Teyzeler Her Çocuğun Yaşamında Önemli Bir Rol Oynuyor, İşte Nedeni


85
9 paylaş, 85 points

Eğer bir teyzeye sahip olacak kadar şanslıysan, onun ne kadar havalı olduğunu biliyorsun. Eğlenceli olan sadık bir arkadaş. Teyzeler her çocuğun hayatında çok önemli insanlardır, ebeveynlerden ve büyük ebeveynlerden daha az rol oynarlar. Ve sadece bir aile üyesi olmakla ilgili değil, yeğenlerinin yaşamlarında özel bir yer işgal etmek için çaba sarfetmekle ilgili.

Teyze, doğumdan hemen sonra çocuğu tanıyan az sayıda kişiden biridir ve buna göre çocuk bakıcısı olarak hareket eder , alışkanlıklarını bilir ve yetiştirilmelerine katılır. Ebeveynlerin bebeklerini emanet etmeleri aile üyelerinden daha iyi kim olabilir? Teyzeler, büyükanneler ve büyükbabalar her zaman hayatlarındaki çocuklarla ilgilenmeye hazırdır, ancak teyzenin dedelerden daha fazla dayanıklılığı vardır.

 Bu, çocuğun ruh hallerine ve kaprislerine daha az duygusal olarak cevap vermesini sağlar.Yetişkin yaşına rağmen, teyze arkadaş olarak hareket edebilir. Çocuğun ebeveyni olmadığı gerçeği, çocuğun  gözünde bir otorite kalırken , onlarla eşit düzeyde iletişim kurmasını ve ortak bir dil bulmasını sağlar. Teyze çocuğu en iyi arkadaş olarak gördüğünde, keyifli ve sıcak anılar yaratırken eğlenmek ve birlikte eğlenmek çok kolaydır.
Teyzeler Her Çocuğun Yaşamında Önemli Bir Rol Oynuyor, İşte Nedeni 1
Çocuklar bazen ebeveynlerin  kötü bir habere nasıl tepki verebileceğinden korktukları için başka bir kişiyle sorunları hakkında konuşmaları daha kolaydır. Ve şu anda, teyzenin çocuğunu tarafsız bir şekilde, öfke, hayal kırıklığı veya suçlama olmadan dinlemesi işleri kolaylaştırır. Daha sonra, zengin yaşam deneyimlerine dayanarak değerli tavsiyeler verebilir , destek sağlayabilir ve çocuğun sorunlu durumlarla baş etmesine yardımcı olabilir.

Bir çocuğun hayatındaki teyzenin varlığı onların aile değerleri oluşturmasını sağlar. Çocuk, kız kardeşleriyle yakın arkadaşı olan anne-baba örneklerini izler ve onları aile ilişkilerini kurma ve anlamada rol model olarak görürler . Hatta kardeşleri ve diğer aile üyeleriyle aynı şekilde iletişim kurmaya çalışacaklar. Ve sevdiklerinizle olan güçlü bağlardan daha değerli ne olabilir?
Teyzeler Her Çocuğun Yaşamında Önemli Bir Rol Oynuyor, İşte Nedeni 2
Teyze, çocuğun ebeveynlerini çok iyi tanıyor, böylece çocuğa onlar hakkında çok şey anlatabilir. Çocuklukları ve gençlikleriyle ilgili hatıraları ve hikayeleri paylaşarak, teyze çocukla olan ilişkisini güçlendirebilir. O onları tanır farklı gözlerle ebeveynleri bakmak ve çocuk ebeveynleri anlamak ve daha iyi hayatlarını tanımak yapan bazı ilginç gerçekleri öğrenir. 

Ve dürüst olalım, ebeveynlerimizin gençliği hakkındaki hikayeler, özellikle onları sansürlemek için orada olmadan, son derece heyecan verici ve ilginç.Teyzem hem ebeveyni hem de çocuğu tanıdığı sürece, arabulucu olarak hareket edebilir.

 Bazen ailelerde kuşak sorunları olabilir. Ebeveynler çocuklarıyla nasıl konuşacaklarını bilmiyorlar ve sırayla çocuklar da yaşlılarının onları anlamadıklarına inanıyor. Teyzem her iki tarafa diğerinin isteklerini ve iddialarını aktarmaya çalışabilir . Bu tartışmaya katılmıyor ve bu yüzden durumu kenarlardan görüyor. Bu durumda hem ebeveynler hem de çocuklar onu dinleyecektir, çünkü aynı zamanda hem yetişkin hem de arkadaş.
Teyzeler Her Çocuğun Yaşamında Önemli Bir Rol Oynuyor, İşte Nedeni 3
Çocuk sahibi teyzenin çocuğa arkadaş ve oyun arkadaşı sağlaması da önemlidir  . Büyükanne ve büyükbabasında birlikte vakit geçirebilir, ailelerinin tarihini öğrenebilir ve sadece aile çevresinde toplanıp eğlenebilirler. Teyzenin çocuğu yoksa, o zaman ona yardım etme sırası geldi. Çocuksuz teyzeler, yeğenlerinin ve yeğenlerinin, kendi küçük çocuklarına sahip olmadan, çocuklara sevgi, bakım ve hassasiyet göstermeleri için bir fırsat olduğunu bulur.

Teyze çocuğun hayatındaki rolü vurgulanamaz. Önemli, ailesinin ve hayatının bir parçası ve yeğenleri ve yeğenleri için daima orada olacak. Onları seviyor ve ona bu aşkın karşılıklı olduğunu söylemek için özel bir fırsat beklemene gerek yok.Teyzen var mı yoksa belki de yeğenlerin ve yeğenlerin var mı? İkiniz arasındaki ilişki nasıl? Hikayenizi yorumlarda bizimle paylaşın.
Teyzeler Her Çocuğun Yaşamında Önemli Bir Rol Oynuyor, İşte Nedeni 4Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

85
9 paylaş, 85 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
9
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
4
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
13
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
12
Eğlenceli
Aşk Aşk
6
Aşk
Çok komik Çok komik
8
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
4
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
13
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı