Ünlü Resimlerin Yeni Yüzünü Gösteren 10 Gizli İşaret

İşleri bittikten yıllar sonra bile, ünlü sanat eserleri bizi yaratmaya devam ediyor. Garip ve net olmayan detayları, çok fazla spekülasyon getirdi. Bununla birlikte, gelişmiş teknoloji sayesinde, bu gizemli eserlerin birçoğu hakkındaki gerçeği öğrenmeye daha da yaklaşıyoruz.


1. Son Akşam Yemeği içindeki müzik

Da Vinci’nin çalışması, gizli anlamları ve kodları ile ünlüdür. İtalya’dan bir bilgisayar teknisyeni , Son Akşam Yemeği içindeki gizli ilahiyi , her bir ekmeğin üzerine bir nota yerleştirerek keşfettiğini iddia ediyor . Daha da şaşırtıcı olan, bu şarkı çalındığında, mükemmel bir müzikal uyum içinde olmasıdır.

2. Kayıp balina

Bazı resimlerin yaşlılığı nedeniyle, inanılmaz ayrıntılar dikkatli baksan da kaçabilir. Scheveningen Kumları , 2014’teki restorasyonundan önce izleyiciye sahilde bir kalabalığın neden toplandığına dair bir gösterge vermeyen resimlerden biri  . Ancak, resim yıllar süren kirlerden temizlendikten sonra, bir balina ortaya çıktı .

3. Gizli sanatçı kendi kendine portre

Kendi portrelerini kendi eserlerinde saklamak, sanatçıların yaptığı nadir bir şey değil. Ancak, bazen keşfedilmeleri bile yıllar alabilir. Daha fazla analizden sonra uzmanlar , Caravaggio’nun bu nadir ve eşsiz kendi portresini en ünlü eserlerinden birinin içinde saklı buldular . Sanatçının bir şövale boyadığı bir şarap sürahisinin içinde oturduğu gösterilmiştir.

4. Sanatın arkasındaki Yunan efsanesi

Wood, çiftçi bir çiftin pastoral resmi, daha yakından bakana kadar normal görünüyor . Kadının broşu, yeraltı Hades kralı tarafından kaçırılan Yunan karakteri Persephone’nin bir resmi . Öyleyse, adamın klasik sanatta sık sık tasvir edildiği Hades’e benzer bir dirgen tutması tesadüf değildir.

5. hayali çiçekler ve bitkiler

Sanatçılar, çalışmalarına ne kadar ayrıntı koyabilecekleriyle bizi tekrar tekrar etkiliyor. Botticelli’nin La Primavera’sı farklı değil. Resimde, detaylara inanılmaz bir özenle çizilmiş 500 bilinen bitki türü gösterilmektedir . Ancak, uzmanları bulmaya devam eden , var olanların melezleri olabilen veya tamamen yapılan türler de vardır  .

6. Michelangelo’nun eserinde Anatomi

Michelangelo sadece mükemmel bir sanatçı değil, aynı zamanda bir anatomi dehasıydı. İşi , Adem’in Yaratılışı , sık sık Tanrı’nın insan beyninin şeklini andıran pelerininden dolayı  spekülasyon konusu olmuştur  . Michelangelo’nun zamanının kilisesinin en büyük hayranı olmadığı ve kiliseden intikamını almak için kasıtlı olarak böyle bir ayrıntı ekleyebileceği söyleniyor

7. Eski Balıkçının 2 yüzü 

Pek çok resim, belli bir açıdan gözlemlenirse bakanları gözünü kandırabilir. Csontváry Kosztka’nın eski bir balıkçıya yönelik çalışması , bir zamanlar 2’ye bölünmüş  ve her iki tarafın yansıtıldığı bir değil, 2 farklı karakterin öyküsünü anlatıyor . Bir yandan namazda dindar bir adam var, diğer yandan fırtınalı bir denizde yelken Şeytan’a benzeyen korkutucu bir şey var.

8. Yabancılar ve uçan nesneler

Saint Giovannino’lu Madonna şüphesiz en gizemli resimlerden biri. Sadece parçayı kimin boyadığı üzerine hala uzmanlar tartışmakla kalmıyor, aynı zamanda içinde şüpheli yabancı görünümlü detaylar da var. Sürpriz bir şekilde ona bakan bir adamla arka planda uçan bir nesne , ressamın Dünya’nın ötesindeki hayata inanıp inanmadığını merak etti.

9. Modern bir son akşam yemeği

Van Gogh’un Gece Cafe Terası ilk bakışta oldukça sıradan görünüyor, ancak arkasındaki düşünce ve detaylar ustaca. Daha yakından bakıldığında, Van Gogh , sahneyi The Last Supper’dan yeniden yarattı, garson beyazı bir pencerenin önünde duran ve her iki taraftaki insanlarla çevrelenmiş bir pencerenin önünde duruyordu

10. Resimde’ki Yüz

İtalya’nın Assisi’deki bir kilisede Giotto fresklerinin restorasyonu sırasında, sanat restoratörleri beklenmedik bir keşif yaptı : fresk panellerinden birinin bulutlarında gizlenmiş Şeytan’a benzeyen bir yüz buldular . Uzmanlar, Giotto’nun oradaki yüzü kendi eğlencesi için veya hatta iyi ilişki içinde olmayan biriyle alay etmek için boyadığını düşünüyor.

Bu gizli sırlar hakkındaki düşüncelerin neler? Sanatçıların onları bilerek yaptığını mı düşünüyorsun? Sıra dışı teorilerinizi yorumlarda bizimle paylaşın!


Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
0
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
0
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
0
Eğlenceli
Aşk Aşk
0
Aşk
Çok komik Çok komik
0
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
0
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
0
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik yarışması
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Önemsiz bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Havuz
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Liste
Klasik İnternet Dinleyicileri
Geri Sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Açık Liste
Kendi öğeni gönder ve en iyi gönderim için oy ver
Sıralananlar Listesi
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Bunu hiç anlamadım
Özel notlar almak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı