Vücudunuzu Gençleştiren 8 Kolay Hareket


61
5.1k shares, 61 points

İnsanoğlunun % 87’si yaşlanmaktan korkuyor. Yorgunluk gibi yaşlanmaya eşlik eden birçok semptom vardır . Ancak , esneklik ve duruşunuzu artıracak , kan dolaşımını hızlandıracak ve stresi azaltmaya yardımcı olacak gerdirme ile mücadele edebilirsiniz .
1. Garland pozuDüz durun, kalça genişliğini birbirinden ayırın.Derin bir viraj yapın.Yavaşça çömelin, dizlerinizi bükün. Sırtınızı dik tutarak, kalçalarınızı mümkün olduğunca aşağı indirin.Kalçalarını aç, dirseklerinle dizlerinin üzerine bastır. Avuçlarını birleştir.Sorunsuz ve derin nefes alın.Bu pozu 10-15 saniye basılı tutun. 2 kez tekrarlayın.Topuklarınızı yerde tutamazsanız, ayaklarınızın altına rulo havlu yerleştirin.

2. Etrafında dönDüz durmak. Kollarını yana doğru aç. Birlikte parmak, avuç içi aşağı bakacak şekilde.Ellerinizi pozisyonunu değiştirmeden, 3 kez saat yönünde tam bir dönüş yapın.Aynısını, saat yönünün tersine çevirerek tekrarlayın.

3. Kalça fleksör, hamstring ve glute uzanıyorSol ayağınızı, diz yüksekliğinizle ilgili olan bir masanın veya yüzeyin üzerine yerleştirin.Sol dizinizi bükün ve sırtınızı ve bacağınızı dik tutarak, ona doğru yaslanın.Bu pozisyonu 10 saniye basılı tutun ve ayakları değiştirin.Ardından sol topuğunuzu bu yüzeye yerleştirin. İki bacağını da düz tut.Kıçını arkana sok ve öne doğru eğ.10 saniye basılı tutun. Sağ bacağınızla tekrarlayın.Bu yüzeye otur. Sağ ayağınız yerde, sol bileğiniz sağ dizinizin üstünde.Sol dizinizin üzerine hafifçe bastırın ve öne yaslanın.10 saniye basılı tutun. Ayakları değiştirin ve tekrarlayın.

4. StargazingDiz çök. Parmak uçlarınız yere değmeli. Avuç içi kalçalarda.Sırtınızı düzeltin ve çenenizi göğsünüze bastırın.Başınızı geriye doğru bükün ve geriye doğru çevirin.Egzersizi 3 kez tekrarlayın.

5. Baş ve bacaklar yukarıSırt üstü yat. Vücut boyunca genişletilmiş eller, yerde avuç içi.Başını kaldır ve çenene göğsüne dokun.Sonra bacaklarını yukarı kaldır. Alt sırt yerden çıkmamalıdır.Egzersizi 3 kez tekrarlayın.

6. Ters tablo pozuKalçalara otur. Bacaklarını önünden uzat. Sırtınızı düzleştirin ve düz kollarınızı gövdenin arkasına koyun.Başınızı mümkün olduğunca öne doğru eğin. Sonra geriye doğru bükün.Dizlerinizi bükerek, kalçalarınızı kaldırın. Ayağa ve avucuna yaslan.Bu pozisyonu 5 saniye basılı tutun. 3 kez tekrarlayın.

7. Köpek pozuTahta pozu yapın. Sonra bacaklarınızı indirin, arkanızı yaslayın, göğsünüzü kollarınızdan geçirin ve başınızı mümkün olduğunca geriye doğru eğin.Kollarınızı ve bacaklarınızı bükmeden kalçalarınızı kaldırın ve göğsünüzle göğsünüze dokunmaya çalışın.5 saniye bu pozisyonda kalın. 3 kez tekrarlayın.

8. Pac-ManOtur ve dizlerini bük.Çenenizi göğsünüzde dururken ve sırtınızı yuvarlayarak kollarınızı etraflarından kaldırın ve sarın.İleri ve geri gitmeye başlayın.Egzersizi 30 saniye boyunca yap.Vücudunuzda ne kadar sıklıkla enerji eksikliği hissediyorsunuz? Düzenli olarak egzersiz yapar mısın? Vücudunuzun daha genç görünmesini sağlamak için ipuçlarını paylaşın!Like it? Share with your friends!

61
5.1k shares, 61 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
4
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
13
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
10
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
17
Eğlenceli
Aşk Aşk
3
Aşk
Çok komik Çok komik
3
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
15
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
17
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir