Uzun Uçuşlarda Rahat Olmanın 10 Yolu


51
5 paylaş, 51 points

Ekonomi sınıfındaki uzun uçuşlar bazen zor olabilir – uzun süre oturmanız gerekir, normal uyku programınız bozulur ve uçuş görevlileriniz ne zaman yemek yiyeceğinize karar verir. Ancak, tamamen hazırlıklıysanız, bu küçük rahatsızlıkların tümü, dünyanın bir köşesinden diğerine uzun mesafeli bir uçuştan sonra bile kendinizi yorgun hissetmenize neden olmaz.
10. Bir tenis topu getirin.Otururken sırtınıza küçük bir tenis topu veya masaj topu yerleştirin . Bu küçük kesmek kas sertliğini serbest bırakmanıza ve uçuş sırasında bel ağrısını önlemenize yardımcı olur. Bunun yanında, güzel bir sırt masajı olmuş olur.
Uzun Uçuşlarda Rahat Olmanın 10 Yolu 1
9. Tuvalet zamanınızı ayarlayınızİnsanlar genellikle oturma yerlerinden kalkmadan ve ihtiyaçları ile başa çıkmaya gitmeden önce tepsileri toplanana kadar beklerler. Bu yüzden diğer yolcular yiyecekleriyle uğraşırken ve tepsilerinin mürettebat tarafından alınmasını beklerken, nispeten temiz ve huzurlu bir tuvalette zamanınızın tadını çıkarabilirsiniz .
Uzun Uçuşlarda Rahat Olmanın 10 Yolu 2
8. Bacaklarınız için biraz boşluk yaratın.Uçuş sırasında eşyalarını yanınıza almanın daha uygun olacağını düşünebilirsiniz. Ancak, el bagajı çantalarınızı önünüzdeki koltuğun altına tıkarsanız , bacaklarınız için yeterli yeriniz olmaz .Derin ven trombozunu önlemek için, alanı ayaklarınızla serbest bırakmak çok önemlidir. Bu yüzden bir dahaki sefere, gemideki kişisel eşya sayınızı en aza indirmeye çalışın ve bunları baş üstü depoda saklayın .
Uzun Uçuşlarda Rahat Olmanın 10 Yolu 3
7. Bazı ekstra atıştırmalıklar paketleyin.Düzlemsel yiyecekler genellikle protein açısından düşük ve karbonhidrat bakımından yüksektir. Yani sağlığınıza önem veriyorsanız veya sadece kendi yemek programınıza bağlı kalmak istiyorsanız , uçak için kendi atıştırmalıklarınızı almayı düşünün . Bolca badem veya kuru kayısı, havuç veya salatalık çubukları, elmalar, muzlar veya protein çubukları alın – ne istersen seçin ve zaman geçirirken onları çiğneyin.
Uzun Uçuşlarda Rahat Olmanın 10 Yolu 4
6. Katmanlar halinde giyin ve ayaklarınızı sıcak tutun.Uçak seni hangi sıcaklıkta beklediğini asla bilemezsin. Bazı uçaklar çok sıcak, bazıları ise çok soğuk. Sıcaklıktaki bu değişikliklere kolayca uyum sağlamak için her zaman birkaç kat elbise giyin. Bu durumda, tekrar rahat hissetmek için sadece sıyrılabilir veya fazladan bir hırka ekleyebilirsiniz.Yattıktan sonra ayakkabılarınızı çıkarın ve bir çift rahat çorap koyun. Onlar edecek ayaklarınızı sıcak tutun ve şişme engellemek onlara biraz nefes alan vererek.
Uzun Uçuşlarda Rahat Olmanın 10 Yolu 5
5. Uykunuzu koruyun.Uçuşunuz sırasında uyumayı planlıyorsanız, göz maskenizi unutmayın – bu, bazen gerçekten sinir bozucu olabilen tüm çevredeki ışığı engellemeye yardımcı olacaktır. Gürültü önleyici kulaklıklar veya kulaklıklar da, özellikle yakınınızda çığlık atan bir bebek varsa veya insanlar çok yüksek sesle konuşuyorsa, faydalı olacaktır.Uyurken, emniyet kemerinizi battaniyenize veya dış giyim katmanınıza taktığınızdan emin olun,böylece emniyet kemeri ışığı yandığında, uçuş görevlileri çoktan sarıldığınızı ve sizi rahatsız etmeyeceğinizi görecektir.
Uzun Uçuşlarda Rahat Olmanın 10 Yolu 6
4. Boş bir su şişesi getirin.Neden baş ağrısı ve yorgunluk önlemek için dehidratasyon , sen gerektiğini havada olduğunuz her saat için su yaklaşık 3 bardak içmek gerekir . Ve uçuş görevlilerinizden zaman zaman size yeni bir bardak daha getirmelerini isteyebilirsiniz, ancak uçmadan önce kendi boş şişenizi almak daha iyidir. Bunu havaalanında veya uçağın içinde doldurabilirsiniz. Ve uçuşunuzun sonuna kadar bitirmeyi unutmayın.
Uzun Uçuşlarda Rahat Olmanın 10 Yolu 7
3. Hijyenik kalın.Uzun bir uçuş sırasında bile günlük rutininize mümkün olduğunca yaklaşmaya çalışın – dişlerinizi fırçalayın, yüzünüzü yıkayın ve cildinizi nemlendirmeyi unutmayın. Bu , sabah uykuya dalmadan ve tazelenmeden önce kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır .Kişisel temel kümesi şunları içermelidir:diş fırçasıdiş macunuel dezenfektanısıhhi mendilbir nemlendiricideodorantdudak kremiSen genellikle kendine dikkat etmek kullanın, ancak bu listeye favori tuvalet bazı ekleyebilir yok herhangi makyajı size gözenekleri tıkar veya sivilce almak istemiyorsanız.
Uzun Uçuşlarda Rahat Olmanın 10 Yolu 8
2. Bir koltuk yastığı kullanın.Eğer deneyimli bir gezgin iseniz, boynunuzu destekleyen ve kalkış veya türbülans sırasında yaralanmaya karşı koruyan kendi seyahat yastığınızın bulunmasının ne kadar önemli olduğunu muhtemelen biliyorsunuzdur. Bununla birlikte, ekonomi dersinde uçarken süper rahat hissetmek istiyorsanız, bir koltuk altlığı da getirmeniz daha iyi olur .
Uzun Uçuşlarda Rahat Olmanın 10 Yolu 9
1. Bazı yoga hareketlerini uygulayın.Bacaklarınızı şişlikten korumak ve sırt ağrısını önlemek için, uzun mesafeli bir uçuş sırasında en az 2 saatte bir aşağıdaki egzersizi uygulayın :Parmaklarınızı birleştirin ve avuçlarınızı yukarı çevirin. Kollarınızı tavana doğru kaldırın ve omurganızı mümkün olduğunca uzatın.Parmaklarınızı iç içe ve kollarınızı uzanmış halde tutarak, yavaşça sağa doğru çevirin. Sonra merkeze dönün ve sol tarafa çevirin. 3-4 kez tekrarlayın.Dirseklerinizi, önünüzdeki koltuğun üzerine omuz mesafesi kadar yerleştirin. Başınızı gevşetin ve sırtınızdaki ve boynunuzdaki gerginliği hissedene kadar üst kollarınızdan düşmesine izin verin.Omurganızı dik tutarak başınızı sağa doğru eğin. Sağ elinizi başınızın üstüne yerleştirin ve gerginliği derinleştirmek için yavaşça bastırın. Birkaç saniye bekleyin, sonra sol tarafınızda tekrarlayın.Sağ bacağınızı düzeltin ve mümkün olduğunca uzatın. Sonra diğer bacakla tekrarlayın.Uzun uçuşlarda hayatta kalmanıza yardımcı olacak kendi korsanlarınız var mı? Yorumlarda bize onlardan bahsedin!Beğendin mi? Arkadaşlarınla ​​paylaş!

51
5 paylaş, 51 points

Tepkileriniz Nedir?

Nefret Nefret
5
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
13
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
9
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
8
Eğlenceli
Aşk Aşk
2
Aşk
Çok komik Çok komik
4
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
13
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
9
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şeyler ortaya çıkarmak isteyen bir dizi soru
Bilgi yarışması
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevapları olan bir dizi soru
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oy kullanmak
Öykü
Gömülü ve Görseli Biçimli Metin
Oylama
En iyi liste maddesine karar vermek için oy kullan ya da oy kullan
Video
Youtube, Vimeo or Vine videoları
Müzik
Soundcloud veya Mixcloud Embed
Resim
Fotoğraf veya gif
Gif
Gif formatı