Seyahat Etmeye Değer 15 Benzersiz Plaj


51
5 shares, 51 points

Seyahat birçok bütünsel faydaya sahiptir ve plajlar gezginler arasında bir favori. Normal gezginler genellikle en mavi suları ve en beyaz kumları olan bakir kumsallar ararken, aralarında daha maceracı olanlar benzersiz ve belki de biraz tuhaf şeyler ararlar.
Maceraperest gezgin iseniz ya da sadece başka bir dünya plaj deneyimi arıyorsanız, daha fazla kendinizi yormayın.Nestfun , herkesin gezi listesinde olması gereken 15 eşsiz kumsalın bir listesini hazırladı.

Glow-In-The-Koyu Plaj, Vaadhoo, Maldivler

Bu Maldivler sahilinin yıldızların aydınlattığı gökyüzü benzeri görünümü, biyolüminesan bir fitoplanktondan kaynaklanmaktadır . Bireysel olarak, bu yaratıklar görmek için çok küçük, ama birlikte toplandıklarında muhteşem bir ışık gösterisi oluşturuyorlar.

Cam Beach, Kaliforniya, ABDGibi çarpıcı cam plaj bugün görünebilir Kaliforniya’da, aslına daha karanlık geçmişte gizli yatıyor. Yıllar önce yerel halk bu çöplüklere çöp attı. Şu anda tüm kıyıda gördüğümüz camlar, kıyıya geri yıkanan ve sürekli olarak su tarafından ezilmiş olan çöp malzemelerinden.

Yeşil Kum, Kourou, Fransız GuyanasıFransız Guyanası, Kourou’daki bu kumsal, sarı veya beyaz kumlu tipik plajınız değildir. Bu sahili çarpıcı yapan şey, kıyılarındaki yeşil kumdur.

Gizli Plaj, Marieta, MeksikaIslas Marietas üzerinde yer alan Meksika’nın en dikkat çekici harikalarından biridir. Aşk Plajı çevirir Playa del Amor , daha yaygın Gizli Plajı olarak bilinen güneş ışığı sağlayan geniş bir açık çatılı bir mağaranın içine gizlenmiştir.

Pembe Kum Plajı, BahamalarBalayı çiftlerinin Bahamalar’daki bu pembe kumsallara akın etmesi şaşırtıcı değil. Ne de olsa, açık pembe kumlu plajların uzanıp uzandığı bir ada cennetinden daha romantik ne olabilir.

Giants Causeway Plajı, İrlandaBu ilginç kolonlar , 50 milyon yıl önce, yüzeyine kadar yükselen bazalt lavlarının, soğutma ve katılaşma sürecinde çatlamaya başladığında oluşmuştu.

Kabuk Plajı, Shark Bay, AvustralyaDeniz suyunun yüksek tuzluluğuna bağlı olarak, istiridye kabuğunun doğal yırtıcıları bu bölgede yaşamakta ve nüfuslarının kontrolsüz bir şekilde büyümesini sağlamaktadır. Bu sahili bu kadar özel yapan kabukları .

Pfeiffer Mor Kum Plajı, Kaliforniya, ABDPlajdaki pastoral mor kum (yamalar halinde), çevredeki tepelerden manganez granat birikintileri denize girdiğinde oluşur.

Benagil Deniz Mağarası, PortekizAlgarve sahili böylelikle bunun gibi muhteşem deniz mağaraları şekillendirme nedeniyle suyun sürekli kuvvetine kolayca aşınır kalker oluşur.

Katedraller Plajı, Ribadeo, İspanyaBu büyüleyici katedral-benzeri kemerler binlerce yıl boyunca suyun sürekli çarpmasıyla oluşmuştu

Bowling Topu Plaj, Kaliforniya, ABDBenzersiz taş orblar, Kaliforniya’nın Mendocino kıyısı boyunca yer alan plajı noktalamaktadır. Bu sahiliziyaret etmek için en uygun zaman , suların bu muhteşem oluşumları sergilemeye bıraktığı düşük gelgitler.

Sıcak Su Plaj, Yeni ZelandaBu sahili ziyaret ederseniz, ziyaretçilerin kumda delikler açtığını ve sonra da ıslanacağını göreceksiniz. Kum boyunca süzülecek su sıcak ve rahatlatıcıdır.

Kırmızı Kum Plaj, Rabida, GalapagosÜzerine kum kırmızı renk plaj demir açısından zengin lav mevduat oksitlenme nedeniyle. Ama sebebi ne olursa olsun, plaj bu çarpıcı gözüktüğünde kimin umurunda.

Anse Source d’Argent, SeychellesDoğal olarak şekillendirilmiş granit kayalar ile zümrüt renkli suların arkasına sıçrayan pitoresk beyaz kumlu plaj . Eğer bu seni heyecanlandırmıyorsa, daha iyi haberlerimiz var. Burası batıya bakan birkaç plajdan biridir, bu yüzden burada muhteşem gün batımının tadını çıkarabilirsiniz.

Navagio Plajı, Zakynthos, Yunanistan

Navagio Plajı veya popüler Shipwreck Plajı , Yunanistan’ın en ünlü ve en çok fotoğraflanan plajlarından biridir. Sigara, şarap ve kadın gibi kaçak mallar kaçakçılığına uğradığı düşünülen batık gemi MV Panagiotis’in varlığından ötürü Gemi Enkazı Sahili veya sadece Batık Gemi olarak anılır .Türkiye’deki plajları yazmadım çünkü bu sıralamaya girmeyecek kadar güzeller…Bu plajlardan hangisini ziyaret ettiniz ya da ilk olarak hangisini ziyaret etmek istersiniz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin. Ayrıca, bu listede olması gereken benzersiz bir plajın fotoğrafı varsa, bizimle paylaşın.Like it? Share with your friends!

51
5 shares, 51 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
9
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
4
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
13
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
12
Eğlenceli
Aşk Aşk
6
Aşk
Çok komik Çok komik
8
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
4
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
13
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir