi bir sorundur. Hastalarına aşı yaptırmamalarını önerecek tek bir uzman doktor bile yok. Ve aşılarını yeterince bilen , çocuklarının hastalanma tehlikesi altında olmalarını sağlayacak hiçbir ebeveyn yoktur .

5. Belirtileri hatırlayın.

Bazen çocukları iyi baksak bile yine de hastalanırlar. Bu normaldir, bağışıklık sistemi böyle öğrenir. Ancak her ebeveyn en kısa zamanda bir uzman çağırmayı gerektiren en popüler hastalıkların belirtilerinin farkında olmalıdır:

  • Zatürree : nefes almada zorluk, ten renginde değişiklik, iştahsızlık, anksiyete, ateş (çok geç gözükebilir).
  • Rotavirüs enfeksiyonu : iştah kaybı, yorgunluk, kaygı, ateş, kusma, ishal, burun akıntısı, öksürük.
  • Bronşit : ateş, nefes almada zorluk, öksürük, halsizlik, iştahsızlık, baş ağrısı, terleme, cilt renginin değişimi.

Bonus: Çocukların beden dili

Uzmanlara göre  , çocukların beden diline dikkat etmek gerçekten önemli. Bebekler konuşamasa bile, yine de kendi yollarıyla iletişim kurabilirler. Örneğin, aç olduklarında, genellikle gergindirler, bu da yumruklarını sıkmalarını sağlar. Ve bunun tersi, bebeğinizin aç olduğunu düşünüyorsanız, ellerine bir göz atmanız gerekir – eğer elleri açıksa, endişelenmenize gerek yoktur, bebek rahattır.

En önemli şey sakin kalmak ve panik yapmamak. Bunu yapabiliyor musun?Like it? Share with your friends!

79
9 shares, 79 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
8
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
2
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
10
Eğlenceli
Aşk Aşk
5
Aşk
Çok komik Çok komik
6
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
2
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
12
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir