Tıkanmış Olan Bir Mutfak Lavabo Drenaj Borusunu Açmanın Kolay Yolları


87
9 paylaş, 87 points

Mutfaktaki bir tıkanıklık, evinizde karşılaşabileceğiniz en yaygın ve rahatsız edici sorunlardan biridir. Her zaman ve sonra, günlük işlerinize ciddi şekilde müdahale ediyor. Neyse ki, sorunu çözmek için bir tesisatçı çağırmaktan çok daha ucuz ve daha kolay yollar var.
1. Kabartma tozu, tuz ve sirke ile yağlı bir tıkanıklığı giderin. Her şeyden önce, sıcak su dökerek başlayın. Bir tıkanmayı yumuşatmaya ve biraz parçalamaya yardımcı olur.1/2 fincan kabartma tozu ve 1/4 fincan tuz alın. Bunları karıştırın ve boşaltma deliğine dökün.Kaynayana ve diğer malzemeler üzerine dökmeye hazır olana kadar bir bardak sirkeyi ısıtın.Elde edilen köpüğün dışarı çıkmasına izin vermemek için tahliyeyi hızla kapatın.15 ila 30 dakika bekleyin, sonra başka bir suyla sıcak su ile bitirin.
Tıkanmış Olan Bir Mutfak Lavabo Drenaj Borusunu Açmanın Kolay Yolları 1
2. Tuz ve kaynar su ile ilgili problemi ortadan kaldırın.Tıkanma ciddi değilse veya henüz yeni oluşmaya başladıysa, daha hafif önlemler almayı seçebilirsiniz . Tuz boruyu içeriden temizler, bakteri ve istenmeyen kokuları aynı anda giderir. Etkisi oldukça ılımlı olduğundan, özellikle tıkanma beklenenden daha büyükse, işlemi birkaç kez tekrarlamanız gerekebilir.Yarım bardak tuz alın ve boşaltma deliğine dökün.Bir su kaynar su ısıtıcısı alın ve tuzun üzerine dökün. Sıcak suyun ellerinize veya vücudunuza sıçramamasına dikkat edin.Sıcak musluk suyunu açın ve tahliye deliğini daha fazla suyla yıkayın.Gerekli olduğunu düşünüyorsanız, tekrarlayın.
Tıkanmış Olan Bir Mutfak Lavabo Drenaj Borusunu Açmanın Kolay Yolları 2
3. Sirke ve kabartma tozu kullanın.Sirke ve kabartma tozu, tıkanıklığın giderilmesi konusunda klasikler. Bu, hızlı ve basit bir çözümdür,hatta bir madeni para harcamak zorunda kalmayabilirsiniz, çünkü büyük olasılıkla mutfağınızda bu malzemeleri bulundurmanız gerekir.Kanalizasyona biraz kaynar su dökün. Sonra 0,5 – 1 fincan kabartma tozu ekleyin ve birkaç dakika bekletin.Şimdi kaynar su ve sirkeyi 1: 1 oranında karıştırın ve kabartma tozu üzerine dökün.Karışımı içerisindeki sihrinin çalışmasını sağlamak için tahliyeyi kapatın. Bir fiş, bir piston veya başka herhangi bir şey kullanabilirsiniz – çıkmasına izin vermeyin.Doldurmak için içine bir bardak daha sıcak su dökün. Mükemmel!
Tıkanmış Olan Bir Mutfak Lavabo Drenaj Borusunu Açmanın Kolay Yolları 3
SodaSodyum hidroksit, bazı sert maddeleri sıvılara dönüştürebilen sihirli bir kimyasaldır. Tıkanmayı önleyici ilaçlarda bir bileşen olarak kullanılır  , onları özellikle güçlü kılar, çünkü saçları ve diğer kalıntıları bile kırabilir. Bu sihirli maddeden yararlanmak için :Bir kova alın ve 3 litre soğuk suyla doldurun.Kovaya 750 ml sıvı kostik soda ekleyin ve iyice karıştırın (çıplak elle dokunmayın!)Su, kimyasal reaksiyon nedeniyle fizylenmeye ve ısınmaya başlayana kadar bekleyin.Karışımı kanalizasyona dökün ve yaklaşık 20 dakika bekletin.Süre dolduğunda, bir su kaynar su ile yıkayın
Tıkanmış Olan Bir Mutfak Lavabo Drenaj Borusunu Açmanın Kolay Yolları 4
Bir açma teli kullanın
Tıkanmış Olan Bir Mutfak Lavabo Drenaj Borusunu Açmanın Kolay Yolları 5Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

87
9 paylaş, 87 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
10
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
5
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
1
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
13
Eğlenceli
Aşk Aşk
8
Aşk
Çok komik Çok komik
9
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
5
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
1
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı