WiFi’nizin Kötü Çalışmasını Sağlayan 8 Ev Eşyası


70
7 shares, 70 points

Kötü bir internet bağlantısının stresini hiç yaşamadıysanız, elinizi kaldırın. Bazen, problem yönlendiricinin ayarlarından veya işe alınan şirket tarafından sunulan kötü hizmetten kaynaklanır. Ancak çoğu zaman, kötü bir WiFi bağlantısı, evde yönlendirici veya bilgisayarlarımıza çok yakın olan belirli nesneler veya mobilyalar nedeniyle ortaya çıkar.

Nestfun , size hangi öğelerin WiFi’nizin ana düşmanı olduğunu söylemek istiyor. Kötü bir bağlantıyla karşılaşmamak için kullanabileceğiniz makalenin sonunda yararlı ipuçları bulacaksınız, kaçırmayın!

1. Metal yüzeyler ve mobilya

Metal bir iletkendir, yani  elektriği emer . WiFi’niz elektromanyetik dalgalar yaydığından, evinizdeki metal yüzeyler veya nesneler dalgaların yayılmasını önler. İnternet bağlantınızın sorunsuz çalışmasını istiyorsanız, yönlendiriciyi metalden uzağa yerleştirmeniz gerekir.

2. Tuğla ve taş duvarlar

Bazı duvar tipleri WiFi sinyalinizi durdurur. Güvenilir bir bağlantıyı engelleyen en yaygın malzemelerarasında mermer, çimento, beton, sıva ve tuğla bulunmaktadır. Bu, neden 2 katlı evlerde, insanların genellikle bir kat üzerinde çok zayıf bir internet bağlantısı yaşadıklarını açıklar. Bunu düzeltmek için yönlendiricinizi açık bir alana ve duvarlardan uzağa yerleştirin.

3. Aynalar

Aynada yansımamızı görmemizi sağlayan malzeme , yönlendirici tarafından serbest bırakılan sinyali de yansıtır . Bu nesne, internet bağlantısının zıplamasını sağlayan bir kalkan görevi görür. Yönlendiriciye yakın olduğunda, sinyal gücünü daha yavaş ve kararsız hale getirebilir.

4. Buzdolapları ve çamaşır makineleri

Genel bir kural olarak, suyu dolaştıran borulara sahip elektrikli cihazlar WiFi sinyaline pek uygun değildir . Su, enerjinin bir kısmını kablosuz bağlantılardan koruyabilir ve bu da internet bağlantısının kalitesini olumsuz yönde etkiler.

5. Süslendirme Lambaları

Renkli süs ışıkları , evde zayıf bir WiFi sinyalinin nedeni de olabilir. Yönlendiriciniz tarafından verilen elektrik dalgalarıyla etkileşime giren manyetik bir alan oluşturan köpüklü cipslere sahiptir. 

6. Bebek monitörleri

Bu monitörler , WiFi ile aynı olan 2.4 GHz’lik bir girişim oluşturur . 2 veya daha fazla cihaz aynı frekansı ilettiğinde, kablosuz bağlantıda olduğu gibi, dalgaları iletmek yerine verilerini göndermek için hava kullanırlar. Bebek monitörleri genellikle doğru şekilde çalışmak için bir ağa bağlanmayı gerektirse de, yönlendiriciye çok yakın yerleştirmekten kaçının.

7. Dronlar

8. Mikrodalga

Bu, WiFi tarafından kullanılana benzer bir frekans spektrumuna sahip başka bir cihazdır. Eğer varsa yönlendirici birinin yakınında bulunan, mikrodalga düzeyi daha yüksek olan bir yere kaldırın. Bu, mikrodalganın bağlantı üzerindeki olumsuz etkisini büyük ölçüde azaltır.

Bonus: WiFi bağlantınızı nasıl geliştirirsiniz

Evde internet bağlantınızı geliştirmek için alabileceğiniz farklı önlemler vardır  . Düzenli olarak kötü bir sinyalle karşılaşırsanız, bunları aklınızda bulundurun:

1. Yukarıda listelenen öğelere göre, yönlendiricinizi yerleştirmek için uygun bir yer seçin.

2. Yönelticinizi güncel tutun.

3. Daha güçlü bir anten alın.

4. WiFi’nizi şifreleyin ve kolayca tahmin edilemeyecek güçlü bir parola ile koruyun.

5. WiFi genişletici olarak da bilinen bir WiFi amplifikatörü satın alın.

6. Yalnızca en yeni ve en modern WiFi teknolojilerini kullanmayı deneyin.

7. 5 GHz hızında çalışan geniş bantlar, diğerlerinden çok daha hızlı bir bağlantı sunar, çünkü 2,4 GHz bandından daha az meşgul bir kanaldır.

8. Klişe gibi görünse bile yönlendiriciyi sıfırlayın. Bu işlem hafızasını siler ve güncellemeleri yüklemenizi sağlar.

Genelde kötü bir WiFi bağlantısıyla mı karşılaşırsınız? Listemize eklemek için başka tavsiyeniz var mı? Bize yorumlarda söyle!Like it? Share with your friends!

70
7 shares, 70 points

What's Your Reaction?

Nefret Nefret
9
Nefret
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
4
Şaşırtıcı
Başarısız Başarısız
13
Başarısız
Eğlenceli Eğlenceli
12
Eğlenceli
Aşk Aşk
6
Aşk
Çok komik Çok komik
8
Çok komik
Aman Tanrım Aman Tanrım
4
Aman Tanrım
Başarılı Başarılı
13
Başarılı

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir