Neden Tavuk Göğsü Üzerine Beyaz Çizgilere Bakmamız Gerekiyor?


79
10 shares, 79 points

Çiğ tavuk eti normalde pembedir, ancak tavuk göğsünüzde beyaz çizgiler görmüş olabilirsiniz. Eğer öyleyse, muhtemelen bu çizgilerin normal olup olmadığını merak etmişsinizdir. Bologna Üniversitesi’nden bir  araştırma , bu beyaz çizgilerin bizim düşündüğümüzden çok daha ciddi bir şey olabileceğini gösteriyor.

Nestfun olarak bizler,  yemek konusunda bilinçli kararlar vermenin yanı sıra, ne yemelisiniz ve yememelisiniz hakkında bilgi edinmekle her zaman ilgileniyoruz. Bu yüzden bu bulguları sizinle paylaşıyoruz.

Tavuk Göğsü Üzerine Beyaz Çizgiler zararlı mı

İtalyan Hayvan Bilimi Dergisi’nde yayınlanan bir  çalışmada , çizgili et parçalarının normalden daha yağlı olduğu ve genellikle normal yağ içeriğinin% 224’ü aştığı tespit edildi. Bu nedenle araştırmacılar, çizgilerin tavukların daha hızlı büyümelerine ve normalden daha fazla kilo almaları için kullanılan yeni çiftçilik ve yetiştirme tekniklerinin bir sonucu olduğuna inanıyor  . Bu aynı zamanda melez kuşlarda sıklıkla bulunan bir kas hastalığının bir işareti olabilir.

Tavuk Göğsü Üzerine Beyaz Çizgiler zararlı mı

Çalışmanın da vurguladığı gibi, 50 yıl öncesine kıyasla, tavuklar ve hindiler daha önce ihtiyaç duyulan zamanın yarısında 6 kilo kadar büyüyor ve vücut ağırlığının iki katı kadar satılıyor. Bu, tavukların , doymamış bir hayvansal yağ olan ek kümes hayvanı yağı bakımından zengin  , yüksek enerjili diyetlere yerleştirilmesinde belirgindi  . Bu uygulamaların birçoğu, kümes hayvanlarına son yıllarda gelen talebi doldurmakta ve göğüs eti özellikle Avrupa ve Kuzey Amerika’da popüler olmaktadır. Ne yazık ki, bu uygulamalar kuşlarda bir kas bozukluğuna yol açmış olabilir, bu da  beyaz çizgili tavuk göğsünde görülen yağ miktarının artmasıyla kasların azalmasına neden olabilir.

Tavuk Göğsü Üzerine Beyaz Çizgiler zararlı mı

Çalışma ayrıca tavuk etinin yıllar içinde besin değerinin bir kısmını kaybettiğini, beyaz çizgilerin etin aşamalı olarak işleyen proteinleri kaybettiğini gösterdiğine dair endişeleri artıracağını iddia etti . Bununla birlikte, çalışmanın bir parçası olarak yapılan bir  anket , beyaz çizgilerin sadece filetoların yaklaşık% 12’sini etkilediğini, bu nedenle kesin bağlantılar kurmak zor olduğunu iddia etti.

Tavuk Göğsü Üzerine Beyaz Çizgiler zararlı mı

Genel olarak, beyaz çizgili etin, bir başka sakınca olsa da, yemenin güvenli olduğuna inanılmaktadır. Sağlıklı tavuklara kıyasla, etler daha sert olabilirdi; bunlar genellikle “odunsu” olarak adlandırılır. Aynı zamanda daha az lezzete sahip olduğuna inanılıyor ve turşu çok iyi emmiyor.

Sonunda, beyaz çizgiler et endüstrisi için en iyi PR olmayabilir. Bir ankete göre tüketicilerin yaklaşık yarısı ılımlı çizgili tavuk almayacaklarını söyledi. Şiddetli şeritleme içeren filetoların ayrıca daha şişkin göründüğü ve mermer görünümlü olduğu da belirtilmiştir. Bu şeritler gerçekten, eti daha uygun hale getiren yeni üreme tekniklerinin sonucu olsaydı, kesinlikle geri tepti.

Sonuçta, etin sadece neyi etkilediğini ve uzun vadede sonuçların hem kuşlar hem de tüketiciler için ne olabileceğini belirlemek için daha fazla çalışma yapılması gerekse de, şeritler muhtemelen kanatlı hayvan endüstrisi için iyi bir haber değil. İnsanlar güvenli olduğunu düşündükleri şeyleri satın almaya başlayacak ve büyük insan nüfusuna sağlıklı yiyecek sağlama konusunda hiçbir kısayol bulunmuyor.

Et alırken dikkatini çeken sıra dışı şeyler neler? Düşüncelerinizi bizimle yorumlarda paylaşın.Like it? Share with your friends!

79
10 shares, 79 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
9
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
4
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
13
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
12
Eğlenceli
Aşk Aşk
6
Aşk
Çok komik Çok komik
8
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
4
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
13
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir