Spor Salonunda 1 Saat Egzersiz Yerine Evde 4 Dakikalık Bir Egzersiz


80
8 shares, 80 points

Fitness salonlarına gidip 1 saat egzersiz yapmak yerine bu içeriğimiz de size göstereceğimiz egzersiz hareketleriyle sadece 4 dakika egzersiz yapmanız yeterli olacak.
Spor salonlarında yorucu bir egzersiz yerine evinizde sizi fazla yormayacak ve en fazla 5 dakika sürecek bu egzersizle harika bir forma sahip olabilirsiniz.Bu içeriğimizde sizlere Brightside’dan bulduğumuz “evde 4 dakikada harika egzersiz” i göstereceğiz.

Sit-up Hareketi – Mide HareketiAyaklarınızı omuz genişliğinde açın. Bir sandalyeye otururmuş gibi. Ellerinizi başınızın arkasına yerleştirerek ve sırtınızı mümkün olduğunda düz tutmaya çalışarak eğilip kalın. Bu hareket hem mide hemde bacak ve popo kaslarına baskı uygular.

Push-ups Hareketi – Mekik HareketiÖncelikle A konumunu alın. Eller omuz genişliğinde; Yavaşça bedeninizi düşürmeye, kollarınızı bükmeye ve dirsekleri vücudunuza yakın tutarak çalışmaya başlayın. Bu hareket kollarınızın kaslarına ve tüm vücudunuzun formda kalmasını sağlar. Zaten Mekik Hareketini bilmeyenimiz yoktur. 🙂

Mountain climber – Dağ Tırmanışı HareketiBu egzersiz karın kaslarınızı güçlendirecek ve kalori yakmanıza yardımcı olacak harika bir egzersiz. Başlama konumu push-up’larda (Mekik Hareketi) olduğu gibidir.

Lunges Hareketi – Bacak Hareketi Ayaklarınızı omuz genişliğinde, eller bele yerleştirerek konum alınır. Sol ayağınızı kullanarak ileriye doğru büyük bir adım atın (sol bacak dik açı oluşturmalı ve sağ diz neredeyse zemine değiyor olmalı). Bu egzersizi uygularken sırtınızı düz tutmak çok önemlidir.

Jumps Hareketi – Zıplama Hareketi Zıplama olarak bilinen bu egzersiz, fiziksel ve aerobik dayanıklılığı artırdığı için yapılır ve ABD’deki askeri eğitimin bir parçasını oluşturur. İlk pozisyonda kollar vücuda yerleştirilir. Bacaklarınızı yanlara doğru açın ve kollarınızı başınızın üstüne yerleştirin. Bu pozisyonu aldıktan sonra zıplayın. Bu hareketi birden fazla kes tekrarlayın.

Like it? Share with your friends!

80
8 shares, 80 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
12
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
6
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
2
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
1
Eğlenceli
Aşk Aşk
9
Aşk
Çok komik Çok komik
10
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
6
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
2
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir