Uzmanlar 40 yaşın üzerindeki kişilerin sadece haftanın 3 günü çalışabileceğini söylüyor


112
11 paylaş, 112 points

Hepimiz tatil yapmayı seviyoruz, ama çoğu insan ne kadar isterlerse istesinler çalışma kafamızdan atamıyoruz. Ancak bazı uzmanlar, insanlar belli bir yaşa ulaştıktan sonra, haftanın sadece 3 günü çalışmanın hem zihinsel sağlıklarına hem de üretimlerine fayda sağlayabileceklerini iddia ediyorlar.
2016 Melbourne Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada araştırmacılar, Avustralya’da 3.500 kadın ve 3.000 erkek olmak üzere binlerce işçiyi analiz etti. Bazı çalışma alışkanlıkları, sözcükleri ve sayı listelerini okumak da dahil olmak üzere akıl yürütme testleriyle uygulandı .
Uzmanlar 40 yaşın üzerindeki kişilerin sadece haftanın 3 günü çalışabileceğini söylüyor 1
Araştırmacılar, yaşam kalitesi konularını göz önüne aldıktan sonra bile, insanların iş performanslarının haftada ortalama 25 saat sonra en üst seviyeye ulaştığını ve bu durumun bilişsel puanların en yüksek olduğu yer olduğunu da buldu. Buna karşılık, bu artan yetenekler insanların iş kalitesini arttırmalarına yardımcı olabilir.
Uzmanlar 40 yaşın üzerindeki kişilerin sadece haftanın 3 günü çalışabileceğini söylüyor 2
Araştırmacılardan biri olan Keio Üniversitesi’nde ekonomi profesörü olan Colin McKenzie , uzun çalışma saatlerinin beynin gücünü artırmaya yardımcı olabileceğini, ancak “bilişsel işlevlerin” “yorgunluk ve stres” yoluyla zarar görme riskini artırdığını açıkladı.
Uzmanlar 40 yaşın üzerindeki kişilerin sadece haftanın 3 günü çalışabileceğini söylüyor 3
Çalışma, daha uzun saatler çalışan kişilerin, çalışmayan insanlardan daha düşük bilişsel yeteneklere sahip olduğunu göstermektedir. Lancaster Üniversitesi Yönetim Okulu’ndan Geraint Johnes’in belirttiği gibi, bilişsel yeteneklerdeki düşüş aslında haftada 40 saat sonra en hızlı şekilde azaldı.
Uzmanlar 40 yaşın üzerindeki kişilerin sadece haftanın 3 günü çalışabileceğini söylüyor 4
Açıkçası, herkes kaç saat çalışabileceklerini tam olarak kontrol edemez ve çalışanların 24 saat ihtiyaç duyduğu işler vardır. Bununla birlikte, bu çalışma gereğinden fazla çalışmamak için özen göstermenin ve çalışanlara kendileri için zaman vermenin önemini vurgulamaktadır. Sonuç olarak, iyi bir iş ahlakı gibi iyi bir şeyin bile aşırıya götürülebileceğini hatırlamak önemlidir.Haftada sadece 3 gün çalışmaktan mutlu olur musunuz? Haftanın 7 günü mutlu çalışacağın bir işin var mı? Bize hikayelerinizi bildirin ve paylaşın!
Uzmanlar 40 yaşın üzerindeki kişilerin sadece haftanın 3 günü çalışabileceğini söylüyor 5Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

112
11 paylaş, 112 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
13
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
8
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
4
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
2
Eğlenceli
Aşk Aşk
10
Aşk
Çok komik Çok komik
12
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
8
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
4
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı