Uzmanlar Göre Her Gün Ne Kadar Su İçmelisiniz?


62
6 paylaş, 62 points

Kilonuz, yaşınız ve aktivite seviyenizdeki bu kolay kılavuz faktörler.
Sağlığınız söz konusu olduğunda su en az kullanılan araçtır. Cildinizi temizlemeniz ve baş ağrılarından size sonsuz bir enerji kaynağı sağlamanız için , her gün yeterli miktarda H2O tüketmeniz, cilt bakım ürünleri, ağrı kesiciler ve vitaminler üzerinde size çok fazla para kazandırabilir.Evet, taşıdığımızı hatırlamak – çok daha az yudumlamak – gün boyunca bir su şişesi zorlu bir iştir, ancak refahınız için yeterince su içmek şarttır. Ne kadar yeterli? Eh, kalori gibi , her kişinin ihtiyacı olan su miktarı birkaç farklı faktöre bağlıdır. Her gün kendi ihtiyacınıza göre ne kadar su içmeniz gerektiğini hesaplamak için okumaya devam edin.

Vücut ağırlığınız için yeterince su içiyor musunuz?Mayo Clinic’e göre, kadınlar günde yaklaşık dokuz bardak su içmelidir veya erkekler 13’ü hedef almalıdır . Bu 72 ons – iki Nalgene s ‘değerinde – bizim için bayanlar. Ancak tam olarak ne kadar kilo vermek istediğinizi belirlemek istiyorsanız, bunu yapmak çok kolay:1. Kilonuzu alın ve 2.2’ye bölün.2. Yaşınıza bağlı olarak bu sayıyı çarpın.30 yaşından küçükseniz, 40 ile çarpın.30 ile 55 arasındaysanız, 35 ile çarpın.55 yaşından büyükseniz, 30 ile çarpın.3. Bu toplamı 28.3’e bölün.4. Toplamınız, her gün ne kadar su içmeniz gerektiğidir. Sonuçlarınızı bardaklarda görmek için bu sayıyı 8’e bölün.

Aktivite seviyeniz için yeterince su içiyor musunuz?Bu, hiç kimsenin zekası değil: Düzenli olarak çalışan herkes, hareketsiz olanlardan daha fazla su içmelidir. Amerikan Spor Hekimliği Koleji , spor salonuna gittiğiniz her 30 dakika için günlük alımınıza ek su içmenizi öneriyor.Tam olarak ne kadar su olduğunu hesaplamak için şu adımları izleyin:1. Yaptığınız dakika sayısını 30’a bölün.2. Bu sayıyı 12 ile çarpın.3. Bunu, her gün içmeniz gereken toplam su miktarını elde etmek için elde ettiğiniz sonuca ekleyin.
Uzmanlar Göre Her Gün Ne Kadar Su İçmelisiniz? 1
Diyetiniz için yeterince su içiyor musunuz?Diyetiniz su alımınızda büyük rol oynar. Zaten çok su içeren yiyecekler – Brüksel lahanası, kereviz ve lahana – istenmeyen sıvılardan kurtulun, bu yüzden atılan şeyin yerine daha fazla su içmek isteyeceksiniz, Jessica Fishman Levinson, MS, RD, CDN , Öz .Öte yandan, çok fazla sodyum içeren yiyecekler – bazı haşhaş ve çorbalar gibi – tersini yapacak ve vücudunuzu su tutmaya ve böylece tansiyonunuzu artıracaktır . Bir nedenden dolayı susarsınız:Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

62
6 paylaş, 62 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
4
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
12
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
8
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
6
Eğlenceli
Aşk Aşk
1
Aşk
Çok komik Çok komik
2
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
12
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
8
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı