Seni Güçlendirebilecek 9 Zor Hayat Dersi


54
6 shares, 54 points

Hayatta öğrendiğimiz en büyük ders okulda değil, hayatın kendisi tarafından öğretilir. Bazen sert olabilirler, ancak sıradan sorunlar arasında manevra yapmamıza ve gereksiz sıkıntılardan kaçınmamıza yardımcı olurlar.

Nestfun , hayatta en zor gerçekleri anladım ve bir madde haline koyduk. Umarım bunu okuduktan sonra, sizi şaşırtacak şekilde yakalamazlar.

1.Zor Hayat Dersleri: Ebeveynlik kolay bir iş değildir.

Seni Güçlendirebilecek 9 Zor Hayat Dersi

Ebeveyn olduğunuzda, her zaman çocuklarınıza bakmak zorunda kalacağınız hissi vardır. Ve belli bir yaşa ulaşana kadar doğrudur. Çocuklar büyüdüklerinde, artık onlarla ilgilenmenizi istemezler ve bu ebeveynler ve çocukları arasındaki kutsal bağ savunmasız hale geldiğindedir.

Bu değişiklikle başa çıkmanın en iyi yolu çocuklarınızla arkadaş olmaktır. Onlara gerçekten sizinle kaliteli zaman geçirebileceklerini gösterin. Can sıkıcı bir ebeveyn olmak yerine, destekleyici bir arkadaş olun.

2. Mükemmel anı beklemeyi bırakın.

Seni Güçlendirebilecek 9 Zor Hayat Dersi
© Bucket List / Warner Bros. Eğlence  

Jack Nicholson ve Morgan Freeman’ın başrol oynadığı ünlü film Bucket List’in ana karakterleri, en çılgınca hayallerini gerçekleştirmeye cesaret ettikleri bir tanı koyduklarını öğrenmeye cesaret ettiler. Talihsiz kaderlerini önlemek için, hayalinizi ertelemek için bahaneler aramayı bırakın.

Önemli kararlar vermek korkutucu olabilir ve bilinçli olarak, işleri yapmanın doğru an olmadığını düşünerek onları erteleriz. Asla doğru bir an olmayacak. İşinizi değiştirmek veya dünyayı dolaşmak için her şeyi geride bırakmak istiyorsanız, şimdi yapın. Ne kadar uzun süre beklerseniz, o kadar fazla pişmanlık duyarsınız (ve bir şey yapmama nedenleri).

3. Büyürken acıyor.

Seni Güçlendirebilecek 9 Zor Hayat Dersi
© Me by Me / Columbia Resimleri  

Hiçbirimiz sonsuza dek yaşayamayacağız. Ne yazık ki, bu ebeveynlerimiz için de geçerlidir. Kulağa ne kadar sert gelirse gelsin, etrafta olduklarında her zaman çocuklar gibi hissedeceğiz.

Sevgi dolu ebeveynler bize inanılmaz bir rahatlık düzeyi sunar ve başkalarının görmeyeceği durumlarda bizi destekleyecektir. Onlarla harcadığımız her anı hepimiz beslemeliyiz, çünkü gerçek şu ki, asla büyümeye hazır olmayacağız.

4. Gereksiz pişmanlıklardan kaçınmak için anı yaşayın.

Gençken, tüm hayatımızın önümüzde olduğunu düşünmeye meyilliyiz. Yani sevdiğimiz şeyleri yapmak yerine, yapmamız gereken şeyleri  yaparız. Okula gider, koleji bitirir, bir kariyer yaratırız, ancak genellikle mutlu olmayı unuturuz. Ne de olsa, yaşadığımız hayattan zevk alma fırsatını kaçırdığımızın farkına varmakla eski hale gelebiliriz.

Neyse ki, son anketler de gösterildiği Millennials kadar zenginlik olarak, dengeli bir hayat sürdürmeye ve para üzerinde amaca seçmesini. Mutlu olmaya çalışmayan insanlar listesine dahil olmak yerine, bu istatistiklerin bir parçası olmak kesinlikle daha iyidir.

5. Zor Hayat Dersleri: Hatalardan korkma.

Seni Güçlendirebilecek 9 Zor Hayat Dersi
© Billy Elliot / Evrensel Resimler  

Okuldan beri hatalardan dolayı cezalandırılmaya alışkınız. Ne zaman yanlış bir şey yapsak, kötü not aldık veya gözaltına alındık. Çok az, hayatta öğrendiğimiz en önemli derslerin hatalardan geldiğini biliyor muyduk. Üstelik son çalışmalar bu süreç göstermiştir ki olabilir aslında bize bazı önemli memnuniyet verir. Yani tökezlediyseniz kalbinizi kaybetmeyin. Öğrendiklerini yaz, dersi kabul et ve devam et.

6. Kendi problemlerinizi çözün.

Arkadaşlarınızı ve ailenizi desteklemek, kendi dertlerinizle başa çıkmak bu dünyada başarılı olmanın tek yolu olabilir. Her zaman başkalarının senin yanında olacağına güvenmek imkansız, çünkü muhtemelen kendi işleriyle de uğraşmak zorundalar.

Çocukluğunuzda temizlikten ve market alışverişinden nefret ettiğinizi hatırlayın, çünkü anneniz her zaman ayağa kalkar ve yapabilir? Artık büyüdüğünüze göre, birisinin sizin için işleri yapabileceğini düşünmek saçmadır. Gerçek büyük meselelerle uğraşmak zorundasınız, aynı küçük şeyler ile aynı şekilde.

7. Başarılı olmak için zor zamanlarda yaşayın.

Seni Güçlendirebilecek 9 Zor Hayat Dersi
© Mutluluk Peşinde / Columbia Resimleri  

Will Smith’in Mutluluk Peşinde’den gelen karakteri , sonunda, çok istediği mutluluğu getiren inanılmaz bir esnekliğe güzel bir örnektir. Hiçbirimiz hayat bize limon verdiğinde hoşlanmıyoruz. Bununla birlikte, zorlukların üstesinden gelmek, gelecekte başarılı olmak için belirli sosyal stratejileri geliştirmek için önemli bir ders olduğunu gösteriyor . Gerçekten zor durumlardan geçen insanların , yaşamda daha esnek ve daha mutlu oldukları kanıtlanmıştır .

8. Hayal kırıklığını önlemek için daha düşük beklentiler belirleyin.

Seni Güçlendirebilecek 9 Zor Hayat Dersi
© Eddie Kartal / Yirminci Yüzyıl Tilki  

Hiçbir şey bizi gerçek olmayan beklentilerimizden daha fazla incitmez. Ve büyük hayal etmek güzel olsa da, bazen isteklerimizi gerçeğe uyarlamamız gerekir. İrtifa rahatsızlığınız varsa Everest’e tırmanamazsınız. Öyleyse belki bisiklet kullanma becerilerinizi geliştiriyorsunuz ve krosları bisikletle geziyorsunuz?

9. Büyük bir şey elde etmek için sabırlı olun

Seni Güçlendirebilecek 9 Zor Hayat Dersi
© Ben, Tonya / LuckyChap Eğlence  

Eski bir deyişe göre , sabır bir erdemdir . Eski zamanlardan beri insanlar, hayal kırıklığı olmadan arzulanan bir sonucu bekleme yeteneğinin zor olduğunu ve aslında sinir bozucu olduğunu öğrendiler.

Yine de, bu beceriyi kazanmak aslında size birçok yönden yarar sağlayabilir . Size nasıl işbirliğine gireceğinizi, başarısızlıklarınızla nasıl başa çıkabileceğinizi ve daha iyi sonuçlar alacağınızı öğretir. Bu nedenle, başarısızlıklarınıza odaklanmak yerine, her hatanın çok arzu ettiğiniz sonucu verdiğini düşünün.

Sert hayat gerçekleriyle nasıl baş edebilirsin? Kabul etmesi en zor şey neydi? Hikayelerinizi bizimle yorumlarda paylaşın.Like it? Share with your friends!

54
6 shares, 54 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
6
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
1
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
10
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Aşk Aşk
4
Aşk
Çok komik Çok komik
5
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
1
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
10
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir