Ünlü Resimlerin Yeni Yüzünü Gösteren 10 Gizli İşaret

İşleri bittikten yıllar sonra bile, ünlü sanat eserleri bizi yaratmaya devam ediyor. Garip ve net olmayan detayları, çok fazla spekülasyon getirdi. Bununla birlikte, gelişmiş teknoloji sayesinde, bu gizemli eserlerin birçoğu hakkındaki gerçeği öğrenmeye daha da yaklaşıyoruz.


72
8 paylaş, 72 points

1. Son Akşam Yemeği içindeki müzik

Ünlü Resimlerin Yeni Yüzünü Gösteren 10 Gizli İşaret 4

Da Vinci’nin çalışması, gizli anlamları ve kodları ile ünlüdür. İtalya’dan bir bilgisayar teknisyeni , Son Akşam Yemeği içindeki gizli ilahiyi , her bir ekmeğin üzerine bir nota yerleştirerek keşfettiğini iddia ediyor . Daha da şaşırtıcı olan, bu şarkı çalındığında, mükemmel bir müzikal uyum içinde olmasıdır.

2. Kayıp balina

Ünlü Resimlerin Yeni Yüzünü Gösteren 10 Gizli İşaret 5

Bazı resimlerin yaşlılığı nedeniyle, inanılmaz ayrıntılar dikkatli baksan da kaçabilir. Scheveningen Kumları , 2014’teki restorasyonundan önce izleyiciye sahilde bir kalabalığın neden toplandığına dair bir gösterge vermeyen resimlerden biri  . Ancak, resim yıllar süren kirlerden temizlendikten sonra, bir balina ortaya çıktı .

3. Gizli sanatçı kendi kendine portre

Ünlü Resimlerin Yeni Yüzünü Gösteren 10 Gizli İşaret 6

Kendi portrelerini kendi eserlerinde saklamak, sanatçıların yaptığı nadir bir şey değil. Ancak, bazen keşfedilmeleri bile yıllar alabilir. Daha fazla analizden sonra uzmanlar , Caravaggio’nun bu nadir ve eşsiz kendi portresini en ünlü eserlerinden birinin içinde saklı buldular . Sanatçının bir şövale boyadığı bir şarap sürahisinin içinde oturduğu gösterilmiştir.

4. Sanatın arkasındaki Yunan efsanesi

Ünlü Resimlerin Yeni Yüzünü Gösteren 10 Gizli İşaret 7

Wood, çiftçi bir çiftin pastoral resmi, daha yakından bakana kadar normal görünüyor . Kadının broşu, yeraltı Hades kralı tarafından kaçırılan Yunan karakteri Persephone’nin bir resmi . Öyleyse, adamın klasik sanatta sık sık tasvir edildiği Hades’e benzer bir dirgen tutması tesadüf değildir.

5. hayali çiçekler ve bitkiler

Ünlü Resimlerin Yeni Yüzünü Gösteren 10 Gizli İşaret 8

Sanatçılar, çalışmalarına ne kadar ayrıntı koyabilecekleriyle bizi tekrar tekrar etkiliyor. Botticelli’nin La Primavera’sı farklı değil. Resimde, detaylara inanılmaz bir özenle çizilmiş 500 bilinen bitki türü gösterilmektedir . Ancak, uzmanları bulmaya devam eden , var olanların melezleri olabilen veya tamamen yapılan türler de vardır  .

6. Michelangelo’nun eserinde Anatomi

Ünlü Resimlerin Yeni Yüzünü Gösteren 10 Gizli İşaret 9

Michelangelo sadece mükemmel bir sanatçı değil, aynı zamanda bir anatomi dehasıydı. İşi , Adem’in Yaratılışı , sık sık Tanrı’nın insan beyninin şeklini andıran pelerininden dolayı  spekülasyon konusu olmuştur  . Michelangelo’nun zamanının kilisesinin en büyük hayranı olmadığı ve kiliseden intikamını almak için kasıtlı olarak böyle bir ayrıntı ekleyebileceği söyleniyor

7. Eski Balıkçının 2 yüzü 

Ünlü Resimlerin Yeni Yüzünü Gösteren 10 Gizli İşaret 10

Pek çok resim, belli bir açıdan gözlemlenirse bakanları gözünü kandırabilir. Csontváry Kosztka’nın eski bir balıkçıya yönelik çalışması , bir zamanlar 2’ye bölünmüş  ve her iki tarafın yansıtıldığı bir değil, 2 farklı karakterin öyküsünü anlatıyor . Bir yandan namazda dindar bir adam var, diğer yandan fırtınalı bir denizde yelken Şeytan’a benzeyen korkutucu bir şey var.

8. Yabancılar ve uçan nesneler

Ünlü Resimlerin Yeni Yüzünü Gösteren 10 Gizli İşaret 11

Saint Giovannino’lu Madonna şüphesiz en gizemli resimlerden biri. Sadece parçayı kimin boyadığı üzerine hala uzmanlar tartışmakla kalmıyor, aynı zamanda içinde şüpheli yabancı görünümlü detaylar da var. Sürpriz bir şekilde ona bakan bir adamla arka planda uçan bir nesne , ressamın Dünya’nın ötesindeki hayata inanıp inanmadığını merak etti.

9. Modern bir son akşam yemeği

Ünlü Resimlerin Yeni Yüzünü Gösteren 10 Gizli İşaret 12

Van Gogh’un Gece Cafe Terası ilk bakışta oldukça sıradan görünüyor, ancak arkasındaki düşünce ve detaylar ustaca. Daha yakından bakıldığında, Van Gogh , sahneyi The Last Supper’dan yeniden yarattı, garson beyazı bir pencerenin önünde duran ve her iki taraftaki insanlarla çevrelenmiş bir pencerenin önünde duruyordu

10. Resimde’ki Yüz

Ünlü Resimlerin Yeni Yüzünü Gösteren 10 Gizli İşaret 13

İtalya’nın Assisi’deki bir kilisede Giotto fresklerinin restorasyonu sırasında, sanat restoratörleri beklenmedik bir keşif yaptı : fresk panellerinden birinin bulutlarında gizlenmiş Şeytan’a benzeyen bir yüz buldular . Uzmanlar, Giotto’nun oradaki yüzü kendi eğlencesi için veya hatta iyi ilişki içinde olmayan biriyle alay etmek için boyadığını düşünüyor.

Bu gizli sırlar hakkındaki düşüncelerin neler? Sanatçıların onları bilerek yaptığını mı düşünüyorsun? Sıra dışı teorilerinizi yorumlarda bizimle paylaşın!Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

72
8 paylaş, 72 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
6
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
1
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
10
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
9
Eğlenceli
Aşk Aşk
4
Aşk
Çok komik Çok komik
5
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
1
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
10
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı