Tüm Anne Babaların Bilmesi Gereken 10 Çocukluk Çağı Hastalıkları


84
9 paylaş, 84 points

Bir çocuk hastalığın ilk belirtilerini gösterdiğinde, birçok ebeveyn ateşi düşüren soğuk algınlığı ilaçlarını kullanmaya başlar. Ancak, daha ciddi hastalıkların normal soğuk algınlığının belirtilerini gizleyebileceğini bilmiyorlar. Çocuklarının sağlığını korumak için, ebeveynler çok geç olmadan semptomlarına dikkat etmelidir.
Anjin( Bademcik)Düzenli soğuk algısı belirtileri:boğaz ağrısıateşBelirgin semptomlar:genişletilmiş bademciklerdil ve ağız üzerinde beyaz kaplamagözlerde ağrı yüksek ateşzayıflıkyutma güçlüğüBir çocuğun boğaz ağrısı ve ateşi varsa, soğuktan acı çektiklerini varsaymak doğaldır. Bununla birlikte, bu belirtiler anjinin erken belirtileri olabilir. Angina ciddi komplikasyonları nedeniyle tehlikelidir . Streptococcus bu hastalığın patojeni olup genellikle kalbi veya böbrekleri enfekte eder. Komplikasyonları önlemek için doktorlar genellikle hastalığın ilk günü kadar erken antibiyotik reçete ederler. Onları çocuğuna vermeyi ihmal etme..
Tüm Anne Babaların Bilmesi Gereken 10 Çocukluk Çağı Hastalıkları 1
Rotavirüs enfeksiyonuDüzenli soğuk algısı belirtileri:boğaz ağrısıateşgenel olarak kötü hissetmekburun akıntısıBelirgin semptomlar:karın ağrısıkusmaishalBu hastalık soğuk ve çeşitli sindirim bozukluklarının semptomlarını birleştirir. Hasta biriyle temas ederseniz veya enfekte olmuş yiyecek veya su içirirseniz enfekte olabilirsiniz. Vücut kusma ve ishal nedeniyle çok fazla su kaybeder, bu nedenle dehidratasyon bu hastalık sırasında endişelenmek için en büyük tehlikedir . Bu yüzden ebeveynlerin yapması gereken ilk şey, çocuklarına su vermesidir – ancak her 3-5 dakikada bir 1 çorba kaşığı gibi sadece küçük, sindirilebilir miktarlarda.
Tüm Anne Babaların Bilmesi Gereken 10 Çocukluk Çağı Hastalıkları 2
Boğulurcasına öksürükDüzenli soğuk algısı belirtileri:kuru öksürükateşburun akıntısıBelirgin semptomlar:boğmaca sesiyle kötü bir öksürükkusmaHer doktor en erken aşamada boğmacayı tanıyamaz, bu nedenle çocuğu anti-soğuk ilaçla tedavi etmek başlangıçta yanlış pozitif sonuçlar verebilir. Fakat zaman geçtikçe, hastalığın ilk açık belirtisi olan “whoop” sesine sahip kötü öksürük ortaya çıkar. Bu sert öksürük bir kusma ile bitebilir. Beklemeyin ve en kısa sürede doktora gitmeyin, çünkü sadece bir profesyonel bir dizi testle hastalığa karar verebilir.
Tüm Anne Babaların Bilmesi Gereken 10 Çocukluk Çağı Hastalıkları 3
Kızıl HastalığıDüzenli soğuk algısı belirtileri:boğaz ağrısıateşzayıflıkBelirgin semptomlar:küçük kırmızı döküntüScarlet ateşi çoğunlukla bebeklerde görülen bir şeydir. Hastalığın başlamasından bir gün sonra vücutta küçük bir kırmızı döküntü görülebilir. Kırmızı ateşin ayırt edici özelliği, döküntülerin burunta veya dudak çevresindeki ciltte görünmemesidir. İç organlarda ciddi komplikasyonların önlenmesi için, doktorlar genellikle tıpkı anjinada olduğu gibi antibiyotik reçete ederler.
Tüm Anne Babaların Bilmesi Gereken 10 Çocukluk Çağı Hastalıkları 4
AstımDüzenli soğuk algısı belirtileri:öksürükBelirgin semptomlar:nefes darlığıakciğerlerden gelen boğucu bir gürültüEnfeksiyöz hastalıkların yanı sıra, öksürük astımdan da kaynaklanabilir. Astım kalıtsal bir hastalıktır, bu nedenle ailenizde bulunan insanlar varsa, dikkatli olmalısınız. Bir kişinin astımı olduğunda, SARS, alerjik reaksiyonlar, hatta gülme veya ağlama sırasında bile boğulma riski yüksektir. Astım kronik bir hastalıktır, ancak doğru şekilde tedavi ederseniz, bunu uzun bir süre için unutabilirsiniz. Kötüleşen bir astım vakası herhangi bir zamanda olabilir, bu nedenle bunu önlemek için çocuğunuzun doktorunuz tarafından reçete edilen antihistaminiklere vermeniz gerekir.
Tüm Anne Babaların Bilmesi Gereken 10 Çocukluk Çağı Hastalıkları 5
çocuk felciDüzenli soğuk algısı belirtileri:zayıflıkateşgenel olarak kötü hissetmekBelirgin semptomlar:bacaklarda ve kollarda ağrıyön belirtisi yokPoliomiyelit veya çocuk felci, omuriliği hedef alan ve ciddi felce neden olabilen çok ciddi bir hastalıktır. Genellikle doğru bir şekilde teşhis edilmez ve bunun yerine düzenli soğuk algınlığı gibi tedavi edilir. Sadece çocuk bacaklarında ve kollarındaki ağrılardan şikayet etmeye başlarsa, hareket bozuklukları geliştirirse veya yönünü kaybederse, doktorlar daha ciddi bir hastalıktan şüphe duyarlar. Polio sadece özel bir kan testinden sonra teşhis edilebilir. Hastalık gittikten sonra, çocuk uzun ve zor bir rehabilitasyon döneminden geçmelidir ve normal hareketler asla geri yüklenemeyebilir.
Tüm Anne Babaların Bilmesi Gereken 10 Çocukluk Çağı Hastalıkları 6
TüberkülozDüzenli soğuk algısı belirtileri:kuru öksürükboğazda gıdıklamaateşiştahsızlıkgenellikle kötü ve yorgun hissetmekBelirgin semptomlar:Kötü ıslak öksürükgiderek zayıf hissetmeksoluk ciltöksürürken krampTüberküloz başlangıç ​​evrelerinde soğuk algınlığı ile kolaylıkla karışabilir, ancak önemli bir fark vardır. Genellikle, bir kişi soğuk virüsü olduğunda, belirtiler birkaç gün içinde kaybolur. Fakat eğer TBC varsa, hastalık gelişmeye devam eder. Onların tenleri solgunlaşır ve ateşleri uzun bir süre ortadan kaybolmaz. Çocuğunuzun öksürüğüne dikkat etmek önemlidir. Metalik bir sesle eşlik ediyor ve kramplara yol açabilir. Tüberküloz olabileceğine dair bir şüphe varsa, mümkün olan en kısa sürede bir doktora gitmeniz ve çocuğunuzun akciğerlerini röntgeni çekmeniz gerekir.
Tüm Anne Babaların Bilmesi Gereken 10 Çocukluk Çağı Hastalıkları 7
krup hastalığıDüzenli soğuk algısı belirtileri:zayıflıkateşgenel olarak kötü hissetmekBelirgin semptomlar:Kötü öksürükşişmiş boğazKrup , düzenli soğuk algınlığı ile başlayabilir. Bir çocuk üşüttüğünde, virüs üst solunum yollarına girer ve daha sonra alt olanlara iner ve boğazın şişmesine neden olur. Şişlik boğazını sıkar ve çocuğu öksürür. Onların öksürüğü havlayan bir köpek gibi ses çıkarır ve nefesleri yüksek ve ağır olur. Krup olduğundan şüphelenirsen hemen ambulansı aramalısın. Bu hastalık genellikle ölüme yol açar. Bir çocuk zamanında yardım almazsa, hava yolu bloke olur ve boğulma riski vardır. Krupanın çok hızlı geliştiğini ve hızlı davranmazsanız ölümcül olabileceğini unutmamak önemlidir.
Tüm Anne Babaların Bilmesi Gereken 10 Çocukluk Çağı Hastalıkları 8
KızamıkDüzenli soğuk algısı belirtileri:zayıflıkburun tıkanıklığıboğaz ağrısıateşeklemlerde ağrıBelirgin semptomlar:yanakların içlerinde beyaz lekelervücutta kızarıklıkKızamık ciddi bir bulaşıcı hastalıktır. Erken aşamalarında, kızamık ve grip birbirlerinden ayrı olarak söylemek zor. Ancak, bir çocuk kızamık olduğunda, ağız mukuslarında yanaklarda beyaz lekeler olarak görülen bazı değişiklikler vardır. Birkaç gün sonra, hastalığın teşhis edilmesine yardımcı olabilecek bir döküntü görülebilir. Enfeksiyonun yayılmaması için hasta çocuğu izole etmek önemlidir. Kızamık, komplikasyonlarından dolayı tehlikelidir, bu nedenle hastalığın başlangıç ​​aşamasında çok dikkatli olmalısınız.
Tüm Anne Babaların Bilmesi Gereken 10 Çocukluk Çağı Hastalıkları 9
KızamıkçıkDüzenli soğuk algısı belirtileri:burun akıntısıboğaz ağrısıateşBelirgin semptomlar:vücutta bir döküntüKızamıkçık , bağışıklık sistemine ve tüm iç organlara ve sistemlere zarar veren bir virüsün neden olduğu bulaşıcı bir hastalıktır. Kızamıkçık önemli bir belirtisi ilk enfeksiyondan sonra 3. günde ortaya çıkan bir döküntüdür. Erken evrelerinde, döküntü kulakların etrafında, boynun ve yanakların ön kısmında lokalize olur, ancak hiçbir zaman elin avuçlarında veya ayakların derisinde görülür. Çocuğun döküntüsü, kanı ve idrarını test etmek, hastalığın teşhis edilmesine yardımcı olabilir.Çocuklarınıza iyi bakın ve semptomlarına çok dikkat edin. Hangi soğuk algınlığı için en kolay hata olduğunu düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde düşündüğünüzü bize anlatın!Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

84
9 paylaş, 84 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
5
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
13
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
9
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Aşk Aşk
2
Aşk
Çok komik Çok komik
4
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
13
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
9
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı