Üstünde Olsanız Başınızın Döneceği 15 Nefes Kesen Köprü


78
8 paylaş, 78 points

Bu sene Vietnam’da açılan Altın Köprü, birkaç gün içinde internete çarptı . Birçok insan birçok fotoğrafta tasvir edilen inşaatın gerçek olduğuna inanamadı. Ve haklılar çünkü bulut seviyesinde bulunan ve 2 dev insan avlusu tarafından desteklenen bir dağ köprüsü olabileceğini hayal etmek gerçekten zor .
1. El üstünde, VietnamGolden Bridge , Vietnam’ın Da Nang şehrinde ilgi odağı haline geldi. Eşsiz yapısı sayesinde 2 kişi tarafından anında ziyaretçiler tarafından sevildi – 2 dev el , köprüyü destekliyor. Her iki el gerçekçi bir şekilde antik görünüyor.Tasarımcılara göre , Tanrı’nın ellerinin bu altın şeridini yerden kaldırdığı yanılsaması olmalı. Ve ziyaretçilere göre , bu etkileyici heykeller, tasarımlarına, bunları oluşturmak için gerekli olan beceri herkesi şaşırtacak ve marifet bu fikri yürütmeye sürdü.
Üstünde Olsanız Başınızın Döneceği 15 Nefes Kesen Köprü 1
2. gökyüzünde, MalezyaGökyüzü köprüsü hiçbir yere götürmez ve hiçbir şey bağlamaz. Malezyalı hükümetin turist çekmek için başlattığı bir inisiyatifin bir parçası olarak inşa edildi.Onun sayesinde benzersiz yapı , köprü yalnızca bir çelik kulenin ve 8 kalın tel tarafından desteklenmektedir. İşini yerine getirmeyi başardı ve pek çok ziyaretçi çekmeye devam ediyor. Ayrıca düzenli olarak türünün en iyi cazibe listeleri listelerde görünür .
Üstünde Olsanız Başınızın Döneceği 15 Nefes Kesen Köprü 2
3. okyanus karşısında, çinDonghai Köprüsü , dünyanın en uzun çapraz deniz köprülerinden biridir. Ama aynı zamanda Çin’de bulunan Hangzhou Körfezi’ndeki köprü , kardeşinden biraz daha uzun.Zarif S şekli o fotoğraflarda güzel görünmesini sağlar köprüsünün, oldu yapılmış güvenlik nedeniyle. Düz yollardan farklı olarak, bu virajlı otoyoldaki sürücüler, dönüşlere konsantre olmaları gerektiği için uyanık kalmalıdır.
Üstünde Olsanız Başınızın Döneceği 15 Nefes Kesen Köprü 3
4. Bir orman yoluyla, KanadaCapilano Suspension Bridge , aynı yerdeki bir ırmağı geçerek, buranın yerli sakinleri olan Squamish Kızılderili kabilesinin liderinden türemiştir .Köprü, rotanın bir kısmının , ormandaki bu yürüyüşü bir başka, daha büyülü seviyeye getiren ağaç tepelerinin seviyesine yükselmesi nedeniyle şaşırtıcıdır . Ağaçlar karla kaplı ve birçok ışıkla aydınlandığında bu duygu Noel’de daha da güçleniyor  .
Üstünde Olsanız Başınızın Döneceği 15 Nefes Kesen Köprü 4
5. Yansıma, AlmanyaRakotzbrücke Şeytan Köprüsü , suya yansıyan ve belli bir açıdan mükemmel bir çember oluşturan yaylarıyla ünlüdür . Burası mistik bir aura ile çevrilidir ve köprünün üzerinde yürüyemez.Köprünün girişi gizemli değil, güvenlik nedenlerinden ötürü , estetik amaçlı ve faydacı olmayan amaçlar için yapıldığı için kapatılmıştır  .
Üstünde Olsanız Başınızın Döneceği 15 Nefes Kesen Köprü 5
6. Şelalenin üstünde, ABDBenson Köprüsü , eşsiz ve pitoresk konumu ile ünlüdür. Üst kademenin en iyi görünümünü sağlamak için büyük bir şelalenin alt kaskadının üzerine inşa edilmiştir .Eski bir Hint efsanesine göre , Multnomah Şelalesi , liderin kızının, kabilenin korkunç bir hastalıktan kurtarılması uğruna ruhlarını feda ederek uçurumdan atladıktan sonra ortaya çıktı.
Üstünde Olsanız Başınızın Döneceği 15 Nefes Kesen Köprü 6
7. bir şelale, NorveçLatefossen şelale üstte aslında 2 farklı şelaleler, o altta birleştirmek olduğu gerçeği ile ünlüdür.2 akışın tek olduğu noktada , yolun üzerinden geçen karayolunun bir kısmı var. Çok güzel ve düşük bir ark köprüsü üzerinde yer alır ve bu köprünün gezileri genellikle, bu köprünün turistler tarafından neden bu kadar sevildiğini büyüleyici hale getirir.
Üstünde Olsanız Başınızın Döneceği 15 Nefes Kesen Köprü 7
8. Su Kemeri, Büyük BritanyaGaller’de bulunan Pontcysyllte Su Kemeri , UNESCO Dünya Mirası listesinin bir parçasıdır  .200 yıl önce inşa edilmiş olan bu eşsiz su yolu, sadece bir mühendislik şaheseri olmakla kalmayıp aynı zamanda kusursuz bir anıtsal mimari parçası haline gelmiştir . Su kemerinin onu çevreleyen doğal manzaraya mükemmel bir şekilde uyması , UNESCO tarafından vurgulanmış ve özetlenmiştir .Bu cazibe ile ilgili en keyifli şey, ziyaretçilerin 125 ft yükseklikte tekne turları alabilmeleridir .
Üstünde Olsanız Başınızın Döneceği 15 Nefes Kesen Köprü 8
9. Teakwood köprüsü, MyanmarTeakwood U Bein Bridge , dünyanın en uzun ve en eski ahşap köprüsü olarak kabul edilme hakkına sahiptir, ancak resmi olarak değil . Belki de bazı ahşap kirişlerin güvenlik nedenleriyle beton direklerin yerini almasıdır. Yeni sütunların yanı sıra, bu köprü neredeyse 2 asırdır mevcuttu ve yeni tahkimat bu yapıyı daha az onurlu bir hale getirmemeli .Köprü, bölge sakinleri için sel dönemlerinde yerleşimleri birbirine bağladığından büyük önem taşımaktadır. Ve kuru mevsim boyunca, yerden üstte U Bein Köprüsü kuleleri.
Üstünde Olsanız Başınızın Döneceği 15 Nefes Kesen Köprü 9
10. Doğal köprülerDoğa tarafından oluşturulan köprüler veya  kemerler genellikle su ve rüzgardan kaynaklanan erozyon sonucunda oluşur. Fakat bu mucizevi köprülerin ortaya çıkması için tek yöntem bu değil.

11. Bir peri masalı, ÇinPeri Yürüyüş Köprüsünün son zamanlarda 1987’de yapıldığı gerçeğine rağmen, insanlara bakmak, onun eski ustaların, hatta efsanevi yaratıkların bir masaldan esinlendiği izlenimini alacak şekilde tasarlandı .Bu köprü sadece kayaların arasından mükemmel konumu nedeniyle değil, kayaların kendileri için de dikkate değer. Huangshan’daki Sarı Dağlar  , UNESCO Dünya Mirası listesinde yer almaktadır. Bu , Na’vi dünyasını yaratmak için Avatar , James Cameron yapımcısına ilham veren bu fantastik görünümler  .
Üstünde Olsanız Başınızın Döneceği 15 Nefes Kesen Köprü 10
12. Fantezi, İspanya’danPuente Nuevo , İspanyolca’dan “Yeni Köprü” olarak tercüme edildi, ancak asıl aslında 18. yüzyılda inşa edildi.Eski tek kemer köprüsü hızlı bir şekilde inşa edildi, 6 yıl sürdü ve yaklaşık 50 kişinin hayatını alarak çöktü. Bu yüzden yeni köprünün inşası çok ciddiye alındı ​​ve süreç 34 yıl sürdü . Fevkalade güzelliği ile turistleri çekiyor.
Üstünde Olsanız Başınızın Döneceği 15 Nefes Kesen Köprü 11
13. Çin’den bir apartman dairesiyleÇin’deki yüksek nüfus yoğunluğu ve Chongqing şehrinin aktif gelişimi,  yaratıcı ulaşım çözümlerini aramak için kurallarını belirliyor. Eşsiz monoray , bir apartman dairesi bloğundan geçiyor .Konut sakinleri bu durumun onları rahatsız etmediğini söylüyor çünkü gürültü seviyesi çamaşır makinesinden daha yüksek değil. Ek olarak, metroya gidişi hiç bu kadar kısa olmamıştı.
Üstünde Olsanız Başınızın Döneceği 15 Nefes Kesen Köprü 12
14. Konut köprülerKonut köprüleri Avrupa’da çok yaygındır ve sadece ünlü Ponte Vecchio gibi satıcılar tarafından işgal edilmemektedir .Orada  büyük bir kale - Fransa’da bir köprüde duran Château de Chenonceau . İngiltere’nin 17 yüzyıldan kalma küçük bir taş Köprü Evi olmasına rağmen, adından da tahmin edebileceğiniz gibi, bir köprü üzerinde de bulunuyor. Varlığını boyunca, o  olmuştur 8 kişilik bir aile için bir mağaza, bir atölye ve hatta bir ev.
Üstünde Olsanız Başınızın Döneceği 15 Nefes Kesen Köprü 13
15. Cam Köprü, ÇinZhangjiajie Cam Köprüsü , bölgedeki turistleri çekmek ve insanların cesaretini kontrol etmek için yapıldı . Köprünün şeffaf bir tabanı var, yerden 850 metre yüksekte ve yaklaşık 1400 ft uzunluğunda,  dünyanın en uzun ve en uzun cam tabanlı köprülerinden biri .Aramızdaki en cesurun , dünyadaki türünün en yüksek sıçrayışı olan 870 ft’den bungee-jumping’i deneyebileceği özel bir bölüm var .
Üstünde Olsanız Başınızın Döneceği 15 Nefes Kesen Köprü 14
Bonus: Zıplayan Köprü, FransaBelki de, bu köprü gerçekte var olsaydı en sıradışı ve özgün olarak adlandırılabilirdi. Resim, sadece bir trambolin köprüsünün gerçekçi bir konseptini göstermektedir .Proje, 2012 yılında ArchTriumph adlı bir mimari ve tasarım yarışması için Fransız stüdyo Atölyesi Zündel Cristea tarafından oluşturuldu ve 3. sırada yer aldı . Gerçek hayatta hayata geçirilmesi planlanmamıştı, ancak tüm internet üzerinden yayılan fotoğraflar, Paris’teki Seine Nehri üzerindeki 3-kemer köprüsünün gerçek olduğunu düşünerek birçok insanı aldatmıştı .Bu köprülerden hangisini ziyaret etmek istersiniz? Lütfen yorumlarda bize bildirin!
Üstünde Olsanız Başınızın Döneceği 15 Nefes Kesen Köprü 15Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

78
8 paylaş, 78 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
4
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
12
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
8
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Aşk Aşk
1
Aşk
Çok komik Çok komik
2
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
12
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
8
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı