Sigaradan Daha Kötü Olan 8 Yiyecek


48
5 shares, 48 points

Sigaradan daha kötü olarak , dengesiz diyetler günümüzde tütün içmek yerine daha fazla insan öldürmektedir . Bilim adamları, önemli besinlerin bulunmamasının sağlığınıza zarar verebileceğini keşfetti . Bununla birlikte, diyetlerimize faydalı nitelikleri nedeniyle eklediğimiz bazı ürünler de vücudumuz için zararlı olabilir. Bunların arasında diğer gazlı içeceklere kıyasla sağlıklı görünen taze meyve suları var, ancak sizi diyabete bir adım daha yaklaştırabilir  .

Nestfun, biz sigaranın yaptığı zararlar gibi, diğer ürünler aslında seni yavaş yavaş öldürebilecek şeyleri araştırdık.

1. Taze meyve suları

Depositphotos.com ©   © Depositphotos.com   © Depositphotos.com  

Meyveler beslenmeniz için hayati önem taşır ve taze meyve suları günlük rasyonunuza eklemenin kolay bir yoludur. Bununla birlikte, sıvı halde, meyveler diyabet, kalp hastalığı ve obezitenin önlenmesinde önemli bir rol oynayan lif gibi sağlıklı öğelerinin çoğunu kaybeder . Dahası, kontrolsüz meyve suyu tüketimi, içerdikleri şeker miktarı nedeniyle bu sağlık sorunlarına neden olabilir . Aslında, bunların bazıları var kola Bir bütün olarak çok şeker!

Meyve suyu yerine bir parça meyve yemeniz önerilir. Bir meyve sizi doyurmaya ve tatlı bir şey için özleminizi tatmin etmeye yeter , oysa bir bardak meyve suyu yapmak için genellikle bir seferde birkaç meyve gerekir.

2. Granola çubukları

© Depositphotos.com   © Depositphotos.com

Besinler açısından zengin olmasına rağmen, bazı granola çubukları da ilave şeker bakımından zengindir. Besin Veritabanı göre, en popüler barlar 15 ila porsiyon başına şeker 30 g içerirler. Öte yandan, eğer doğru bir şekilde seçilirse, snack barlar açlığı öldürmek ve fazla oranlı yemek yemekten kaçınmak için mükemmel bir yoldur, çünkü önceden oranlandırılmıştır ve birçok hayati besin içerir. Mükemmel bir çubuk en az 3 g fiber, 5 g protein ve 10 g’dan az şeker içermelidir .

3. Suşi

© Depositphotos.com   © Depositphotos.com 

Suşi zararlı değildir. Ancak, suşideki asıl soruna neden olan çeşitli bileşenler ve katkı maddeleridir.Rulo Suşiler besin değerini artırmak mayonez, krem peynir, salça ve diğer tartışmalı ürünler ve bütün bir günün kalori alımı değerinde rulo rastgele set yapmak. Kilo problemlerinden kaçınmak için somonlu basit rulolar tercih edin.

4. Sigaradan kötü: Çiftlikli balığı

© Depositphotos.com   © Depositphotos.com 

Bu sorun suşi ile de ilgilidir. Yabani balıklar, kalp hastalığı ve felç riskini azaltabilecek zengin bir  sağlıklı Omega-3 yağ asidi kaynağıdır . Ancak içeriği balığın ne yediğine oldukça bağlıdır. Ne yazık ki, süpermarkette aldığımız balıklar genellikle okyanustan değil çiftliklerden geliyor. Bu nedenle, yalnızca sağlıklı besinlerden yoksun kalmazlar, aynı zamanda çiftçilerin daha hızlı büyümelerini sağlamak için kullandıkları kimyasal katkıları da içerirler .

Kasabanızda güvenilir bir taze balık kaynağı bulmaya çalışın ve bu suşi şeflerinin Philadelphia yuvarlağına sarılmış balıkları nereden satın aldıklarını sormaktan çekinmeyin.

5. Yağsız yiyecekler

Depositphotos.com ©   © Depositphotos.com   © Depositphotos.com  

Geçen yüzyılda, yağsız bir diyet bir  patlama oldu . Beslenme uzmanları, üreticilerin , ürünün doğal tadını korumak için sağlıklı yağları işlenmiş şeker ile değiştirmeye başladığını fark ettiler . Demek sağlıklı bir atıştırmalık gibi görünmek yerine, kelimenin tam anlamıyla gizlenmiş bir şeker bombası kullanıyordunuz. Artık uzmanlar , işlenmiş şeker içermeyen, peynir ve yoğurt gibi, protein bakımından zengin ve sağlıklı yağlar için süt ürünlerini tercih etmeyi öneriyorlar .

6. Tahıllar

© Depositphotos.com   © Depositphotos.com 

Tahıllar her zaman sağlıklı ve besleyici bir kahvaltı için basit bir çözüm olarak kabul edilmiştir. Ancak, bütün tahıl türleri aynı miktarda fayda sağlamamaktadır. çoğunluğu rafine tahıllardan yapılır. Bu işlem sırasında, tahıllar tam kalmanıza yardımcı olan önemli miktarda lif ve diğer besinleri kaybeder . Tahıllara daha iyi tat vermek ve çocuklar için daha çekici olmalarını sağlamak için tahıllara eklenen şeker miktarından bahsetmeyin.

Artan şeker alımı diyabet , kalp hastalığı ve obezite ile sonuçlanabilir  . Tahıl yerine, yulaf ezmesi veya tam tahıllı alternatifleri tercih edin – sizi tam ve enerjik tutacak kadar lif içeren.

7. Beyaz ekmek

© Depositphotos.com   © Depositphotos.com 

Beyaz ekmek, sağlıklı besinlerden ve liften yoksun rafine tahıllardan yapılan başka bir üründür. Lif sağlıklı kiloya, iyi tansiyona, diyabet ve kardiyovasküler hastalık riskine daha az katkıda bulunurken , beyaz ekmeğin buna sahip olmaması gerçeği, tüm bu sorunlarla yüzleşmenizin nedeni olabilir  .

Tam tahıllı ekmekler iyi bir alternatif olabilir. Dahası, çalışmalar günlük tüketimin yukarıda belirtilen hastalıkları geliştirme risklerini azalttığını göstermiştir .

8. Soya

© Depositphotos.com  

Soya ekoloji için olduğu kadar sağlığınız için de eşit derecede zararlı olabilir. Soya bitkilerinin besin toprağını soyup tamamen tahrip ettikleri için en yıkıcı monokroplar olduğu söylenir . Üstelik, çoğu soya fasulyesi genetik olarak modifiye edilmiştir , bu da onlardan herhangi birisini vaat eden besinleri zor almanız anlamına gelir.

Soya ile ilgili diğer bir problem de, vücudunuzdaki seviyesini artıran ve adet döngüsünü bozan yüksek izoflavon konsantrasyonları veya bitki östrojenleridir . Aynı nedenden ötürü, soya alımı genellikle beklenmedik kilo kaybına, terlemeye ve boynunuzun şişmesine neden olabilecek tiroid hormonlarının artan bir aktivitesi ile bağlantılıdır .

Bu yiyeceklerin sağlıklı olmadığını biliyor muydun? İyiden daha çok zarar veren başka yiyecekler biliyor musunuz? Bize bu gerçeklerden hangisini en büyüleyici bulduğunuzu söyleyin.

Önizleme fotoğraf kredisi Depositphotos.com , Depositphotos .com , Depositphotos trLike it? Share with your friends!

48
5 shares, 48 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
9
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
4
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
13
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
12
Eğlenceli
Aşk Aşk
6
Aşk
Çok komik Çok komik
8
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
4
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
13
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir