Sivrisinek Öldüren 11 Koku


40
8 shares, 40 points

Yaz aylarında hepimiz temiz havada daha fazla zaman geçirmek, parkta yürüyüş yapmak ve yeşillik ve çiçeklerin tadını çıkarmak isteriz. Ancak sivrisinekler en harika tatilleri bile mahvedebilir.

Nestfun , biz sivrisinekleri korkutacağını doğal kokulara tarifleri bulduk, bu yüzden yaz zevkleri tadını çıkarabilir.

1. Sivrisinek Kokusu: Vanilya tozu

Doğal sivrisinek ilaçları
© Dionisvera / shutterstock.com  

Vanilya tozunu 1 ila 10 oranında bebek losyonu ile karıştırın ve vücudunuzun tüm açık kısımlarına uygulayın. Vanilinleri suda eritebilir ve ardından karışımı cildinizin açık alanlarına ve kıyafetlerinize püskürtebilirsiniz.

2. Anason, karanfil, fesleğen ve okaliptüs esansiyel yağları

Doğal sivrisinek ilaçları
© Kerdkanno / shutterstock.com  

Anason, karanfil, fesleğen ve okaliptüsün uçucu yağları, seyreltilmiş yağları cildinizin açık alanlarına uygularsanız (bir bardak suya 5-10 damla) ya da bir su kaynağına püskürtün. şömine, bir aroma lambası veya ısıtılmış bir tava. Ayrıca bir pamuk topunu yağa batırarak pencere pervazına koyabilirsiniz.

3. Elderflower dallar

Doğal sivrisinek ilaçları
© LidiaLydia / shutterstock.com  

Odanıza taze elderflower twigs koyun. Sivrisinekleri domates yaprakları kadar kolay bir şekilde korkutacaklar. Ancak dikkatli olun, elderflower’ın güçlü kokusu uykunuzu kesebilir, bu nedenle geceleri dallarınızı odanızdan çıkarmak daha iyidir.

4. Karanfil

Doğal sivrisinek ilaçları
© Curioso / shutterstock.com  

Bir bardak suya 5 gr karanfil koyun ve 15 dakika kaynatın. Bu demirin 10 damlasını 1 çorba kaşığı kolonya ile karıştırın ve karışımı vücudunuzun açık bölgelerine uygulayın. Artık en az 2 saat açık kalabilirsiniz ve sivrisinekler sersemler ve sizden uzak duracaktır.

5. Sivrisinek Kokusu: Ardıç dalları

Doğal sivrisinek ilaçları
© Kaushik Ranjan Haldar / shutterstock.com  

Dışarıda otururken ateş yakmaya karar verirseniz, içine birkaç ardıç dalı bırakın.

6. Sedir yağı

Doğal sivrisinek ilaçları
© Jelena Yukka / shutterstock.com

Sedir yağı kokusu sadece sivrisinekleri değil, aynı zamanda sinekleri ve hamamböceklerini de korkutur.

7. adaçayı çim demlemek

Doğal sivrisinek ilaçları
© Pawle / shutterstock.com  

Adaçayı kökleri demi ile yüzünüze sürerseniz tek bir böcek dokunmaz. 0,4 galon suya bir avuç kıyılmış kök koymanız, kaynatın ve 20-30 dakika dinlendirmeniz gerekir.

8. Sivrisinek Kokusu: Papatya

Doğal sivrisinek ilaçları
© Irina Burakova / shutterstock.com  

Pirethrum papatya veya Dalmaçyalı krizantem sivrisineklere karşı eski bir doğal çözümdür. Kurutulmuş çiçekler, bu bitkinin sapları ve yaprakları bir toza öğütülebilir ve böceklerin sinir hücrelerini etkileyebilir. Dairenize veya evinize sadece birkaç küçük çubuk piretre koyabilirsiniz.

9. Buğday çimi demlemesi

Doğal sivrisinek ilaçları

© bogdan ionescu 
  © / shutterstock.com  

Eski zamanlarda insanlar sivrisinekleri ve diğer kan emici böcekleri korkutmak için buğday çimi demini kullanıyorlardı. 0,4 galonluk suya bir avuç buğday çimi kökünü koyun ve demlenin açık sarı bir renk alması için 3 kez kaynatın. Yüzünüzü ve ellerini bu demleme ile yıkayın ve yanınıza tek bir sivrisinek gelmeyecek.

10. Fesleğen yaprağı

Doğal sivrisinek ilaçları
© Afrika Stüdyo / shutterstock.com  

Doğranmış taze yaprakları ve fesleğen çiçeklerini veya kuş kiraz çiçeklerini kullanabilirsiniz. Onları odanıza koyun veya vücudunuzun açık alanlarına sürün.

11.Sivrisinek Kokusu: Yemeklik yağ, şampuan ve sirke

Doğal sivrisinek ilaçları

Sivrisinek ve sineklere karşı etkili bir kovucu yapmak için, ucuz yemeklik yağ, şampuan ve% 9 sirke gerekir. Bu malzemeleri eşit miktarlarda karıştırın ve beyaz köpük görene kadar iyice karıştırın. Bu kanşımı vücudunuza püskürtebilir veya bir kaba döküp açık bırakabilirsiniz.

Sirke böcekleri korkutur, şampuan güçlü bir kokuyu gizler, yağ ise herhangi bir kremin temelidir. Bu kovucu çocuklar için güvenlidir ve güçlü bir kokusu yoktur.

Bu kovuculardan hangisini denerdiniz? Ya da belki kendi doğal bir kovucu için tarifi var mı?Like it? Share with your friends!

40
8 shares, 40 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
5
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
13
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
9
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Aşk Aşk
2
Aşk
Çok komik Çok komik
4
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
13
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
9
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir